Skocz do zawartości
zbiecik

Kernele Google Nexus S

Rekomendowane odpowiedzi

W NSTools jest opcja Żywotność baterii i tam limit ładowania.

Czasem kernel ma domyślnie ustawione np. 96%.

Swoją drogą wróciłem na Matrixa. Dziś po przeglądaniu FB telefon miał zwis i to taki, że zrobił się czarny ekran i tylko przyciski świeciły.

Logcat wskazywał, że wszystko się wywaliło. Pełno errorów. Dopiero wgranie Matrixa pomogło, szkoda.

Czy nie dało by się z tych ostatnich naszych postów zrobić tematu w głównym dziale NS? O kernelach itp?

OK. Mam już Matrixa.

Szkoda, że nie pokazuje ikonki H.

Do tego przestały działać mmsy :-\

Wysłane z mojego Nexus S za pomocą Tapatalk

Edytowane przez cinek1987cinek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Acid
    do tego bateria wytrzymuje dzieki deep idle

Deep Idle działa tylko kiedy odtwarzasz muzykę lub coś pobierasz przy zgaszonym ekranie. Nie ma wpływu na normalne używanie w czasie dnia.

Edytowane przez Acid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam pytanie: Co stanie się jak do czystego roomu 4.0.4 wgra się kernel z 4.0.3 np. ten Matr1x 18.5 ?

Pytanie 2gie czy wgrywając kernel trace możliwość aktualizacji automatycznej ? Czy jeżeli nie to przy następnej aktualizacji kernel wgra mi się stockowy?

Sam obecnie jestem na kernelu [KERNEL][04 APR] GLaDOS V2.11 - xda-developers i jest stabilny nawet przy 1400.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zbiecik

Nic się nie stanie. Korzystam z CM9 na andku 4.0.4 i mam wgrany ten kernel, spisuje się bardzo dobrze. Jeśli masz custom kernel to raczej nie masz czystego 4.0.4 tylko już z prawami root. Więc na ota chyba nie ma szans. Btw matr1x 18,5 jest na podstawie najnowszego kernela z 4.0.4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Acid

Ja polecam super jak dla mnie kernel Trinity:

Strona: DerKernel - ICS Crespo

Temat na XDA: [DER KERNEL] NS+4G Trinity (E)UV and OC CM9 + m(any) roms - xda-developers

Dedykowana aplikacja TrinityTool Box (aplikacja w szybkim i ciągłym rozwoju ale równie dobrze działa NSTools).

Kernele są proste bez zbędnych rzeczy, nie ma masy governorów, schedulerów i modów.

Jest za to standardowe OC CPU/GPU.

Kernele występują w wersjach T11 (1096Mhz), T12 (1200Mhz), T132 (1320Mhz) i T144 (1440Mhz), TEUV (800Mhz uv).

Standardowo mają 65Hz (ale w wersjach testing 50/56Hz), BLN, BLD, fastcharge, bigmem itp. Standardowe governory.

I teraz najlepsze, że mi na MIUI v4 kernel T132/56Hz ustawiony na 1000Mhz/200Mhz/ondemand/noop chodzi płynnie i bez lagów na ekranie. Wydajność także bardzo dobra i zawsze można podkręcić na te 1320. Z T11 miałem problemy (restart i artefakty) ale T132 jest super. I w zasadzie to wystarczy, a ramu jest 401MB ;)

Na 1320 osiąga się ok 3700 pkt w antutu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zbiecik

Acid kernel fajny. Niestety romy na bazie cm9 mają problem z wifi, po prostu nie działa i żadne fixy nie pomagają.

Tapniete z nexusa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Acid

Hm na pewno? Sledze temat na bieżąco i jestem pewien, że to dawno zostało naprawione. Kernel w wersji ANY działa bez błędów z wifi.

Wysyłane z mojego Nexus S za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zbiecik

U mnie nie chciał zatrybic, rom mam taki jak w sygnaturce. Sam kernel się wygrał ale wifi nie dzialalalo. Tak jak pisałem wyżej żadne fixy nie pomogły. Kernel ten który polecales.

Tapniete z nexusa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Acid

To moze inny sposób. Wgraj kernel AirKernel 4 a zaraz po tym Trinity. Air też ma w sobie fix na wifi. Może zatrybi.

Wysyłane z mojego Nexus S za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi