Skocz do zawartości
hindus

Szybko pada bateria

Rekomendowane odpowiedzi

hindus

Baterię kalibrowałem https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration&feature=order_history tym, pełne naładowanie + pełne rozładowanie.

Co do rady Li Mu Bai - włożyłem nieaktywną kartę SIM i teraz, po 7 godzinach od odłączenia zasilania mam wciąż 70% baterii,

"Komórka w trybie gotowości" 66% zużycia

"Telefon nieaktywny" 33%

Wi-Fi 2%

Czyli poprawa jest, ale czy nie wynika przypadkiem z faktu nie kontaktowania się ze stacjami bazowymi przez telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niekatywna karta sim laczy sie z nadajnikami, podaje Ci nawet moc sygnalu, mozesz wykonac polaczenie alarmowe. Nie ma czegos takiego jak kalibracja baterii (poprzez usuniecie pliku batstat.bin), mit obalony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Li Mu Bai, po raz kolejny piszesz, ze obalono mit odnosnie wipe battery stats. Zechcialbys sie podzielic jakims zrodlem tego? Nie jestem sceptykiem, tylko sam chce poznac prawde :)

A zeby nie bylo off topu: starsze karty sim zwiekszaja uzycie baterii na defy-poparlo te teze wielu uzytkownikow, a takze ja moim subiektywnym przeczuciem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piaer byl news na stronie glownej android.com.pl kiedys, jak znajde to tu wkleje, Bylo tam o tym ze ten plik usuwany podczas kalibracji zawiera jedynie dane dot zuzycia baterii i nie ma wplywu na jej prace.

Dianne Hackborn: Kalibracja baterii to mit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Dzieki za cynk. Cos musi w tym byc, bo romy zmieniam wybitnie czesto, baterii nigdy nie wipuje, a mimo to zadnych anomalii z bateria nie widze. Teraz tylko czy ladowanie do full i rozladowanie raz na jakis czas jest korzystne, bo z tego co czytalem, to tak... Tylko czy to nie jest kolejny mit ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O takich sprawach jest mnóstwo mitów. Ja np słyszałem ze baterii nie można rozladowywac do końca bo traci wtedy na czasie pracy.

Wysłane z mojego MB526 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piaer, podczas zmiany romu pojawic sie moze anomalia, z blednie podanym wskazaniem procentowym naladowania. Przyklad, siedziales na romie A i miales 68% naladowania baterii, przywrociles rom B z backupu i pokazuje 98% naladowania baterii. W pewnym momencie wskazanie odnotuje bardzo wielki skok, np z 56% na 20% i wszystko sie wyrowna. Rowniez nie bawie sie w wipe baterii, bo wiem, ze po rozladowaniu i naladowaniu ogniwa do pelna, wszystko zadziala tak jak powinno

Baterii litowych i polimerowych nie powinno sie rozladowwywac do zera, ale .. wiekszosc ogniw ma przygotowany zapas przez producenta, uniemozliwiajacy rozladowanie ponizej tego stanu. Problem w tym, ze nie wiadomo kiedy ten zapas jest i na jakim poziomie. Wyglada to tak, ze rozladowujesz do 0%, ale tak naprawde bateria ma jeszcze 5% rezerwy, czyli rozladowanie maksymalne nie spowoduje uszczerbku na baterii.

Tak jak wspomnial marcin2010, jest duzo mitow, teorii, spiskow, sa dwie szkoly przygotowania baterii na starcie, jedna formulujaca i druga nie formujaca. Wedlug mnie, bateria i tak sama zdecyduje, czy padnie wczesniej, czy posluzy nam dluzej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do formowania baterii to slyszalem ze litowo jonowe tego nie wymagaja juz, ale tego tez nie moge byc pewien :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Li on sie nie formuje- jedyne zalecenie to naladowanie do pelna przez rozpoczeciem uzywania. Dokladnie analizowalem instrukcje wszelkich sprzetow z bateria Li-on i nie ma wzmianek o cyklu ladowania/rozladowywania jak to bylo w instrukcjach do starych baterii. Ja tam wszystko co mozna bylo zrobic zle z bateria juz zrobilem, a i tak dziala tak jak powinna :)

Li Mu Bai, takie anomalie faktycznie wystepuja, ale w bardzo minimalnym stopniu i po doladowaniu do pelnia juz jest wszystko w porzakdu, wiec faktycznie nie ma sie co przejmowac :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak widać na zdjęciu jest dość duże zużycie energii w trybie gotowości i gdy telefon jest nieaktywny, ponieważ można wykluczyć zewnętrzne aplikacje, sprawdź jak wygląda stabilność zasięgu sieci ( czy nie pływa zasięg ewentualnie czy nie ma "przeskoków" między przekaźnikami ) telefon w takich przypadkach z aktywną kartą potrafi zużyć naprawdę sporo energii.

Przełącz tryb z 3G na 2G, zobacz czy zużycie baterii nie zmaleje w tych dwóch trybach pracy telefonu.

Zmień miejsce w którym telefon jest teraz najdłużej ( np. w jednym miejscu w domu ) na inne o lepszym zasięgu, sprawdź zużycie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi