Skocz do zawartości
vsx

Telefon działa bez baterii

Rekomendowane odpowiedzi

vsx

Czy to jest powód do niepokoju ? Zawiesił mi się telefon i jedyną opcją, żeby zaczął działać było wyjęcie baterii. Jednoczesnie kiedy ją wyjąłem podłączyłem telefon do ładowania. Włączył się. W 2.1 było to nie do pomyślenia, bo zawsze krzyczał o włożeniu baterii z powrotem przed uruchomieniem. W każdym razie telefon się odpalił i działa normalnie, ale... Stan baterii wynosi 70%, a samą baterię trzymam w ręku ::/ co to oznacza?

CM7.2.0 RC0 SDSL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To oznacza, że kiedy ją wyjąłeś, bateria miała 70% a że teraz trzymasz ją w ręku, to telefon nie ma jak aktualizować tej informacji i dalej pokazuje tą samą wartość. Nie wiem co dla Ciebie jest na tym dziwnego. U mnie jest tak samo. Dziwne to by dopiero było, gdyby tel nie był podłączony i nie miał baterii i działał :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na stronie LG bodajże było napisane, że aktualizację z 1.6 do 2.1 robi się z wyjętą baterią :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vsx

nie no. Dziwne mi sie to wydawalo, bo moze telefon jakos zle odczytywal stan baterii, przez co moglby oszukiwac z wlozona bateria ;)

a odnosnie wgrywania nowego softu. lepiej wgrywac z bateria czy bez (przez recovery i przez fastboot)? Bo wydawalo mi sie, ze telefon mi troche swirowal ze statystykami jak flashowalem CM7 pcfightera przy 80% baterii (a po ponownym flashowaniu SDSL przy podlaczonym do gniazdka i ze 100% baterii okazuje w miare prawdziwie) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up jak przy wyjętej bateri włączysz recowery :facepalm:(z ładowarką nie włączysz).

Przez FastBoot lepiej bez bateri.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sholva
    Na stronie LG bodajże było napisane, że aktualizację z 1.6 do 2.1 robi się z wyjętą baterią :)

Gdzie to jest napisane na stronie LG!? Przez tą baterię to się męczyłem z aktualizacją, bo komp ciągle nie widział telefonu! Dopiero po wyjęciu baterii, zauważył telefon. Ale i tak podczas aktualizacji pojawia się napis "Nie wyciąga kabla USB i baterii" :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vsx
    @up jak przy wyjętej bateri włączysz recowery :facepalm:(z ładowarką nie włączysz).

Przez FastBoot lepiej bez bateri.

Nie wiem czy włączę, bo nigdy nie próbowałem, ale napisałem tak z rozpędu :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jak przy wyjętej bateri włączysz recowery (z ładowarką nie włączysz).

@BlueWizzard włączysz recovery bez baterii może nie każdą wersję ale np wersję 5.0.2.3 tak. I bez znaczenia jest tutaj czy jest podpięty do ładowarki sieciowej czy do laptopa/pc :o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie telefon ten jak i każdy android działa nawet bez bateri gdy podłączone jest źródło zasilania. Jest to bardzo przydatna funkcja która moim zdaniem jest bardziej zaleta niż wadą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi