Skocz do zawartości
RazorPL

Uchwyt samochodowy

Rekomendowane odpowiedzi

toki

chłopaki dajcie mi jeszcze jeden dzień to uwalę reckę i foty z auta ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uchwyt się nie giba? Nie wpada z drgania w czasie jazdy? Przy wybojach/progach kiedy auto się podbija, ramię nie odskakuje do góry?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i jak z tą recenzją?

Przepraszam, że tak piszę pierwsze posty bez przywitania, ale akurat jednocześnie jestem po zakupie pierwszego auta (i pierwszym dzwonie - babka jakaś mi w tył wjechała...) i pierwszego telefonu na Androidzie. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    toki

W końcu dorwałem się do aparatu i auta więc mogłem dokończyć to co obiecałem.

Akurat ja wybrałem model z gętkim połączeniem uchwytu z przyssawką, który oprócz regulacji na samym wysięgniku posiada dodatkowo przy samym uchwycie na telefon przegub kulowy pozwalający na reorientację telefonu z ustawienia pionowego do poziomego oraz odchylenie pod kątem około 30 stopni w każdej płaszczyźnie. Odchylenie to blokowane jest pokrętłem zaznaczonym strzałką na fot. 1.

Jeżeli chodzi o sam uchwyt to faktycznie rozstaw mocowań GT-ka pasuje do jego wymiarów, nic nie jest luźne - jednym słowem: dedykowany, fot. 2.

Sam wtyk do gniazda zapalniczki również wykonany poprawnie, bez luzów i co najważniejsze nie nagrzewa się w trakcie pracy (problem znany z innych tanich ładowarek), fot. 3. Co do długości przewodów to też nie można mieć zastrzeżeń, trzeba naprawdę sporej odległości szyby od gniazda zapalniczki żeby stał się za krótki - w osobówkach raczej nie grozi.

Jedno zastrzeżenie jakie mogę zgłosić pod adresem tego uchwytu to sposób mocowania telefonu a w zasadzie zastrzask (oznaczony strzałką). Patrząc na konstrukcję GT-ka a raczej jego tworzywową elegancję w udawaniu aluminium obawiam się trochę przy intensywny korzystaniu z telefonu o stan powłoki lakierniczej w zaznaczonym na zdjęciu 4 miejscu. Narazie nic się nie dzieje ale będę to obserwował.

No i ostatnie zdjęcie to uchwyt w pełnej okazałości zamontowany w samochodzie, fot. 5.

Co do walorów użytkowych to przyssawka trzyma bardzo dobrze - jeżeli twarde, sportowe zawieszenie hondy crx nie jest w stanie go odkleić to należy uznać, że w każdym normalnym aucie będzie tylko lepiej. Co do drgań w czasie jazdy to występują jak w każdym uchwycie giętkim ale można przecież poradzić sobie z tym mocując telefon tak aby spodem opierał się o deskę - w ten sposób spora część drgań jest wyeliminowana.

Cena zestawu może wydawać wysoka ale z drugiej strony za komfort posiadania dedykowanego uchwytu czasem warto zapłacić. That's all folks ;)

Pytania?

post-17769-14255697646639_thumb.jpg

post-17769-14255697646925_thumb.jpg

post-17769-14255697647175_thumb.jpg

post-17769-14255697647459_thumb.jpg

post-17769-1425569764772_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No za taką pracę ;) piwko się należy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KamilM

Ja kupiłem tani, dłuższy i się trzęsie po dziurach, więc odradzam. Ten ze zdjęć wygląda na lepszy, bo jest krótszy i grubszy. Zastanawiałbym się też nad takim bez giętkiego przegubowego mocowania, szwagier taki ma i jest lepszy, bo bardzo sztywny. Oczywiście, żeby go przestawić trzeba odkręcić pokrętło, ale nie robi się tego prawie nigdy.

PS. Wypas DOMO-KUN pod lusterkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    toki
    PS. Wypas DOMO-KUN pod lusterkiem :)

w CRX to obowiązkowe wyposażenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heh, też mam takiego Domokuna ze smyczą - w moim przypadku został dopasowany do KDM (:P, tak wiem, JDMowcy tego nienawidzą), czyli do Lanosa ;)

Szkoda, że tak to drga - nic mnie po prostu tak nie wkur*$#@ jak drgający uchwyt - może ktoś się na sztywny skusi i nam zrecenzuje? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    toki

No mnie on nie przeszkadza, zarówno w crx'ie jak i w civicu da się go tak ustawić że opiera się o deskę i wtedy nie drży. Choć faktem jest, że zastanawiałem się nad sztywnym mocowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jj23

Witam,

ja zdecydowałem się na ten sztywny uchwyt i jestem podczas testowania. Pierwsze spostrzeżenia: na pierwszy rzut oka wygląda delikatnie, ale po zamocowaniu wszystko jest stabilne i nie "giba się" w żadną stronę. Mocowanie telefonu również bardzo pewne, choć podzielam obawy przedmówcy co do pozostawiania śladów na obudowie telefonu. Jest wyraźny "klik", który oznacza, że zatrzask wskoczył we właściwe miejsce. Również pozytywne wrażenia dotyczące przyssawki - kawał solidnego mocowania. Wszystko składa się na fakt, że całość wygląda bardzo stabilnie oraz jednocześnie nie ma pancernego wyglądu jak większość uniwersalnych uchwytów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi