Skocz do zawartości
karlik

pare istotnych pytań na początek.

Rekomendowane odpowiedzi

karlik

witam serdecznie.

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem gt 540 a z racji tego że to mój pierwszy tel dotykowy i z jakimkolwiek systemem operacyjnym mam kilka pytań. 1)na czy to polega ze wszystko tzn ten system android tak jest zachwalany(jakie kożyści daje). 2)co(jak?) na poczatek moge skofigurować co wgrać a co usunąć.

3) czy podczas pisania sms-ów jest możliwość wyświetlania ilości znaków i ilości napisanych-wysyłanych sms-ów.4) czy sa polskie litery ( ą,ę, ź itd), 5) nie widze podziału wiadomosci sms na odebrane, wysłane. 6 czy po podłaczeniu pod PC powinien byc widoczny jako dysk wymienny.7) jak aktywować WI-FI jak uzyskac dostep do neta.

ogólen wrażenia sa pozytywne ale chyba hmmm za delikatny telekfonik. Znając historie moich poprzednich telefonów ten padnie jak reszta.:cool: obym sie mylił bo naprawde jestem pod wrażeniem gadzetów.

Czekam na jakąś obudowy gumowe które uchronia mój telefon od sił zewnętrznych.

Jesli bedzie ktoś upszejmy to prosze o pare wskazówek a piwo pewne.

Biore się jeszcze raz za instrukcje. 3/4 gadzetów jest proste ale zeby mnie sms-y zaskoczyły to troche kpina. mam nadzieje że z waszą pomocą bede szczesliwym uzytkowniem tego fona.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1)na czy to polega ze wszystko tzn ten system android tak jest zachwalany(jakie kożyści daje)

Bo jest to otwarty system

2)co(jak?) na poczatek moge skofigurować co wgrać a co usunąć.

Dużo wgrać, usuwać niewiele, chyba że zrobisz roota.

3) czy podczas pisania sms-ów jest możliwość wyświetlania ilości znaków i ilości napisanych-wysyłanych sms-ów.

Jest w trybie portrait.

4) czy sa polskie litery ( ą,ę, ź itd),

Naciśnij dłużej literkę np "a"

5) nie widze podziału wiadomosci sms na odebrane, wysłane

Bo nie ma takiego. Jest tylko threat view.

6 czy po podłaczeniu pod PC powinien byc widoczny jako dysk wymienny

Tak. Żeby go używać zamontuj kartę.

7) jak aktywować WI-FI jak uzyskac dostep do neta.

Ściągnij górną belkę. Tam masz skróty do WiFi, BT etc.. Albo wejdź w menu->settings->wireless controls->wifi.

Temat pewnie zostanie zamknięty, bo to wszystko już było! :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    karlik

no właśnie czytałem odpowiedzi co na niektóre pytania ale.... i tak nie wiem co to górna belka ale poczytam wiec moze dojde.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Górna belka to ten pasek na górze ekranu, na którym masz poziom baterii, godzinę, zasięg. Da się ją zsunąć na dół.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    karlik

hmmmm wczoraj udało mi sie to zrobić a teraz wyskakuje mi " Dodoaj do strony głównej" co dzieje sie tak po dotknięciu tej górnej belki.ale bede próbował.

---------- Post dołączono o 12:31 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

już znalazłem ale palcem nie umiałem tego suwaka uruchomić musiałem zapożyczyc rysik z innego tel i dopiero poradziłem sobie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    już znalazłem ale palcem nie umiałem tego suwaka uruchomić musiałem zapożyczyc rysik z innego tel i dopiero poradziłem sobie.

A propos belki to:

http://forum.android.com.pl/showpost.php?p=137230&postcount=75

&

http://forum.android.com.pl/showpost.php?p=138954&postcount=78

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    karlik

no to wam powiem że u mnie ta belka nie działa na zaden sposób opisany powyzej.klikma rysikiem i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    karlik

no kolego teraz działa pięknie i dokładnie. dziwi mnie tylko dlaczego nie umie nawiazac połaczenia z moją siecią tzn z neostradą. nawiazuje połączenie z inna siecia dostępną i działa prawidłowo a z neostradą za chiny. wpisuje klucz WEP i wszystko robi sie poprawnie ale ni nawiązuje połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź czy Twój router jest obsługiwany przez Andka (niestety nie wiem gdzie jest lista bo jej nie potrzebowałem :P ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi