Skocz do zawartości
mateooshn

Spis romów dla GOCLEVER TAB A73

Rekomendowane odpowiedzi

W chwili obecnej posiadam CM10 Mix(oL) Huragan w wersji V7. Czy wyszło coś szybszego? Tabletu używam głównie do neta nic poza tym :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temacik zapowiada sie ladnie, chyba wezme sie za debiana znowu :)

Tym razem wheezy (juz stable) oraz jessie (nowy testing).

Bardzo ciesze sie z dodania mojego tematu tutaj :)

Myslalem o spisie linuxow na taba, ale uprzedziles mnie tym cudem.

Ladnie ladnie :)

Wyklikane z qwerty w aplikacji Forum Android.com.pl z SE Xperii Mango

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za wyrazy uznania :)

Chętnie zobaczyłbym Jessie (albo raczej Wheezy, heh) na tablecie, ale w formacie NAND ;)

Gdybyś wykorzystał ten wątek: [WIP] Linux (Linaro/Ubuntu) z pamięci wewnętrznej tabletu

i ten mój skrypt: awflash.bash

to można by zrobić coś ciekawego ;)

A najlepiej shell + kernel 3.0.42 + task-lxde-desktop ;)

Edytowane przez mateooshn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajny pomysł, przydało by się coś w rodzaju opinii który Rom jest najszybszy, może jakaś ankieta gdzie użytkownicy mogą głosować jaki Rom aktualnie posiadają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zdybo

W sumie, to dobry pomysł, zamieszczę te romy, które znajdują się tutaj i będziecie mogli zdecydować :)

Za chwilę ankieta pojawi się w dziale dyskusji ogólnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, Posiadam ROM GCA7311112251. Jaki najnowszy ROM (oficjalny lub nieoficjalny) bedzie najodpowiedniejszy ? Szukam takiego żeby ten tablet smigal w miare, a uzywam go do internetu i czasem jakas prosta gierka. Chciałbym jedynie żeby można go było łatwo wgrać przez ten LiveSuit, bez żadnych dodatkowych komplikacji bo jestem zielony w tym.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiekszosc nieoficialnych softow jest wydawana w formie .zip'a do recovery, wiec musisz sie poduczyc jak chcesz wykorzystac tablet do konca :)

Zazwyczaj procedura instalacji takiego softu wyglada tak:

1. Wgrywasz rom w .img ktory zawiera recovery, lub instalujesz recovery do aktualnego (polecam czesc pierwsza, najlepiej sprawdzony rom fatuma)

2. Wrzucasz plik romu (.zip) na tablet przez usb,wifi, karte lub pendrajwa (czy jak tam chcesz)

3. Uruchamiasz tablet w trybie recovery - vol + lub vol - (nie pamietam dokladnie) podczas uruchamiania tabletu (wciskasz power i vol naraz)

4. Wybierasz w recovery opcje "wipe userdata" (czy jakos tak :D) i potwierdzasz wybor.

5. Wybierasz w recovery "install zip from sdcard" (czy jakos tak) i wyszukujesz swojego pliku.

6. Potwierdzasz wybor pliku - instalacja softu juz sie rozpoczela :)

6a. Jesli rom dostarcza jeszcze inne pliki zip do twojego tabletu np. hwpacki instaluj je w ten sam sposob jak plik romu.

7. Wybierasz "reboot system now" (czy jakos tak....).

8. GOTOWE - wlasnie startuje twoj nowy soft.

Z softow nie mam aktualnie faworytow, ale polece ci przetestowac CM Yavriela, dlugo korzystalem i dzialal :) (ale przestal :D)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam zostać przy Androidzie 4.0.3, a najlepiej 4.0.4.

Ewentualnie, jeżeli by miał się system zawieszać, to wgrać ten skrypt, a on wywali aplikacje google.

Ogólnie CMy są powolne, a Android 4.1/4.2 z innych tabletów jakieś takie zbugowane (ostatnio na 4.2 nie odpalał mi się żaden program który ma za zadanie rozpakowywać pliki, nawet przy komendzie "unzip" miałem segfault).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Blink21

Witam

Koledzy mam problem, znajomy zablokował tablet (kilkukrotnie podał zły wzór odblokowania, brak wifi i nie mogę wpisać hasła do gmaila) i jedyna opcją, która pozostała by przywrócić go do życia jest chyba aktualizacja tyle, że nie wiem jaką paczkę z androidem ściągnąć?

Jest to tablet z biedronki A73 numer seryjny: QCTABA7312032735

Podpowiedzcie, który to będzie może. Obojętnie może być wersja adka gingerbread byle by wszystko działało.

Pozdro

P.S.

Próbowałem uruchomić recovery ale wychodzi na to, że nie ma skrótu klawiszowego odpowiedniego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzies tu byly opisy hw na forum, wydaje mi sie, ze masz hw2 chociaz glowy nie dam.Jesli to hw2 to spokojnie sciagaj dla numerow seryjnych 1207;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi