Skocz do zawartości
Freso

Kilka pytań do posiadaczy przed zakupem

Rekomendowane odpowiedzi

Freso

Witam. Ostatnio zastanawiałem się nad zakupem Samsunga Spicy, lecz problemy z OGL,opisywany przez niektórych kłopot z trzeszczeniem muzyki oraz troszkę za wysoka cena jak dla mnie (budżet na telefon - 500-550 zł, Spica - 650-700 zł) zniechęciły mnie do zakupu.

Byłem (i póki co w pewnym stopniu nadal jestem) zdecydowany na zakup Nokii 5230 z Symbianem s60v5. Aż tu nagle, przy codziennym przeglądzie pewnego serwisu o telefonach znalazłem ten o to fonik. Cena mnie kusiła, możliwości też, więc teraz pytania:

1. Czy jakość muzyki na głośniku jest bardzo tragiczna, a jeśli tak, to da się ją poprawić ?

2. Graliście w jakieś gry 3D, czy tam też jest sytuacja jak w Spicy ? Jak tam chodzą gry takie jak Gangstar, Asphalt..

3. Na czym polega problem z górną belką opisywany na tym forum ? Poczytałem o tym, ale nie potrafię tego zrozumieć.

4. Czy jest tam klawiatura QWERTY dostępna w trybie widokowym(landscape) ?

5. Czy są na niego aplikacje:

-blokujące dostęp do jakichś funkcji tego telefonu, tzn. zdjęcia, smsy..

-zmieniające telefon w hotspota sieci bezprzewodowej WiFi czyli że telefon udostępnia swoje połączenie 3G bezprzewodowo innemu urządzeniu wyposażonemu w odbiornik WiFi

-jakieś Gadu Gadu (dotąd używałem na Nokii N80(s60v3) Palringo, może jest taki na Androida ?)

-dobra przeglądarka internetowa

-taskmany

-dobra nawigacja

?

6. W jakie gry gracie (jeśli gracie) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vesp3r

ad1

Dla mnei nei ejst tragiczny, w końcu to telefon jak na takie urządzenie jest dla mnie wystarczająće dobre, to w końcu nie sprzed HiFi

ad2

Grałem w pare wyścigówek, nazw nie podbam bo nie pameitam, ale wszystko działało bez problemu.

Telefon ma układ od AMD z 1MB Ramu (tak podaje hardware info wgrany na komóke).

ad3

Polega na tym ze niektóre osoby nie umieją przesunać palcem po ekranie, od zakupu komóki nie miałem najmniejszych problemów i nadal nie rozumiem jak ktoś moze mieć z tym problemy.

ad4

Tak jest, ale zalecam i tak doinstalowanie better keyboard'a, gdyż imap od LG ma enter w głupim miejscu (znaczy jest miejsce ok ale czasem sie przypadkiem go naciska co powoduje wysłanie smsa automatycznie)

ad5

tak są ale musisz pobrać je z marketu

w nowym androidzie jest to natywnie, ale z tego co wiem są takie (gdzieś krązyłą nazwa tego programu tu na forum)

ja kożystam z Gadu Droid

Wiadomo jest Opera, ale ja jakoś wole wbudowaną przeglądarke, owiele lepiej mnei sie kożysta z tej przeglądarki

co rozumiesz pod wyrażeniem taskman ?

jest pare nawigacji.

Wszystkie bez problemu działają.

na forum jest temat z informacjami o tym.

ad6

open sudoku, jewels

to są dwie gry które mnie wciągają na dłuzej zawsze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam LG, ale część pytań jest ogólna i tak:

ad 2) Część gier będzie działać, ale to nie iPhone, czy chociażby Milestone, więc Asphalt 5 na 100% nie ruszy, tzn może z 5-6 fps... Do nowych gier 3D telefon jest po porostu za słaby. (sama cena już powinna na to wskazywać)

Ale jest trochę takich w które można pograć...

ad 5)

- blokowanie dostępu do aplikacji, bo funkcji a androidzie nie ma, wszystko to aplikacje: jest Protector

- żeby móc uruchomić "hotspota" wymagany jest ROOT i obsługa w drugim urządzeniu sieci typu Ad-hoc. Nazwa aplikacji WiFi Tether w androidzie 2.2 jest taka funkcja, ale LG może go nie dostać.

- GG można używać na kilka sposobów: aplikacja DroidGadu tylko do GG, Nimbuzz - obsługuje również skype i inne, jak również można podpiąć GG pod GTalk'a (jest w systemie).

- przeglądarek jest kilka: Opera Mini, ale są stony, które na niej nie chodzą, Dolphin - o wiele lepsza od tej wbudowanej w androida i ma znacznie więcej funkcji i Skyfire - przeglądarka która ma "obsługę" Flash'a - ładuje go przez swoje serwery, ale filmiki można oglądać i jeszcze kilka innych dobrych.

- te twoje "taskmany"... Raczej task managery... Jest to prawie zbędne w androidzie. System sam zwalnia sobie pamięć jeśli jakaś aplikacja będzie jej potrzebowała. A jest ich sporo... Advanced Taks Manager, Task Killer... itp itd... Niektóre lauchery (aplikacje podmieniające domyślną pulpitu) też mają taką opcję.

- nawigacje: Sygic, Navigon, iGo, CoPilot, NDrive i chyba jeszcze jakaś... z resztą zobacz do działu download->GPS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, zaznaczę na wstępie, że moja odpowiedź nie jest odpowiedzią profesjonalisty tylko zwykłego użytkownika:)

1. Nie jestem audiofilem, dźwięk nie jest rewelacyjny ale jak dla mnie (dużo siedzę na youtube i czasem słucham radia przez internet) jest wystarczający, przy oglądaniu filmów też daje rade.

2. Mam Asphalta i powiem, że u mnie się on tnie... Nie wiem czy to tylko u mnie, może ktoś inny niech też sprawdzi.

3. Sam wypowiadałem się na ten temat i powiem Ci, że już się do tego przyzwyczaiłem:P po prostu trzeba poczuć jak łapać za ten pasek powiadomień, ale tym się nie masz co martwic:)

4. Jest.

5.

- nie wiem

- nie wiem

- ja używam Palringo

- jak używam wi-fi to systemowa przeglądarka mi wystarcza, jak korzystam z pakietu to opera mini.

- są.

- osobiście używam Mobile Maps 9 i jestem zadowolony.

6. Raczej nie gram:P jeśli już to jakieś Sudoku:P

Od siebie dodam, że telefonik spełnia moje oczekiwania w 100% szukałem czegoś głównie do przeglądania internetu i czytania (pdf/doc), siedzę po parę godzin na na wi-fi. Jedyną jego wada jest aparat z którego ja i tak nie korzystam, robi przeciętne zdjęcia nie wspominając już nawet o braku lampy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rav-X

Witam.

Właśnie stoję przed wyborem tego telefonu, a nawet na dobrą sprawę jestem do niego przekonany, ale mam pewne wątpliwości do produktów firmy LG. Sam osobiście miałem problemy z innym sprzętem od LG niż telefony, ale za to u brata na LG KU990 siada przycisk "C", kilku znajomych po kilka razy oddawało inne modele na gwarancję, i to nie takie stare, bo np. GD510. Chciałbym się spytać was jak wygląda sprawa wykonania tego telefonu? Czy ktoś już miał problemy techniczne które powodowały wysyłkę do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vesp3r

Prócz GT'ki mam w domu KE750 i w żadnym nei mam sie o co przy czepić w porównaniu do innych telefonów jakich używałem.

Chodź tak naprawde porządnie mozna wypowiedzieć sie dopeiro po roku użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Freso

Dobra, to następne pytanka :]

1. Czy w tym LG/ogólnie Androidzie polskie znaki skracają SMSa do bodajże 70 znaków ? Bo w N80 to jest katorga, nie mogę przez to T9 polskiego używać, bo pisze długie esy.

2. Jak z wytrzymałością ? Miał ktoś okazję (okazja chyba nie brzmi za dobrze :P) testować to ?

3. Wyczytałem tutaj na forum, że APNdroid sprawia czasem problemy i lepiej zainstalować jakiś widżet.

3a. Jak ten widżet się nazywał ?

3b. Czy na LG Gt540 APNdroid będzie sprawiał problemy ?1

4. Ile LG ma pamięci wewnętrznej na aplikacje ?

5. Ile zajmują jakieś porządniejsze gry, które działają na tym telefonie ? Wiem, że to nie iPhone czy choćby Motka Milestone, ale są tu na pewno jakieś ciekawe gry :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rav-X

A ja byłbym jeszcze ciekawy jak wygląda sprawa z grami Java 3D, takie jak w SE, tzn. czy też można je uruchomić? i jak w ogóle wygląda sprawa ze sterowaniem gier w Javie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Freso

No Panowie (i Panie) tak ciężko odpowiedzieć ? Wynagrodzę piwkiem, zależy mi bo niedługo będę miał możliwość wziąć abonament.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1. Czy w tym LG/ogólnie Androidzie polskie znaki skracają SMSa do bodajże 70 znaków ? Bo w N80 to jest katorga, nie mogę przez to T9 polskiego używać, bo pisze długie esy.

To normalne dla każdego telefonu. Rada, nie używaj polskiego języka. Siedzę na angielskim i nie mam kłopotow. Są jakieś klawiatury bodaj HTC_IME które eliminują problem z ogonkami. Nie używam takowych.

2. Jak z wytrzymałością ? Miał ktoś okazję (okazja chyba nie brzmi za dobrze ) testować to ?

Jak upadnie nie ma tragedii.

3. Wyczytałem tutaj na forum, że APNdroid sprawia czasem problemy i lepiej zainstalować jakiś widżet.

3a. Jak ten widżet się nazywał ?

3b. Czy na LG Gt540 APNdroid będzie sprawiał problemy ?1

Ogólnie to internet rozwija ten telefon. Nie używałem APN Droida, ani widgetów.

4. Ile LG ma pamięci wewnętrznej na aplikacje ?

Łe chyba około 100MB, nie pamiętam, mam za dużo wpieprzone w niego.

5. Ile zajmują jakieś porządniejsze gry, które działają na tym telefonie ? Wiem, że to nie iPhone czy choćby Motka Milestone, ale są tu na pewno jakieś ciekawe gry

Zależy w jakie gry chcesz grać tak naprawdę, jak bardzo są rozbudowane etc. Największą jaką miałem ważyła jakieś 5MB.

Sory za lakoniczne odpowiedzi.. Dziś jestem trochę nietrzeźwy..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x