Skocz do zawartości
zbiecik

Kernele Google Nexus S

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Wgrałem dziś trinity i rzeczywiście nie działa wifi.

Czyli jest jakiś kłopot - wróciłem do oryginalnego..

Edytowane przez lemar123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wicia

Ja używam kernela Air ([KERNEL] Air Kernel v4.2 Stable and Weekly Builds!! [14 MAY 2012] for ICS - xda-developers), póki co najlepszy, WiFi działa zawsze, działa pod romami CNA, AOKP, CM9 (?), MIUI (AOKP i na MIUI testowałem). Jak na razie jeden z lepszych, a to ze względu na to że niby ma "65 FPS", BLN, BLD, Voodoo i wszelkie inne dobrości . Naprawdę interfejs się przesuwa ultra płynnie, dotyk ma minimalny lag przy przewijaniu, wszystko jest płynne jak masełko. Są jakieś inne kernele które mają coś takiego (w sensie - dramatycznie poprawiają płynność systemu)? Nie chce mi się flaszować innych, bo musiałbym to robić na czysty rom, bo każdy kernel dodaje coś od siebie w modułach itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na stockowym romie/kernelu i romie CyberGR v12 mam problemy ze stabilnością połączenia Wifi i 3g

o ile dla wifi zwalam winę na router (zrywało mi się przy wszystkich telefonach), to problemy z netem po 3g (słaby sygnał, przerywanie połączenia nawet dla dobrego zasięgu 3g) trochę mnie dziwią

przełączenie na 2g oczywiście poprawia stabilność, ale kosztem transferu

miałem nadzieję, że poprawi się to po zmianie romu na gotowany, ale lepiej nie jest

czy ktoś z Was eksperymentował ze zmianą radia (Nexus S Radio's and speed tweak [Archive] - ACSyndicate) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wil3

@lemar123, ja mam od rana CyberGR v12, ale dorzuciłem kernel Trinity z OC 1320MHz. Na tym taktowaniu cały dzień chodzi bez zwiech, na połączeniu 3g. Spróbuj tego.

Wysyłane z mojego Nexus S za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    @lemar123, ja mam od rana CyberGR v12, ale dorzuciłem kernel Trinity z OC 1320MHz. Na tym taktowaniu cały dzień chodzi bez zwiech, na połączeniu 3g. Spróbuj tego.

Wysyłane z mojego Nexus S za pomocą Tapatalk 2

dokładnie taki układ miałem wczoraj

niestabilności 3g nie zdążyłem zauważyć - jak się okazało, że wifi nie chodzi od razu wróciłem do kernela z romu

a dziś nawet ten układ zaczyna mieć problemy - niezrootowane 4.0.4 może i bez wodotrysków, ale i działało super stabilnie

może cwm (z nexusa) wymaga formatowania partcyji przed odtworzeniem backupu - do zmiany jądra było ok

jest jakiś odpowiednik DAF do dzielenia NAND na partycje do przywrócenia "fabrycznego" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wil3

@lemar123, nie dzieliłem NANDa na żadne partycje, po prostu wgrałem CyberGR i potem najnowszy kernel Trinity z OC 1320MHz. WiFi śmiga bez problemów (od 20 jestem w domu, mam fifirifi, Linksys WRT320N). Mam CWM 5.0.2.0

Zrób pełnego wipe'a, żadnego titanium backup, zainstaluj świeży ROM i potem kernel. Jak nie zadziała, to może kwestia Twojego egzemplarza (peszek).

Zgadzam się, że stockowy ROM bez roota jest najbardziej stabilny, ja zacząłem się bawić w customy tylko i wyłącznie dla wydajności w nowszych grach. Sam system i gry sprzed 2011 na stocku to bajka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Luki_2

U mnie również WiFi działa bez problemu na Trinity... 1440MHz. Muszę pochwalić twórcę kernela Trinity za dopracowanie ustawień pod różne częstotliwości. Jest to, przynajmniej u mnie - jedyny kernel który pozwolił mi osiągnąć tak wysoką częstotliwość taktowania bez kompletnie ŻADNEJ zwiechy, żadnej zabawy z napięciami. Po prostu przestawiłem taktowanie na 1440MHz i już, aktualnie na ROMie Androxide 2.1.0. Poza tym przestawienie częstotliwości w tym kernelu skutkuje również przyspieszeniem GPU (grafiki) do 240MHz.

Dzięki temu kernelowi wraz z dopracowanym romem odpaliłem GTA III na full detalach, jedyne co obniżyłem to dystans z jakim zaczynam widzieć kolejne obiekty do minimalnego, ale za razem komfortowego - 40%. Chodzi płynnie, ładnie, fajnie.. jedynie czasem, chwilowo zmuli, jak np. walnę w stertę samochodów. Nawet jak pada deszcz nie odczuwa się spowolnienia gry, jak i w nocy kiedy ładnie wszystkie światła się rozchodzą.

Na innych kernelach zabawa z napięciami i różnymi częstotliwościami zawsze wypadała u mnie kiepsko, przez co myślałem że trafiła mi się kiepska sztuka procesora. Nawet na 1200MHz potrafił mi się zawiesić podczas grania i na tym koniec, dopiero na domyślnym 1GHz chodził normalnie. Jednak jak napisałem już powyżej - na kernelu Trinity i taktowaniu aż 1440MHz, gdzie na innych kernelach wyzwaniem było 1200MHz - chodzi u mnie wszystko PIĘKNIE, żadnej zwiechy, żadnego wyłączania, płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Maxx12

Witam! Bardzo proszę o pomoc ponieważ jestem totalnym noobem i chyba rozwaliłem sobie nexusa. Strasznie mulił mi CM i postanowiłem wgrać kernel Matr1x. Ściągnąłem więc go i najnowszą wersję CM. Zrobiłem w recovery format /system, /data, /cache, /boot, zainstalowałem rom przez install zip, a następnie zainstalowałem kernel również przez instal zip w recovery. Na końcu wgrałem również gapss. Zresetowałem teraz telefon i od paru minut idzie mi klatka po klatce bootanimation CyanogenModa. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje.

EDIT: Telefon uruchomił się ale wszystkie procesy i aplikacje są zatrzymywane, a telefon absolutnie nie nadaje się do użytku, reaguje z kilkunasto sekundowym opóźnieniem.

Edytowane przez Maxx12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zbiecik

Zrób wipe wygraj rom zrób reebot poczekaj aż się zbotuje później wejdź do recovery wygraj gapsy i kernel i reebot. Ciesz się romem.

NexusS 4.2.1&Swift Key Flow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi