Skocz do zawartości
Daras79

Jaką kartę pamięci dokupić - co doradzicie ?

Rekomendowane odpowiedzi

remmyhi

Na seryjnej mialem napisane class2.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Darson

Nawet nie pomyślałem, że może być tak słaba, dzięki za info. Mam w domu kartę class 6 - to by była 3x szybsza prędkość zapisu, a także szybszy odczyt. Galeria jak ma więcej miniaturek - pokazuje szare obrazki w oddaleniu - trzeba poczekać aż się załadują. Ciekawe czy po podmianie kart będzie szybciej ją ładował i nie będzie takich dolegliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

daj znać jakie zmiany wprowadziła class 6 bom aż ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Darson

Zmieniłem na class 6. Zauważyłem, że tylko przy bardzo szybkim przewijaniu zdjęć na oddaleniu są szare zdjęcia, ale o wiele szybciej znikają w porównaniu do seryjnej karty. Na razie mam koło 300 zdjęć, teraz wygodniej korzysta się z galerii, wcześniej zbyt długo trzeba było czekać po przewijaniu na odświeżenie miniaturek. W sumie teraz to praktycznie mało kiedy są te szare miniaturki, trzeba naprawdę szybko przewijać, większość jest od razu. Trochę mnie to denerwowało, że w takim telefonie nie działa to płynnie, szybko i sprawnie, a tu wystarczyła podmiana karty :D Dzięki za temat, pomógł, bo nawet bym o tym nie pomyślał ;) Polecam zmianę - zwłaszcza, że karty teraz nie są drogie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deuter

a jak z nagrywaniem w hd ? karta zmieniła coś i już nie tnie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karty są tanie? To znajdźcie mi 32GB choćby Class 4... :D Albo duża pojemność, albo duża prędkość... A wiem że moje Class 2 na czytniku (adapter MicroSD do SD i slot SDHC w netbooku) potrafi wyciągnąć w zapisie luzem 4MB/s, a nawet 6MB/s podczas kopiowania jednego dużego pliku. W telefonie wszystko chodzi koszmarnie wolno (w porównaniu ze zwykłym czytnikiem) - może to wina niedorobionych sterowników od HTC? W każdym razie spróbuj podłączyć tą kartę do czytnika w kompie (jeśli masz) i zobazyć jak szybko kopiuje Ci się np. muzyka (pliki 3-10MB) czy filmy (>100MB).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

A ja mam:

Kingstona 8GB class4,

i nie narzekam na transfery, w programie na telefonie transfery uzyskane to 12MB/s odczytu i 8MB/s zapisu a jak telefon mam podłączony do PC to przy zapisie osiągam 9,5MB/s.

Dodam że na karcie class2 czy class4 zawsze mam około 21 klkatek na video HD czyli to nie wina kart. Video ma bitrate 7,5Mb/s czyli 750kB/s czyli 0,7MB/s.

Czyli do video mgła by starczyć teoretycznie karta class1.

Po prostu kodek nie wyrabia na videoHD na procesorze i więcej nie uzyskacie nawet jak kupicie najdrorzszą kartę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Darson

Ktoś pisze na 1 stronie, że pomaga szybsza karta, ja nie nagrywałem filmów.

32 gb class 10:

A-DATA Pamięć SDHC 32 GB Class 10 FVAT OD SS (1254580346) - Aukcje internetowe Allegro

Teraz to idzie za grosze w porównaniu do tego, że kiedyś kupowałem kartę 32 mb za coś koło 200 zł.

Jak przegrywałem dane, to jednak zauważyłem większą szybkość class 6.

Karty różnie zachowują się szybkościowo w czytaniu wielkich plików, a bardzo małych. Trzeba by użyć benchmarka, żeby sprawdzić ich faktyczną szybkość. Telefon raczej częściej korzysta z malutkich plików.

Kup sobie najpierw jakąś 8 gb, za ~50 zł można ją dostać. I tak ciężko ją zapełnić, a jak zapełnisz większe będą tańsze ;) No chyba, że chcesz od razu przegrać całą muzykę z kompa na kartę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Darson I gdzie sobie to 32GB mam wsadzić? Nie widzisz że to SD, a nie MicroSD?

Brzmi to może źle, ale czytajmy najpierw ze zrozumieniem posty, a nie piszmy o czymś zupełnie innym...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odkopuję temat gdyż mam kilka pytań:

1. jaką prędkość odczytu i zapisu ma standardowa karta pamięci z Desire?

2. jaka firma wg. Was robi najlepsze jakościowo karty pamięci micro sdhc?

3. szukam karty micro sdhc 8gb class 6 lub wyższej, jakie karty byście polecili?

z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam ;)

ps. jestem chwilowo bez kompa, tapatalk nie ma opcji szukaj, więc jeżeli padły podobne pytania to prosze nie bić ;)

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x