Skocz do zawartości
quaker

Konfiguracja nowego telefonu. Kilka różnych pytań

Rekomendowane odpowiedzi

quaker

Witajcie!

Od wczoraj jestem posiadaczem LG Swifta w sieci Orange.

Po pierwsze chciałbym się upewnić, co może generować niespodziewane koszty:

1) aktualizacje Androida,

2) nawigacja GPS,

3) coś jeszcze?

Z tym wiąże się kolejna kwestia, a mianowicie co zrobić (jak skonfigurować telefon), żeby te koszty nie powstawały.

ad. 1) Czy, żeby wyłączyć aktualizacje Androida wystarczy wyłączyć opcję aktualizacji w menu telefonu, czy też zainstalować program APNDROID? Jeżeli drugie rozwiązanie jest właściwe, to jak należy skonfigurować ten program? Czy raz dokonane ustawienia zapisują się na stałe i nie trzeba ich zmieniać po każdym wyłączeniu telefonu?

ad. 2) Jak korzystać z GPS (nawigacji), żeby nic nie płacić? Jak ustawić telefon?

ad. 3) Czy znacie jakieś inne usługi, które mogą powodować dodatkowe koszty?

Na koniec jeszcze jedno pytanie. Jak skonfigurować telefon, żeby łączył się z wi-fi za każdym razem jak znajdzie się w zasięgu (chodzi o sieć domową - neostrada przez livebox)? Czy można jakoś zapisać hasło do sieci, żeby nie trzeba było za każdym razem go na nowo wpisywać (strasznie długie)?

Czy ekran przy dolnej krawędzi też u was trochę "trzeszczy" przy naciśnięciu? W zasadzie dotyczy to dołu ekranu i przycisków bezpośrednio poniżej (np. cofnij).

Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shail

Więc tak:

-jak raz się połączy przez WiFi i będziesz miał.włączone w tele te WiFi to będzie się sam łączył,

-jak wyłączysz aktualizację to nic samo się nie powinno robić,

-Android i tak co jakiś czas łączy się z internetem, pogoda, poczta itd jeśli chcesz to wyłączyć to apndroid ściągasz i tam nic nie ustawiasz tylko wyłącza dostęp do internetu

- do gpsu polecam iGO znajdziesz na forum, nic nie kosztuje użytkowanie, jest to nawigacja offline

Piwo się należy :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lasica

Tak, u mnie też trzeszczy troszkę obudowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    quaker
    Więc tak:

-jak raz się połączy przez WiFi i będziesz miał.włączone w tele te WiFi to będzie się sam łączył,

Niestety, skasowało się to hasło, które wpisałem. Nie uśmiecha mi się za każdym razem wpisywać 32 przypadkowych znaków. :confused

Jakieś inne porady?

Więc tak:

Piwo się należy :D

Dzięki! Jak najbardziej! ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shail

ja mam tp-linka szyfrowanie wep2 i hasło :) w telefonie musiałem raz wpisać hasło i teraz juz zapamietał i się łączy bez hasła.. zainstaluj WiFinder z marketu. Go uzywam moze dlatego zapamietalo haslo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1) aby telefon się nie łączył przez internet wystarczy wyłączyć łączenie się przez sieć komórkową w ustawieniach bezprzewodowych... Można zainstalować SwitchPro Widget - do dać go na ekran i tam jest guzik od wyłączania połączenia z internetem przez APN (domyślnie na 6-tej pozycji, więc trzeba dać 6, a nie domyślne 5 guzików) (APNdroid odradzam, bo bywają z nim kłopoty)

2) GPS nie generuje kosztów, A-GPS może, jeśli jesteś podłączony do internetu przez APN

3) WiFi powinno pamiętać hasła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    quaker
    1) aby telefon się nie łączył przez internet wystarczy wyłączyć łączenie się przez sieć komórkową w ustawieniach bezprzewodowych... Można zainstalować SwitchPro Widget - do dać go na ekran i tam jest guzik od wyłączania połączenia z internetem przez APN (domyślnie na 6-tej pozycji, więc trzeba dać 6, a nie domyślne 5 guzików) (APNdroid odradzam, bo bywają z nim kłopoty)

2) GPS nie generuje kosztów, A-GPS może, jeśli jesteś podłączony do internetu przez APN

3) WiFi powinno pamiętać hasła.

Dzięki!

1) spróbuję

2) jak należy ustawić ten gps? pozwolić na łączenie z satelitami? wgrać jakąś specjalną aplikację (np. iGo)?

3) też spróbuję :)

ja mam tp-linka szyfrowanie wep2 i hasło w telefonie musiałem raz wpisać hasło i teraz juz zapamietał i się łączy bez hasła.. zainstaluj WiFinder z marketu. Go uzywam moze dlatego zapamietalo haslo

Spróbuję :)

Dzięki za pomoc!

Tak, u mnie też trzeszczy troszkę obudowa.

Przynajmniej nie jestem sam. Widocznie taka przypadłość tego telefonu. Szkoda... :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lasica

W GPS nic nie musisz ustawiać. Wystarczy wgrać jakaś aplikację np wspominany przez Ciebie iGO. Apliakcja sama poprosi o włączenie GPS, który z satelitą połączy się automatycznie.

To telefon budżetowy, wykonany niskim kosztem. Jak na cenę prezentuje się i tak bardzo przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    quaker

Mieliście rację. Rzeczywiście telefon pamięta hasło sieci wifi.

Mam jeszcze kilka pytań:

1. Utworzyłem kilka grup ikon w menu, ale układają się one w kolejności tworzenia. Czy można jakoś zmienić ich kolejność? Póki co, umiem przesuwać tylko poszczególne ikony.

2. Czy można skonfigurować inne profile dźwięków telefonu oprócz tego standardowego i cichego? Chciałbym na przykład, żeby dźwięki były całkowicie wyłączone, a wibracje włączone. Czy można dodać jakiś skrót na pulpit?

3. Czy można skonfigurować telefon na odbiór mms'ów, ale jednocześnie tak, by nie łączył się bez mojej wiedzy z siecią i nie pobierał aktualizacji? Mam apndroid, ale nie za bardzo wiem jak to wszystko skonfigurować (czy poza nim też jakieś zmiany zrobić?). Teraz po prostu wszystko wyłączyłem (zaznaczyłem opcję włącz mms, ale i tak nie przychodzą). Czy moglibyście coś poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kilerj

podłączam się do 3. punktu dotyczącego mmsów

apndroid wyłącza wszystko a ja bym chciał by wyłączył wszystko Prócz wysylania/odbierania mmsów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi