Skocz do zawartości
Informujemy, że dzisiaj w godzinach 23:00 - 00:00 będą trudności z dostępnością forum z powodu prac konserwacyjnych
hindus

Szybko pada bateria

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzałem na 2 bateriach (jednej używanej cały czas i jednej, którą kupiłem myśląc, że żywot poprzedniego akumulatorka dobiegł końca) i efekt był identyczny. Motka poleciała już do serwisu, zobaczymy, co mi powiedzą... Mam tylko nadzieję, że nie stwierdzą "uszkodzona bateria" i odeślą z powrotem, bez sprawdzania hardware'u...

Możesz mi napisać jak zakończyła się Twoja przygoda z Motką. Pytam bo i mnie dopadł taki sam problem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Yazeen

Ja również jestem zainteresowany dalszymi losami. Moja Defajke musze od jakiegos czasu ladowac codziennie. Ale zastanawiam sie czy rootowanie moze miec jakis wplyw na baterie??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Yazeen

U mnie na razie problem zniknął. Po rootowaniu robiłem reset i nie zmieniłem 3G na 2G. Po zmianie na 2G żywotność baterii wróciła do 2 dni :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisze ktoś może jak skończyła się sprawa w serwisie? Mam ten sam problem, kupiłem nawet nową baterię ale to samo. Za noc schodzi 40%, a baterię trzeba ładować codziennie. Telefon z root, CM9.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nowa ale czy oryginalna ? Ja kupiłem niby oryginalną- działała gorzej niż moja ponad roczna, teraz kupiłem ze sprawdzonego źródła i jest znacznie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znacznie lepiej to znaczy tak jak należy?

Moja wygląda jak oryginalna ale raczej nie jest (program pokazuje że ma 1140hAh zamiast 1500). W każdym razie kwestia 12 godzin i nie ma baterii.

Ktoś sobie z tym jakoś poradził?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moja podróba miała niby hologram, ale bardzo słabo widoczny (znacznie gorzej niż fabryczna)+brak naklejki z boku baterii

Program różnie może pokazywać- dopiero mierzę swoja nową, na pewno dobra bateria różni się od słabej brakiem dropów w logu zużycia prądu (nagłe spadki pojemności), dlaczego tak jest nie wiem...

Z uwagi na baterie wróciłem do Quarxa 20130307 jakoś bardziej oszczędny jest niż najnowsza wersja, a i freenify wiele daje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale sam problem ze "znikającym prądem" nie został przez nikogo rozwiązany?

Chciałem wiedzieć czy to wina telefonu czy może coś w oprogramowaniu porobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
herv

Najlepiej bateria będzie trzymała na froyo i cm7.

Kupujcie tylko oryginalne baterie dla swojego modelu, włączcie tylko GSM gdy nie korzystacie z internetu, ustawcie automatyczną jasność wyświetlacza, wyłączcie tapety animowane i czas wygaszacza 1minuta i bateria spokojnie wytrzyma Wam 2 dni.

Mnie ostatnio wytrzymała 3,5 dnia w tym wyświetlacz używany ponad godzinę, 30 minut rozmów i kilkanaście minut wifi.

Posiadam zwykłą defy, w defy+ bateria jest troszkę pojemniejsza więc pewnie do 4 dni by doszedł. A przy większym używaniu spokojnie 2 dni.

Jeżeli przy w/w ustawieniach bateria leci w nocy po 40proc to kłania się serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niekoniecznie serwis- również , może to być padnięta bateria, kupa softu działającego w tle i często niedopracowany ROM

ps

Ms2Ginger był ROMem najbardziej oszczędnym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi