Skocz do zawartości
zioloo

Radio i słuchawki bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

zioloo

czy ktos uzywał słuchawek bluetooth do słuchania radia ??

mam słuchawki MOTOROLA S7-HD i mam z nimi problem łączą się z telefonem można przez nie odbierać rozmowy i normalnie gadać ale

1 jak chce słuchac muzyki to lipa idzie tylko przez telefon, filmy to samo- chociaz telefon pokazuje cały czas że bluetooth podłączony do słuchawek

2 do słuchania radia telefon pyta o podłączenie słuchawek bo potrzebuje antenki - czy idzie to rozwiązać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z tego co zauważyłem słuchawki odcinają całkowicie głośnik w telefonie, więc... sam nie wiem...

co do 2 pytania można wziąć jakiś dowolny kabel słuchawkowy i "oszukać"... sama wtyczka powinna wystarczyć, ale co do jakości to może być biednie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czy ktos uzywał słuchawek bluetooth do słuchania radia ??

mam słuchawki MOTOROLA S7-HD i mam z nimi problem łączą się z telefonem można przez nie odbierać rozmowy i normalnie gadać ale

1 jak chce słuchac muzyki to lipa idzie tylko przez telefon, filmy to samo- chociaz telefon pokazuje cały czas że bluetooth podłączony do słuchawek

2 do słuchania radia telefon pyta o podłączenie słuchawek bo potrzebuje antenki - czy idzie to rozwiązać

ad 1. Android ma 2 tryby pracy ze słuchawkami: Phone Audio - do rozmów i Media Audio - do muzyki

zobacz z jakich tryba są podłączone słuchawki (ustawienia BT, przytrzymaj na podłączonych słuchawkach i daj Opcje)

Tam powinny być oba tryby (jeśli słuchawki obsługują) i możesz sobie wybrać w jakim mają być podłączone.

ad 2. Wątpię abyś dał radę słuchać radia bez słuchawek na kablu. Są one fizycznie potrzebne, aby w ogóle jakieś radio złapać. Telefon najwyraźniej nie ma wbudowanego żadnego choćby fragmentu anteny FM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zioloo

ad1 miałem w opcjach zaznaczone żeby używał słuchawek dla telefonu i dla media audio

ok załapało śmiga już

na początku ustawiłem tylko na audio a teraz mam spowrotem na audio i phone i juz działa dzieki GonzoG1

ad2 no właśnie brak anteny ale można by było może jakoś samą antenke podłączyc hmm

podłączyłem słuchawki BT i zwykle i radio padlo - restart pfona

po restarcie wrocilo do normy

moze jednak jest jakis sposób

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam od prawie dwóch lat bezprzewodowych słuchawek stereo Sony. Nie podam nawet typu bo się zatarł już napis - zresztą już ich nie ma w sprzedaży, są następne modele (seria DR-BT).

Używałem ich z G1 a teraz z Desire: wszystko działa zawsze jak trzeba. I muzyka i rozmowy (łącznie ze sterowaniem w obu przypadkach). Bateria trzyma bardzo długo (ładuje raz w tygodniu).

W przypadku Desire jest fajna opcja bo jeśli mam aktywne słuchawki i ktoś do mnie dzwoni a wezme telefon do ręki lub na ekranie odbiore to rozmawiam przez telefon. Jeśli odbiore przyciskiem na słuchawkach to rozmawiam przez słuchawki.

Polecam bardzo. Choć radia szkoda, że nia mogę włączyć ;)

Jedyna wada jaka jest, ale to chyba kwestia standardu połączenia słuchawek - telefon a nie samych słuchawek to niezależne sterowanie głosnościa w telefonie i w słuchawkach. Ale to drobiazg. Może nawet korzyść dla niektórych.

Pozdr.

CM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej !

Polecam wszystkim odbiornik/kontroler bluetooth SonyEricsson MW 600 ( w funmobile jest teraz promocja za f25 )

Łączy się z trzema urządzeniami jednocześnie ( w tym z komp ) i ma wbudowane radio fm z RDS dużo bardziej czułe, niż to w moim Desire !

Gniazdo minijack - dla mnie b.ważne, bo mogę używać swoich Koss porta pro

Pozdrower !

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lignum
    Hej !

Polecam wszystkim odbiornik/kontroler bluetooth SonyEricsson MW 600 ( w funmobile jest teraz promocja za f25 )

Łączy się z trzema urządzeniami jednocześnie ( w tym z komp ) i ma wbudowane radio fm z RDS dużo bardziej czułe, niż to w moim Desire !

Gniazdo minijack - dla mnie b.ważne, bo mogę używać swoich Koss porta pro

Pozdrower !

Paweł

Moge sie pod tym podpisac. Uzywam tego zestawu od kwietnia i jest super. Na radiu mieszanym z mp3 przez bluetooth wytrzymuje mi jakies 10 godzin(caly dzien w robocie plus droga do i z fabryki). Zestaw ma taki sam port do ladowarki jak deserek co ulatwia korzystanie bo przybywa jedna ladowarka. Koszt zestawu jakies 160 PLN.

Pozdr.

lignum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sory za odgrzanie kotleta ale po co balagan na forum robic.

Czy jest mozliwosc ustawic telefon tak aby mimo podlczonych sluchawek priorytet wysylania dzwieku mial BT.

Troche denerwuje mnie kabel od sluchawek i wolalbym zeby telefon lazal na biurku z podpietym kablem a ja ze sluchawkami BT uglbym po calym warsztacie codzic.

Da sie cos takiego zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi