Skocz do zawartości
Misiek_ud

[MOD G1] Nowy SPL od Haykuro 1.33.2005/Danger SPL

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temat, abyśmy nie zaśmiecali innych, o nowym SPL'u od Haykuro. Oznaczony numerem 1.33.2005 może, podczas złej instalacji, zamienić nasz G1 w cegiełkę. Zanim zacznie go instalować zaponzaj się z tym tematem i upewnij, że posiadasz najnowsze radio w wersji 2.22.19.26I. Proszę, umieszczajcie tu również, uwagi z własnych prób flashowania nowego SPL'a. Tych udanych i nie udanych. O czym należy pamiętać i na co uważać, aby nie uceglić telefonu.

Edytowane przez Misiek_ud

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

Dodaj jeszcze informacje o konieczności posiadania płyty głównej PVT. Można to sprawdzić w bootloaderze(trzymając przycisk Camery podczas włączania). Powinno pisać na samej górze DREAM PVT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak napisał baggus należy sprawdzić jaką wersję płyty głównej posiadamy.

Dodaj jeszcze informacje o konieczności posiadania płyty głównej PVT. Można to sprawdzić w bootloaderze(trzymając przycisk Camery podczas włączania). Powinno pisać na samej górze DREAM PVT.

Na XDA jest instrukcja, która mówi, że do instalacji musisz mieć albo 2xSD albo 1xSD+adapter do PC.

1 Opcja(2xSD):

Na jedną kartę nagrywasz SPL(1.33.2005), a na drugą ROM który chcesz później zainstalować.

Wkładasz do telefonu kartę z SPL, wchodzisz do recovery mode, ROBISZ NANDROID BACKUP, robisz wipe i odpalasz flashowanie alt+a(wybierasz SPL z listy).

Po skończeniu nic nie robisz tylko wyciągasz kartę z SPL i wkładasz z ROM'em. Klikasz alt+x, aby wejść do konsoli i wpisujesz reboot recovery i enter.

Jeśli telefon się zresetuje i wejdzie znowu do recovery to powinno być OK, klikasz alt+s aby zainstalować ROM.

2 Opcja(1xSD+adapter do PC):

Na kartę nagrywasz SPL(1.33.2005).

Wkładasz do telefonu kartę, wchodzisz do recovery mode, ROBISZ NANDROID BACKUP,wipe i odpalasz flashowanie alt+a(wybierasz SPL z listy).

Po skończeniu nic nie robisz tylko wyciągasz kartę z SPL i wkładasz za pomocą adaptera do PC. Usuwasz SPL i nagrywasz ROM jaki chcesz zainstalować. Wkładasz kartę do telefonu i klikasz alt+x, aby wejść do konsoli. Wpisujesz reboot recovery i enter.

Jeśli telefon się zresetuje i wejdzie znowu do recovery to powinno być OK, klikasz alt+a(wybierasz ROM z listy) aby zainstalować ROM.

Edytowane przez Misiek_ud

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alus

Misiek_ud

Dla pewności radzę zrobić do tej metody jeden krok na początku.

Pierwszy SD jako Radio Rom

Drugi SD SPL

Pierwszy SD ponownie Rom.

Dzięki Świerzemu wgraniu ROMu przed SPL zmniejszymy szanse na Bricka:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Azzur

co daje dokładnie SPL ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

Ten spl zmienia rozmiar poszczególnych partycji w telefonie. Zmniejsza zdecydowanie Cache, a zwiększa System i Data, dzięki czemu można wgrywać romy z większą ilością aplikacji zrobione dla telefonów z większa ilością pamięci wbudowanej. Dla zrootowanych telefonów Cache nie jest potrzebne takie duże, bo tam ściąga się Update przez OTA, a że modyfikowane softy i tak mają to zablokowane więc nie ma to sensu. Lepiej dodać więcej miejsca dla ważniejszych rzeczy.

Ja teraz mam 30mb Cache, 90 Data, 90 System.

Do tego SPL wywala drugiego splashscreena.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Azzur

Czyli opłaca sie instalować... tylko jaki soft dorzucić.. ehmm pomyślmy... :) zaczynam robić backup telefonu (smsy, apps itd)

Radio -> Rom(a) -> SPL -> Rom(b) ?

Rom(a) musi być taki sam jak Rom(b) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Azzur

jak kliknąłem alt+x telefon automatycznie zrestartował się i wszedł do reco menu, wygląda jakby działało dobrze xD

/psot pod potem, bo może ktoś tego nie zauważyłby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alus

Ale po co rom A od razu po radio spl i dopiero hero rom ...

I nie pisz post pod postem!! a edytuj! jestes tu juz dosyc dlugo!

Daje sie np dopisek edit pare linijek w dol i zwrociliby uwage.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kawak

Witam chciałem wgrac nowego JAChero... a ze cos mi nie poszlo... wiec wgralem SPL 1.33.2005

no i utknołem na logo t-mobile...

niestety nie moge wejsc w zadna opcje...

home+powet, cam+power nie daja zadnej reakcji... istnieje dla mnie jakas nadzieja ?

<Misiek_ud> Przeniosłem post do tematu o SPL Haykuro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi