Skocz do zawartości
xeros

A73 a A103 - wygoda obsługi aplikacji?

Rekomendowane odpowiedzi

xeros

Witam,

Jako, że skusiła mnie promocja w Biedronce zacząłem rozważać zakup A73 dla córki na komunię.

Sam mam kilkuletnią 5" nawigację GoClevera z WinCE 5.0 i tam najczęściej używaną przez córkę aplikacją jest Paint.

Obsługa aplikacji WinCE na 5" (400x280px) ogólnie nie jest problemem jeśli korzysta się z rysika.

Wracając do tematu - jako, że nie miałem jeszcze do czynienia z urządzeniami z Androidem chciałbym uzyskać informacji jak wygląda obsługa aplikacji (poza grami) w A73. Zakładam, że zwykły rysik nie zadziała z ekranem pojemnościowym, więc zakładam obsługę palcami.

Z tego co doczytałem i zauważyłem na filmikach to sprzęt jak i wydajność (pomijając fakt większego ekranu, o wyższej rozdzielczości i pojemniejszej baterii w A103) są takie same.

Cena A73 w Biedronce kusi, a aby wydać prawie 2x tyle na A103 to mnie raczej w chwili obecnej nie stać, ale nie chciałbym kupować czegoś co nie sprosta naszym oczekiwaniom, a sprzęt miałby posłużyć przynajmniej ze 3-4 lub więcej lat.

Tablet miałby służyć głównie do przeglądania stron internetowych, dokumentów tekstowych/arkusza, komunikator, kilka gier, no i oczywiście ten odpowiednik Painta (możecie polecić jakąś ciekawą aplikację tego typu?). O ile strony i dokumenty powinno dać się wyskalować pod ekran to obawiam się czy przypadkiem menu i/lub ikony w popularnych aplikacjach nie zajmują zbyt dużo miejsca na ekranie (na ile jest to konfigurowalne?). W A103 pewnie nie ma takich problemów (10" z 1024x600 to jest chyba standard jak na tablety/netbooki), ale jak to jest z 7" i 800x480 w A73?

Planuję również zakup dedykowanego etui z klawiaturą (i ewentualnie podłączyć mysz USB) aby uzyskać coś w stylu netbooka (pewnie bardziej funkcjonalne to będzie dopiero po aktualizacji Androida do wersji 4.0.x?).

Edit:

A tak przy okazji - czy mógłby mi ktoś podać faktyczne wymiary ekranu (wysokość/szerokośc) w A73?

Producent podaje tylko wymiary obudowy, a jak widać na zdjęciach ramka wygląda na dosyć szeroką.

Edytowane przez xeros

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xeros

Dzięki za odpowiedź.

Zakładam, że pewnie rozdzielczość ekranu w A73 będzie za mała dla Ubuntu (bez podłączonego TV po HDMI).

Zastanawiam się jak to będzie z pozostałymi aplikacjami na tablety w ciągu powiedzmy 1 roku.

Mimo wszystko oba modele kuszą ;-)

Edytowane przez xeros

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli zależy Ci na tablecie o chociażby połowie funkcji laptopa to niestety jedyną opcją są tablety z Win7 - ale są one dosyć drogie, najtańszy Acer W500 kosztuje około 1500zł, a nie skorzystasz w pełni z niego bez dedykowanej stacji dokującej z klawiaturą za kolejne 300-400zł.

GoClever to raczej zabawka, co powinna sugerować cena, chociaż oferuje kilka ciekawych funkcji, nie zastąpi Ci laptopa/PC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xeros

Win7 odpada. Co do funkcji laptopa... to zdaję sobie sprawę, że Android to nie Windows (i dobrze), a możliwość korzystania z typowych aplikacji linuksowych byłaby dodatkowym atutem :-)

OK, jestem raczej zdecydowany na A73, no chyba, że już go nie będzie w żadnej Biedronce w mojej okolicy.

Wtedy może poczekam z miesiąc (do max 1,5 miesiąca) aż cena biedronkowa narobi zamieszania i A103 może też trochę potanieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi