Skocz do zawartości
tiger85153

Zmiana nazwy urządzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym odpalić na swojej Defy Order & Haos , ale w markecie pisze że mój fon jest niekompatybilny . Powiedzcie w jakim programie mogę wejść do folderu system i zmienić tam nazwę urządzenia , powiedzcie też jakie urządzenie najlepiej tam wpisać.

Jeśli będę chciał przywrócić poprzednią nazwę urządzenia , to po prostu mam wpisać tak jak było wcześniej ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla całej procedury wymagany jest "ROOT" oraz dla pewności zalecam zrobienie backupu pliku "build.prop".

1. Uruchom Root Explorer

2. Edytuj "build.prop" (znajduje się w katalogu głównym /system)

ro.product.model=MB810
    ro.product.device=MB810

3. Restart

Defy bedzie rozpoznawalna jako "Driod X" co pozwoli Ci na instalacje tej gry :)

Edytowane przez jurekl2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ściągnąłem ten programik Root Explorer i pisze mi tylko "You cannot edit this file because the file system is read-only" .

Ps. Mam root i wgrany CM7 od FuZZ'a

---------- Post dołączono o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

Nie wiem czy to ma znaczenie , ale ściągnąłem ten programik z chomikuj (nie mam aktualnie dostępu do WiFi) i nie wiem czy to jest najnowsza wersja tego programu. Czy to ma jakiś wpływ na to ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz root explorer wlaczony to kliknij w nim na taki prostokacik u gory "Mount" i jak sie zmieni to juz mozesz podmieniac pliki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki!

Po ściągnięciu i zainstalowaniu Order & Chaos , wchodzę do gry , robię postać , po czym wybieram pierwszy serwer i pisze mi Dosconnected from network. (error id=0).

Proszę o pomoc, z góry dziękuję!

Edytowane przez LukaszK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Inchi

Gra kupiona w markecie czy ściągnięta z neta? Jeżeli z neta to masz złą wersje inaczej mówiąc stara, poszukaj aktualnej jeżeli z marketu a masz aplikacje sprawdzająca połączenia internetowe to sprawdź czy nie blokuje ;), aha i w te gry pograsz tylko po wifi na 3G nie da rady.

Wykombinowane dzięki Neo V

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Czy nazwa urządzenia może być zapisana jeszcze w jakimś innym pliku? Gdyż we właściwościach urządzenia nazwa jest inna natomiast w pliku "build.prop" jest inna. i zmiana w "build.prop" nic nie zmienia..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    miziel

Zmiana w build.prop zmienia to jak telefon jest widziany przez market. Po kij Ci coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź, ale nie pomogłeś mi. Potrzebuje wiedzieć w jakim innym pliku może być zapisana nazwa urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja ci odpowiem, w pliku build.prop Wystarczy poszukać. Temat uważam za wyczerpany...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi