Skocz do zawartości
chosen one

Wybór banku - płatności przez internet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy zna ktoś z Was bank, który ma dobrze rozwinięty system obsługi przez internet?

Z BPH od początku są problemy, mam poprawnie zainstalowane certyfikaty itp., ale co chwilę albo rozłącza połączenie z bankiem (serwery przeciążone) albo nie mogę wypełnić pola z przelewem bo pół formatki wprowadzającej się nie załadowało. Nawet zalogować się jest ciężko, często wywala błąd połączenia a jak odświeżę stronę to jestem zalogowany... Zrobienie jednego przelewu zajmuje mi czasem godzinę a faktur od stałych dostawców co miesiąc mam ok. 40 :D

Porady z infolinii w stylu "proszę zresetować router" raczej nie skutkują :D znam się dosyć dobrze na kompach i wiem, że to jest wina banku i ich serwerów oraz ogólnie całego tego systemu, który wygląda jak z 1994 roku. Oczywiście próbowałem na różnych przeglądarkach i na różnych systemach, zawsze jakiś problem się pojawi.

Czy może ktoś polecić jakiś bank?? Zaznaczam, że jest to konto firmowe i tu pojawia się problem, ponieważ nie wszystkie banki prowadzą konta dla :cii:spółek:cii:, większość ma tylko dla zwykłych śmiertelników i działalności gospodarczych.

Edytowane przez chosen one

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja polecam pko , mój tata korzysta od lat i wszystko działa prawidłowo wpłaty , przelewy wszystko bardzo szybko :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bo-s

ING również działa bardzo szybko, nawet przez telefon nie mam żadnych problemów z wpisywaniem hasła. Do tego cała obsługa konta przez internet jest darmowa.

Z tym, że nie wiem jak z kontem dla spółki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

natomiast ING nie polecam, słyszałem, że dostali dotacje z Unii i się nią podzielili między prezesami. krętacze straszne ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecam Bank Nordea. Mam tam konto 2 lata i nigdy nie miałem żadnych problemów z obsługa konta przez internet. Przez komputer i telefon wszystko działa wzorcowo. Tylko nie wiem czy mają tam konta dla firm.

Tylko każdy przelew to jedna zdrapka z karty kodowej więc przy 40 przelewach jest to średnio opłacalne. Pozostaje tylko takie elektroniczne urządzenie do generowania kodów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

korzystałem z trzech.

najgorszy wg mnie jest polbank.

na drugim miejscu pko bp - niby wszystko jest ale strasznie wolno działa i często mam problemy z załadowaniem części strony albo hasła jednorazowego nie przyjmuje mimo, że wpisane poprawnie.

na pierwszym miejscu mBank - korzystam od lat i nigdy nie miałem problemów. Może nie jest jakoś super odpicowana graficznie, ale dzięki temu szybko się ładuje (nawet wtedy gdy w pko ładuje się długo).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    na pierwszym miejscu mBank - korzystam od lat i nigdy nie miałem problemów. Może nie jest jakoś super odpicowana graficznie, ale dzięki temu szybko się ładuje (nawet wtedy gdy w pko ładuje się długo).

Mam tam konto prywatne i hasło w Operze zapamiętane ;):) Wiem, że to mało bezpieczne ale wygodne. Do przelewów podajesz tylko hasło z smsa. Problem w tym, że oni nie prowadzą dla Spółek, wiem bo jakiś czas temu sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesteś pewien?

http://www.mbank.pl/przewodnik/jak_zaczac

* Jeżeli jesteś zainteresowany otwarciem RACHUNKU firmowego w ofercie mBanku też znajdziesz coś dla siebie.

Przed przystąpieniem do złożenia wniosku przygotuj: dowód osobisty (jeśli jest to spółka również dowody osobiste wspólników), wpis do ewidencji gospodarczej lub Krajowego Rejestru Sądowego, numer REGON, numer NIP. W przypadku spółki cywilnej będzie Ci również potrzebna umowa spółki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie, masz rację, oni prowadzą dla spółek jawnych, cywilnych i pertnerskich (??). Ale nie ma dla akcyjnych i z ograniczoną odpowiedzialnością, a mnie akurat te interesują :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lyczko

Internetowa obsługa konta jest wg. mnie bardzo fajna w Aliorze, natomiast nie wiem jak z obsługą spółek.

Zdecydowanie alior bardziej mi pasuje niż mbank i WBK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x