Skocz do zawartości
kornel576

Dock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Przede wszystkim witam wszystkich użytkowników forum. Jest to mój piewszy temat i za wszelkie niedoróbki techniczne przepraszam.

Sprawa dotyczy Docka/Podstawki/Uchwytu biurkowego jak kto woli. Ogólny koncept zakłada wykonanie wielozadaniowego docka do Samsunga Galaxy I5700, znanego równierz pod nazwą Spica. Jeden Dock mógłby być przeznaczony do :

- Auta jako nawigacja (Przyssany do szyby jak GPSy.)

- Roweru równierz jako nawigacja lub centrum multimedialne na pozamiejskie wypady (Przyczepiony jak licznik lub lampka rowerowa.)

- oraz jako Domowy odtwarzacz MP3 i stacja synchronizacyjna ( w tym wypadku do docka zostanie doczepiona wtyczka Mini Jack 3.5mm oraz Mikro-USB.)

Materiał z którego zostanie wykonany dock będzie musiał mało ważyć, oraz zamortyzować ewentualny upadek roweru (wariant Rowerowy), oraz wyglądać w miarę fajnie.

A teraz pytanie czysto techniczne : czy są do kupienia gniazda synchronizacyjne do Spicy ? Pytan gdyż się naszukałem z niezbyt zadowalajacym skutkiem.

Proszę o opinię w wyżej wymienionej sprawie.

POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wtyczki micro-USB są dostępne, ale w internecie raczej ich łatwo nie znajdziesz, no poza wielkimi hurtowniami elektronicznymi jak np. ELTA. Polecam odwiedzić dobry sklep z częściami elektronicznymi. Jak nie mają na stanie, to na 100% sprowadzą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lyczko

Dock w spicy jest o tyle nieciekawym pomysłem, że wtyczkę microusb mamy na górze i zasłonięte zaślepka...

Dobrym i przydatnym patentem byłby pokrowiec lub jakieś plecki z wpinanym stale złączem microsub np. za pomocą tasiemki, zamiast kabla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja bym się zastanowił nad sensem...

rower- spica z włączonym gps-em długo nie pociągnie

dom- spica jako urządzenie grające... komputer/wieża nie styka?

samochód- ok ale właśnie tutaj bym dodał mu możliwość ładowania podczas jazdy w formie złącza microusb.

Jesteś elektronikiem(lub czy masz odpowiednią wiedzę z elektroniki) że starasz się rozkminić do spicy stacje dokującą ?

gniazda synchronizujące... - gniazdo to miejsce w które wsadza się wtyczkę... więc po kij Ci gniazdo ze spicy w stacji dokującej

Chyba ze chcesz wtyczkę synchronizującą ... - wtyczka ok. Ale synchronizację wykonaj na własną rękę... (bo wątpię by ktoś wykonywał układ synchronizujący i sprzedawał go z wtyczkami ;/)

nom te dwa podpunkty są napisane pomimo tego że nie mam pojęcia o co Ci biega z tą synchronizacją :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi m.in. o to że w sprzedaży dostępne są normalne gniazda mikro-USB a jak wiecie spica nie ma takowego.

- Pokój mam mały więc nie mam możliwości na odpowiednie usytuowanie sprzętu grającego. zostaje tylko zestaw 5.1 do kompa którego trochę szkoda włączać tylko po to żeby posłuchać muzy.

-Synchronizacja wiecie chyba na czym polega więc wyjaśniać nie będe.

-Oczywiście Do samochodu też dopasowałbym odpowiednio kabel który nie uprzykszał życia kierowcy.

-Rower musiałby mieć ulepszenie w postaci dynama. Ale dynamo wytwarza tyle prądu ile się nim wykręci co nie zabardzo mi pasuje. Trzeba będzie wykonać układ stabilizujący napięcie wyjściowe i kierować je do akumulatora, który będzie

ładować telefon i gwarantować ciągłość i stabilność tej operacji. Cały układ jest opisany tutaj :

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1187228.html

Sory że się tak rozpisałem ale wole pozostawić moje wypowiedzi bez większych wątpliwości.

PS :

Dock w spicy jest o tyle nieciekawym pomysłem, że wtyczkę microusb mamy na górze i zasłonięte zaślepka...

Dobrym i przydatnym patentem byłby pokrowiec lub jakieś plecki z wpinanym stale złączem microsub np. za pomocą tasiemki, zamiast kabla.

Też nad tym myśłałem zeby telefon był na stałe wpięty do czegoś w rodzaju obramówki (?) czy jak kto woli pokrowca. Anyway, telefon byłby wpinany do stacji razem z tą obramówką i wtedy byłby ładowany, muzyka byłaby odtwarzana itp. Na rowerze czy też w samochodzie zachodziłby ten sam proces.

PS 2 : Jak skończe model 3D na kompie dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lyczko

NIe wiem czy wiecie, ale nokia stworzyła ładowarkę rowerową -> http://tech.wp.pl/kat,1009789,title,Nokia-prezentuje-rowerowa-ladowarke,wid,12338612,wiadomosc.html?ticaid=1a708 :P

EDIT:

@Malkontent w swoim linku to umieścił...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem jak wam ale mnie w ogóle dynamo się nie podoba... nie trawię jazdy z włączonym dynamem.

inna alternatywa... hmmm prądnice - amerykanki w full uproszczonej wersji ?:P magnesy na kole uzwojenie na ramie i jazda :D ale niestety mniej wydajne niż dynamo.

Dock - bozie jaki ja ciemny jestem i nadal nie kminie o co biega... co ma zawierać? co ma robić? powiadasz że grać... czyli głośniczki pod wejscie 3,5 mm... wersja bardzo podstawowa bo przydał by się wzmacniacz i lepsze głośniki niż takie które jest w stanie uciągnąć spica. I z czym ma się synchronizować ;/

linki:

ładowarka rowerowa

prądnica rowerowa(coś w stylu tej amerykanki co pisałem wczesniej)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    -Synchronizacja wiecie chyba na czym polega więc wyjaśniać nie będe.

Może ty wiesz co chcesz powiedzieć, ale nikt więcej nie wie... Jakie gniazdo synchronizacyjne ??

Do I5700 wystarczy microUSB i jack 3.5mm aby wszystko podłączyć.

Jak to zrobić w najprostszy sposób:

1) kupić dobry gruby pokrowiec silikonowy, bo żaden inny (sztywny) nie zabezpieczy przed upadkiem.

2) zamontować w nim wtyk USB do telefonu, najlepiej do montażu SMD, taśmę podłączyć do gniazda również micro, albo mini USB (jak kto woli)

3) obok usb zamontować jack'a i najlepiej również taśmą poprowadzić do gniazd (można zamontować 2 - dla słuchawek/głośników i dla mikrofonu)

4) wszystkie gniazda osadzić na dole albo z boku.

Co do uchwytu do takiego "dock'a" to dobrać po zrobieniu... Ale raczej dock+uchwyt raczej nie idą w parze...

Jeśli chodzi o ładowarkę rowerową... to łatwiejsze, szybsze i na pewno nic nie zepsujesz to ładowarka z paluszków 4xAA. Elektronika takiej ładowarki sprowadza się do diody lub dwóch i układu stabilizatora np. 7805 (tak naprawdę można by i tę elektonikę pominąć... ale warto zabezpieczyć).

Coś jak ten duży aku na rowerze.

4 aku AA dają ok 5V (4,8-5,2) (jak ktoś chce może dać i 5 aku). Dobre akumulatory mają już blisko 3000mAh... co zwiększy 3x ilość energii dostępnej dla telefonu.

(taką ładowarkę - na 5x aku 2500mAh robiłem - problem z koszykami na 5xAA, ale są na 6 więc można przerobić. Zasilanie stabilizowane było przez układ 7805 i 2 diody. Całość podłączona do jakiegoś starego palma HP... Efekt - ponad 12 godzin pracy z zewnętrzną kartą WiFi (SDIO). Bateria standardowa (coś koło 800-900mAh) pozwalała na ok 3-4h pracy.

koszt całości jakieś 30zł z akumulatorami z Lidla :P)

Co do uchwytu:

do samochodu... uniwersalny

na rower... trzeba by zrobić coś na badzie mocowania lampek rowerowych...

Edytowane przez GonzoG1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi