Skocz do zawartości
kornel576

Dock

Rekomendowane odpowiedzi

A wiecie co? To że wtyki są u góry myślę że nie przeszkadza. Można by taką stację wykonać tak jak do nokii 5310 xpress music była od joom coś tam czy jakoś tak. Wkłada się telefon i wsuwają się w niego mini jack i styk ładowarki. To byłoby rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też o tym myślałem. To może być to. Dzięki za pomysł. Piwko leci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do docka, tylko do domu. Chwila na przypomnienie z klockami LEGO i troche inwencji twórczej i powstało coś takiego :DD.

Wydaje mi się, że spełnia swoje zadanie?

img1209wf.jpgimg1210m.jpg

Jak ktoś się uprze, można regulować kąt nachylenia telefonu ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lyczko
    Co do docka, tylko do domu. Chwila na przypomnienie z klockami LEGO i troche inwencji twórczej i powstało coś takiego :DD.

Heh, jest ok, tylko to bardziej podstawką bym nazwał niż stacją dokującą:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

fkin awsome galaxy launcher z lego!!! musze wynorac moje klocki z piwnicy i tez se cos zloze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zerknijcie na stacje dokujące do motki milestone - ja palnuje cos w ten desen zrobic do galaxy.....

Przy montowaniu telefonu w pozycji horyzontalnej - z lewej strony beda musialy byc zlacza synchr. > a telefony wsuwany "z prawej strony" w stację...

Macie jakiś pomysł z czego można wykonać korpus? Cos a 'la plastik w płynie? :P pomysł mam wykonania tego na zasadzie odlewu negatywu - tylko pytanie z czego :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może z poxyliny? Taka dwuczęściowa masa, bardzo trwała. Tylko nie bardzo mam koncepcje - bo to klejące, jak oderwać to od negatywu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

draffter IMO wystarczy owinąć ciasno telefon folią spożywczą (aby zachować odwzorowanie kształtu), a tę pokryć od zewnątrz cieniutką warstwą jakiegoś tłuszczu (aby zapobiec przyklejeniu się poxyliny) np. wacikiem nasączonym olejem silikonowym. całość umieścić w jakimś pudełku (także wyłożonym natłuszczoną folią) i zalać poxyliną. Aby zapobiec wpływaniu poxyliny pod telefon wystarczy oblepić miejsce styku pudełka z phonem zwykłą plasteliną (zrobić z niej po prostu uszczelkę). Można by się obawiać tylko o skurcz poxyliny (nie wiem jaki stopień skurczu ma poxylina), by nie zmiażdżyła nam fona ;)

Nieco bardziej skomplikowany pomysł jaki mi przyszedł go głowy to zrobienie odcisku telefonu w plastelinie i odlanie pozytywu z gipsu - wówczas nie ryzykujemy niczym zalewając gipsowy pozytyw poxyliną. Gips jest o tyle fajny, że łatwo go po odlaniu poxyliny wypłukać z gotowego odlewu. Oczywiście telefon podczas odciskania także należy odwinąć folią i natłuścić ją, by łatwo oddzielić po odciśnięciu telefon od plasteliny. Nawet jeśli zostaną ślady folii na plastelinie to łatwo je później uzupełnić i wygładzić palcami.

Odcisk w plastelinie daje jeszcze jedną ważną cechę. Samą plastelinę (po zrobieniu odcisku) można tak uformować, by pozytyw gipsowy zapewnił wygodny dostęp do przycisków bocznych po odlaniu poxylinowego dock'a ;)

Edytowane przez Quester

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

This is EPIC! a:o a:o a:o

Z tego tematu robi się kącik majsterkowicza niezły!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie mam takich fajnych klocków :(

Mam pudło lego ale takich nie:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi