Skocz do zawartości
SpiderFYM

GPS i znajdowanie satelit

Rekomendowane odpowiedzi

A Masz włączony internet? Jeśli nie to włącz neta i GPS, wtedy sprawdź.

Sent from my GT540 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spradzę jak będę za moment wychodził.

Wiesz, najlepsze że w Częstochowie pod Urzędem Skarbowym na północy GPS mi złapało w 2minuty, niedaleko mnie - na Sobieskiego - w niecałą minutę.

W Krakowie szkoda gadać :|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hehe mi tam zawsze ładnie łapie, pro, prócz raz na cm7 mi się "zepsuł" i dopiero hard reset :D. Na tym siedzę od miesiąca i nie ma problemów.

Sent from my GT540 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    Jest jakieś rozwiąznie na to aby GPS znajdował satelity szybciej niż "nigdy"?

Ma ktoś jakieś ciekawe rozwiązanie?

Ależ oczywiście! Kup sobie prawdziwy telefon, a nie LG.

A tak poważnie: mam GT540 i P970. Ten pierwszy jest zdecydowanie szybszy i dokładniejszy. Mówię to na podstawie praktycznych obserwacji, a nie testów z GPS Status.

Po raz enty powtarzam: sprawny sprzęt + sprawny OS = sprawny GPS. Nic więcej nie trzeba, żadnych czarów ani GPS Statusów. Jak się nie boisz, to ślij do serwisu.

---------- Post dołączono o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:09 ----------

Fixowi nie zdarzylo sie szukac satelit dluzej niz 5 minut (chyba, ze w budynkach)

5 minut?! Czy Ty wiesz ile kilometrów można przejechać przez 5 minut? Mój GT540 łapie poniżej 1 minuty. Uważam, że to przyzwoity wynik, dłuższy jest nie do zaakceptowania.

W budynkach? Znowu powtórzę: rzadko bywam tak nawalony, żebym musiał używać GPSa w drodze z kuchni do kibla. Co niby ma dać próba odpalenia GPSa w budynku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vsx

Po prostu sprawdzanie. Np. Nokia C6-00 znajduje satelity zawsze. Czy to w budynku, czy poza. Zawsze szybko. HTC Desire Z tez czasem lapie w budynkach (ale dosyc rzadko). Natomiast mojemu GT540 nigdy nie udalo sie zlapac. I tu nie chodzi o zastosowanie praktyczne (ciekawe zastosowanie skadinad :E ), ale o sprawdzenie niektorych aplikacji bez wychodzenia z domu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w budynku będziesz używać GPSa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo Swift ma słabą antenę. W budynkach przecież też można używać. Google podobno pracuje nad planami galerii czyli wchodzisz do galerii, odpalasz taki jakiś program i przez GPS ma Twoją pozycję, a ty wiesz gdzie znajduje się każdy sklep :).

Wysłane z mojego GC TAB A73 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vsx

W Stanach już są mapy galerii handlowych i lotnisk właśnie pod GPSa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też GPS'a tak łapie jakby nie chciał. Więc raczej nie używam tej komórki jako GPS'a.. :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi pomogła aplikacja "Faster FIX" dostepna w markecie, jedyna jej wada to wymaganie ROOT-a. Ale naprawdę polecam, wcześniej GPS łapał mi fixa około 3-5 minut teraz poniżej minuty ;):cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi