Skocz do zawartości
kornel576

Dock

Rekomendowane odpowiedzi

Suchy

Ja mam zamiar zrobić dock po wsunięciu do którego podłącza się pod gniazdo USB i jack (jack i głośniki wezmę z docka do creative zen stone, z którego nie korzystam) http://www.2dayblog.com/images/2007/june/zen_stone_speaker.jpg

Myślę nad materiałem na dock, jak narazie prowadzi drewno, frezarką albo czymś wydrążyłbym zagłębienie na spicę, reszta to byłoby pudełko na bebechy tj. głośniczki, baterie i kable.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    koli84

Również zastanawiałem się nad zrobieniem stacji dokującej dla Spicy (ale jednak zrezygnowałem, ze względu na przemyślenia... przecież ja telefon zmieniam średnio co 8 miesięcy:) ), ale planowałem raczej to zrobić na podstawie uchwytu samochodowego....

W planach to wyglądało tak, że telefon (po uprzednim przerobieniu, obrobieniu, zabudowaniu, itd uchwytu ofc) byłby wsuwany w ten uchwyt od góry (telefon "do góry nogami"). W uchwycie na stałe miał być zamontowany mini jack oraz micro USB. Po zamontowaniu telefonu w takiej stacji można by było go obrócić (dlatego uchwyt samochodowy) do pozycji poziomej lub pionowej ("nogami do ziemi":P), a przy tym samo dokowanie telefonu było by dość wygodne.

Z tyłu "stacji" planowałem umieścić gniazdo mini jack (podpięcie pod głośniki) oraz gniazdo USB (podpięcie do komputera bądź ładowania).

Niestety mój plan pozostał jedynie w sferze planów, ale może ten krótki koncept pomoże komuś coś stworzyć:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gore

Bo w większości to LEGO TECHNIK ;)

Stacja dokująca to fajny pomysł gdyby nie faktycznie wtyk do góry - ale jak ktoś wcześniej pisał albo gumowa obudowa i przeniesienie wtyku w dół albo case mod ;] i przelutowanie tasiemki i ścieżek i podwójne usb ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niekoniecznie - można zrobic stację w trybie landscape, i telefon wsuwany do niej Z BOKU

Cos ja rys w załączniku (na szybko w paincie - takze nie smiejcie sie :P)

Tylko z czego?

post-22149-14255697693588_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może szybkie prototypownie, za pomocą drukarki 3D?

Dosyć droga metoda, ale efekt powinien być bardziej niż zadowalający.

Na to żywica, włókno trochę lakieru i jak od producenta.:D

Bądź też trochę drzewa, nożyk i później tak samo, żywica, włókno. W tedy drzewo może być modrzewiowe, miękkie i łatwe w obróbce.

( Wykonać formę, modelina, drewno, wspomniana drukarka 3D.

Nanieść żywice, włókno, oddzielić od formy i gotowe, teraz tylko kosmetyka według uznania.)

Bądź może takie cóś:

Desk Genie Non-Slip Charging Desk Stand

Edytowane przez zaba848
    Nowy pomysł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi