Skocz do zawartości
ramzesiko

Nadmierne nagrzewanie telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas ładowania telefonu średnia temperatura to około 35 stopni celsjusza, do tego teraz jest całkiem gorąco (w dzień około 25 stopni). To rozumiem, wielu użytkowników tego telefonu skarżyło się na to, jest to całkiem normalne.

Martwić zaczynam się podczas normalnego użytkowania telefonu, w dzień czy w nocy, w słońcu/cieniu. Ostatnio oglądałem w nocy, w łóżku film - z tego co pamiętam temperatura telefonu po filmie wynosiła około 37 stopni. Potem pobuszowałem po necie, 37 stopni. Pogram trochę i już 32-40 stopni.

Ogólnie rzecz mówiąc, podczas robienia praktycznie czegokolwiek co trochę obciąża telefon, nagrzewa się on do zbyt dużych według mnie temperatur (rekord to 41-42 stopnie). Czy to jest normalne, czy powinienem oddać telefon na gwarancję?

//edit

Bateria wytrzymuje około 15-18 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Koko35

Mam dokładnie tak samo, najbardziej grzeje się jak przegladam net po WiFi, ten typ chyba tak już ma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytałem trochę i niby 20-40 stopni (tyle mam przeważnie) to coś normalnego, o ile bateria nie pada po kilku godzinach. Chciałem się tylko tutaj upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na Magicu z podniesionym taktowaniem maksymalnie miałem 47 stopni ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MatiX

a czy w kompie jak gpu podczas grania grzeje sie do >80stopni tez chcesz oddac na gwarancje ?

nagrzewanie sie cpu/gpu w stresie to normalna kolej rzeczy :)

a tym bardziej ze telefon trzymamy podczas grania/surfowania czy ogladaniu filmu w dloniach, ktore tez nagrzewaja telefon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a czy w kompie jak gpu podczas grania grzeje sie do >80stopni tez chcesz oddac na gwarancje ?

nagrzewanie sie cpu/gpu w stresie to normalna kolej rzeczy :)

a tym bardziej ze telefon trzymamy podczas grania/surfowania czy ogladaniu filmu w dloniach, ktore tez nagrzewaja telefon

tak jak grzeje ci się do 80 stopni oddaj kompa na gwarancje.

po za tym telefon może się grzać nawet do 50 stopni - to jest temperatura niebiezpieczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Regulamin

2.2. Nadaj odpowiednią (jasną i streszczającą problem) nazwę swojemu tematowi! Tematy z nazwami typu "PROBLEM" , "POMOCY", "CO ROBIĆ" są nieprawidłowe i będą zamykane. W jednym temacie powinieneś poruszać tylko jeden problem

Popraw nazwę tematu ma być zgodna z regulaminem forum

Temperatura czego ????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Netaro

Pytanie mam drobne, kupiłem ostatnio ten telefon u operatora (PLAY) przy przedłużaniu umowy, no i mam z tym taki problem, że po parunastu minutach np. korzystania z opery mini telefon strasznie się nagrzewa na dole, bardzo niekomfortowo się go trzyma. Co prawda, jeszcze sie ani razu nie zrestartował, ale obawiam się, że taki problem wystąpi.

Był już w serwisie, gdzie ponoć wymienili płytę główną, ale problem nadal występuje. W związku z tym mam parę pytań:

1: Czy może być to spowodowane tym, że korzystam z karty microsd 16 gb? Na jakimś forum (nie mogę teraz tego znaleźć, niestety) czytałem że wymienienie karty na 8gb rozwiązuje sprawę.

2: Czy wgranie modyfikowanego romu z undervoltem rozwiązuje problem?

3: Czy ewentualnie istnieje możliwość zwrotu telefonu do operatora i otrzymanie pieniędzy z powrotem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

karte mozesz miec nawet i 64 gb.

Oddaj do serwisu jeszcze raz z tym samym powodem. Jezeli oddawales do CRC Regenersis to calkiem normalne, ze napisali, ze wymienili plyte a zostala ta sama. Albo wstawili inna uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

64 GB to chyba nie pociągnie, przynajmniej według specyfikacji :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x