Skocz do zawartości
Daras79

Jaką kartę pamięci dokupić - co doradzicie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Paul^^

Kupiłem Kingstone 8GB class 4, ale w teście SD Speed Test wychodzi 1Mbit zapis, dlaczego tak moze sie dziać?

//KD: temat o wyborze ROMu, nie o kartach pamięci. Przenoszę.

Edytowane przez WithoutName

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Dzisiaj pojawiły się kolejne Micro SD/SDHC w sklepie w którym już parokrotnie kupowałem DealExtreme New Products: the Latest and Coolest Gadgets - DealExtreme

Coś tam by można było wybrać DealExtreme: Search for Micro SD/SDHC (194 products in 20 categories)

Niestety nie wiem jaką maksymalnie klasę karty jest w stanie wykorzystać htc desire?

Nie chciał bym się pchać w class 10 gdyby się okazało że desire jest w stanie wykorzystać max class 8.

Wie może Ktoś coś na temat maksymalnej prędkości jaką jest w stanie wykorzystać desire? (oczywiście z podaniem źródła informacji)

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam

Dzisiaj pojawiły się kolejne Micro SD/SDHC w sklepie w którym już parokrotnie kupowałem DealExtreme New Products: the Latest and Coolest Gadgets - DealExtreme

Coś tam by można było wybrać DealExtreme: Search for Micro SD/SDHC (194 products in 20 categories)

Niestety nie wiem jaką maksymalnie klasę karty jest w stanie wykorzystać htc desire?

Nie chciał bym się pchać w class 10 gdyby się okazało że desire jest w stanie wykorzystać max class 8.

Wie może Ktoś coś na temat maksymalnej prędkości jaką jest w stanie wykorzystać desire? (oczywiście z podaniem źródła informacji)

pozdrawiam.

!!!!Nie kupuj tam karty pamieci!!!!

DX znam od bardzo dawna i sie w nim co jakis czas zaopatruje. Niestety rowniez wiekszosc prodyktow z Allegro jest od nich (sprzedawana kilka razy drozej u nas). Jest to sklep z chinskimi podrobkami, i nie powiem - niektore podroby maja tanie i porzadne, ale wiekszosc to produkty bardzo niskiej jakosci.

Sam myslalem nad kupnem taniej karty pamieci u nich ... ostatni zakup - kabel do dysku twardego ATA/SATA > USB z zasilaczem okazal sie porazka. Zasilacz sie spalil (a raczej stopil) po parunastu minutah od podpiecia dysku.

Ogolna zasada DX: jezeli cos ma w nazwie Designer's albo novelity , to jest to podroba znanego produktu renomowanej firmy. Jezeli w nazwie jest "Genuine (pozniej nazwa firmy)" to jest to oryginal tej firmy wypuszczony na Azje.

Zamiast karty kup sobie u nich sluchawki BlueTooth do Desire:

DealExtreme: $25.41 BH-503 Designer's Bluetooth Stereo Handsfree Headset (13-Hour Talk/240-Hour Standby)

Sam je posiadam oraz 10 moich kolegow. Sa porzadnie wykonane a dzwiek jest swietny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

>SephiroT

Dziki za odpowiedz ale trochę mnie przestraszyłeś tym:

>!!!!Nie kupuj tam karty pamieci!!!!

Staram się kupować świadomie dlatego też spytałem o te pamięci.

Dokładnie to chodzi mi o DealExtreme: $42.10 Genuine KingMax Micro SD/SDHC Card with SD Card Adapter (16GB/Class 10)

Niestety na necie nie znalazłem nic co by świadczyło że zadziałają z moim htc więc się wstrzymałem.

Najchętniej kupił bym w sklepie "fizycznym" z możliwością sprawdzenia czy wszystko Ok ale niestety tu gdzie mieszkam największe w klasie 10 to 8GB (ale przyznam że za bardzo nie szukałem) i niestety ta cena.

Ciągle niestety nie wiem czy warto szukać pamięci w klasie 10, czy telefon jest w stanie taką kartę wykorzystać.

Co do DX kupuję tam od roku i jak patrzę w historie zakupów to jednak troszkę za często ;-)

Zakupy tam uważam za o wiele bezpieczniejsze niż za pośrednictwem allegro niestety podobnie jest z uczciwością opisów.

np. Akumulatorki które na allegro są sprzedawane jako pojemność 3000mAh na DX są opisane jako "nazwa 3000mAh" - pojemność realna 2000mAh

>SephiroT

Ogolna zasada DX: jezeli cos ma w nazwie Designer's albo novelity , to jest to podroba znanego produktu renomowanej firmy. Jezeli w nazwie jest "Genuine (pozniej nazwa firmy)" to jest to oryginal tej firmy wypuszczony na Azje.

Co do karty z linku jest ona opisana jako Genuine KingMax więc jest szansa że będzie Ok. co oczywiście nie oznacza że musi być dobrze.

Znalazłem coś takiego Kingmax 16GB Micro SD HC Class 10 Card For HTC Desire on eBay (end time 15-Feb-11 17:27:29 GMT)

Pamięć podobna do tej z DX tyle że jest to opis sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio na szczescie nie mam pieniedzy, wiec na DX zakupow nie robie. Nie polecam elektorniki ktora ma byc wydajna.

Caly czas szukam karty dla siebie.

Ostatnio coraz bardziej sie zastanawiam nad tym:

ADATA Pamięć MICROSDHC 16GB CLASS10 + Mikro Czytnik V3 USB - Niebieski cena 136.74 PLN

Uzywam DATA2SD wiec musze miec szybka i wydajna karte. Niestety Kingston i Sandisk sa 2x drozsze.

...poza tym jezlei masz na DX kupic KingMax'a za 42USD to juz chyba lepiej kupic tego A-DATA u nas. :D

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ad1us

Ja szukam karty do Milestone, ale sądze że tu też moge napisać. Co sądzicie o tej karcie 8gb za 59zł?

http://www.saturnpolska.com/upload/294/Segregator9-09_kopia.jpg

Czy może polecacie jakąs inna karte 8gb do 60-80zł ?

A i czym się różnią te karty micro SD a micro SD HC

Edytowane przez ad1us
    błąd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SD różnią się od SDHC pojemnością. HC - High Capacity.

Co do kart - w życiu nie poleciłbym, nikomu kupno jakiegokolwiek nośnika pamęci flash od Kingstone. To tak jakby kupić M2/Memory Stick(obojętne jaki) od Sony - prawdopodobieństwo, że kupisz kartę, która będzie dobra i...oryginalna (tak, nawet w sklepach podróbki mają) jest małe. Straciłem zaufanie do Kingstone ładnych parę lat temu, już wolę kupić pamięć firmy krzak.

Sandisk jest ok, ale żeby dostać od nich class 6 to trzeba się naszukać.

Ta karta A-Data, do której link podrzucił SephiroT wydaję się być ok. A-Data jest dobrą firmą, niestety mało znaną w Polsce. Podobnie jak Transcend. Sam mam kartę Transcenda, kupioną na ebay jakiś czas temu. 8GB i class 6. ROM z Data2SD chodzi b dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SD różnią się od SDHC pojemnością. HC - High Capacity.

Co do kart - w życiu nie poleciłbym, nikomu kupno jakiegokolwiek nośnika pamęci flash od Kingstone. To tak jakby kupić M2/Memory Stick(obojętne jaki) od Sony - prawdopodobieństwo, że kupisz kartę, która będzie dobra i...oryginalna (tak, nawet w sklepach podróbki mają) jest małe. Straciłem zaufanie do Kingstone ładnych parę lat temu, już wolę kupić pamięć firmy krzak.

Sandisk jest ok, ale żeby dostać od nich class 6 to trzeba się naszukać.

Ta karta A-Data, do której link podrzucił SephiroT wydaję się być ok. A-Data jest dobrą firmą, niestety mało znaną w Polsce. Podobnie jak Transcend. Sam mam kartę Transcenda, kupioną na ebay jakiś czas temu. 8GB i class 6. ROM z Data2SD chodzi b dobrze.

Ja wlasnie slyszalem duzo zlego o A-DATA - ze sie karty wieszaja, szybko padaja, ze benchmarki zle wychodza, ale nigdzie nie moge natrafic na jakies sensowne i racionalne zrodlo.

Znalazlem jeszcze ciekawsza oferte. Ta sama karta A-DATA, tyle ze ma brzydszy czytnik (z ktorego nigdy w zyciu nie skorzystam) ;) ...z odbiorem w kilku miastach bez oplat za przesylke :D

http://www.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C4310700

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    To Ty się zastanawiaj a ja sobie zamówię :D

Natomiast zastanowić się muszę nad DATA2SD.

Spoko, to zrob benchmarki jak juz bedziesz mial. Ja musze czekac do wyplaty zeby sobei ja kupic.

DATA2SD uzywam i sobei bardzo chwale ROM StarBurst. Nawet temat zalozylem o nim. Gosc ktory go robi jest w scislej wspolpracy z gosciem od skryptu Data2SD wiec zawsze ma najnowszy kod skryptu poprawiony pod swoj rom :D Nawet na mojej zabidzonej karcie Samsung Class 2 chodzi to w miare przyzwoicie. Na tej ADATA bedzie poprostu rakieta :D

http://forum.android.com.pl/f153/starburst-froyo-htc-2-29-405-stabilny-skrypt-data2sd-stock-rom-48185/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x