Skocz do zawartości
Tumelar

[FAQ] Tracer OVO

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin, nie każdy ma ochotę na taką zabawę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    afflux

Tumelar niestety nie działą link jak odblokować "market" Google Play

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaneck

Podmieniłem .model i .brand w build.prop na GT-I9001, Samsung ale to nic nie dało i wciaż play.google widzi urządzenie jako M117. Czy coś jeszcze trzeba w pliku podmienić lub jakieś kroki wykonać, żeby urządzenie było rozpoznawane jako inne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie powinieneś podmienić na GT-I9100? Bo 9001 to Galaxy S+, a on ma chyba inne GPU.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaneck
    A nie powinieneś podmienić na GT-I9100? Bo 9001 to Galaxy S+, a on ma chyba inne GPU.

Zmieniłem na GT-I9100 ale również nic to nie dalo. Logowałem się do play.google zanim robiłem zmiany w build.prop i nie wiem czy dlatego juz będzie widział tablet jako M117 czy może coś więcej trzeba w pliku podmienić albo coś jeszcze zrobić.. Będę wdzięczny za intrukcje jak to zrobić jeśli komus sie udało. Na tablecie mam ICS jeśli to ma jakieś znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich gdyż jest to mój pierwszy post na forum.

Chciałbym wrócić do sprawy USB. Czy komuś udało się kupić gdzieś odpowiedni kabel( przejściówkę) bo przyznam, że ja kupiłem już jedną w sklepie (przejściówka taka jak w tej aukcji http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-usb-na-mini-usb-i2260277757.html ) ale niestety nie działa - sprawdzne na różnych pendrivach i myszce) Wiem o tym 4 pinie ale gdzie kupić ze zwartym tym pinem , na jakiej aukcji ?

A czy ta przejściówka (USB gniazdo-USB gniazdo) z oryginalnym kablem dołączonym do tableta działa?

Prosze o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawelpp

Witajcie, to mój pierwszy post.

Krzysiek (Tumelar) ma bana do 19-go, a że używamy razem napisze pare zdań.

Jeśli chodzi o kabelek OTG kupiliśmy taki Adapter OTG mini USB 5PIN męski na USB żeński (aukcja się skończyłą więc nie zrobie chyba przestępstawa podając link, ciekawe czy sprzedawca ma je na innych aukcjach...pewnie za chwilę niich nie będzie :) )

po podłączeniu działają wszystkie 'pendrajwy' jakie mamy ( podłaczyłęm z 5 róznych sztuk),

dysk twardy Samsung G2 Portable 640 GB działał ale dopiero gdy podłączyłem zasilanie do Tracera OVO (dołączony zasilacz), wczesniej dysk tylko "stukał" - za małe napięcie z samej baterii,

myszka od (Logitech M205 - bezprzewodowa na USB ) działa super, innych nie połączałem ..

Modem ...

po podłączeniu modemu Huawei E156G - klapa , nie działa, nie ma go na liście obsługiiwanych modeli (jest EC156 ale to jet inny modem)..... Temular kazał kupić inny modem ale zaraz ....pomyślałem, ...Temular wgrał jakiś skrypt z tej strony - dokładnie to...aby zmienić bulid.prop (may teraz ustawione jako Motorola Xoom - skryp instaluje - jeśli chcecie - aplikację Allwiner Mod dzięki której można dowolnie zmieniać wybor urządzenia - ICS Allwiner table- samsung SGS -SGSII i motorola xoom- aby działało trzeba zrestarować tablet --- można smaą pobrać tu) . Odpaliłęm skrypt w punkcie 7 jest "**Disable battery draining services: Phone, Thelephony, VPN ect" ...skryp ten zmienia w katalogu nazwy Phone.apk, Telephony provider.apk i jeszcze jakiś 2-ch odając im końcówkę back zmienia - bez podłączonego tableta pisze jakich plików nie znalazł) można uruchomić skryp i sprawdzić dokładnie jakie pilki- zmieniliśmy więc na właściwą (usuwając .back) i modem działa 100% bez problemów tak,że myślę wiekszość modemów od Huawei powinna działać...

edit. dla jasności.... modem początkowo nam nie działał bo obsługę modemów "nieświadomie" wyłaczyliśmy instalując skrypt międzyinnymi zmieniający bulid.prop... u osób które nie instalowały w/w skryptu będzie działał na w/w kablu .... jeśli chcecie zmienić tylko sam bulid.prop proponuje wgrać samą aplikację AllwinerMod - już ktoś z kolegów dał nowy post w tym dziale jak to zrobić ...

Edytowane przez pawelpp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy można prosić u umieszczenie orginalnego oraz zmodyfikowane build.prop z OVO na forum ?

Sierota pozwoliła nadpisać orginalny build.prop programowi Allwinner Mod.

Apropos - tablet orginalnie chodził na 1200. Allwinner zrobił z niego 1000 - ale wskaźniki CPU info wskazują na możliwość 1500 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oryginalny build.prop zapodaje wedle prosby, mam nadzieje ze takie wklejenie zawartosci nie bedzie zle widziane :)

# begin build properties
    # autogenerated by buildinfo.sh
    ro.build.id=IML74K
    ro.build.version.incremental=20120313
    ro.build.version.sdk=15
    ro.build.version.codename=REL
    ro.build.version.release=4.0.3
    ro.build.date=Tue Mar 13 20:10:58 CST 2012
    ro.build.date.utc=1331640658
    ro.build.type=eng
    ro.build.user=inet_dada
    ro.build.host=InetSoftware
    ro.build.tags=test-keys
    ro.product.model=M711
    ro.product.brand=iNet
    ro.product.name=crane_evb
    ro.product.device=crane-evb
    ro.product.board=crane
    ro.product.cpu.abi=armeabi-v7a
    ro.product.cpu.abi2=armeabi
    ro.product.manufacturer=unknown
    ro.product.locale.language=en
    ro.product.locale.region=US
    ro.wifi.channels=
    ro.board.platform=exDroid
    # ro.build.product is obsolete; use ro.product.device
    ro.build.product=crane-evb
    # Do not try to parse ro.build.description or .fingerprint
    ro.build.description=crane_evb-eng 4.0.3 IML74K 20120313 test-keys
    ro.build.fingerprint=iNet/crane_evb/crane-evb:4.0.3/IML74K/20120313:eng/test-keys
    ro.build.characteristics=tablet
    # end build properties

#
    # ADDITIONAL_BUILD_PROPERTIES
    #
    ro.com.android.dateformat=MM-dd-yyyy
    ro.config.ringtone=Ring_Synth_04.ogg
    ro.config.notification_sound=pixiedust.ogg
    ro.config.alarm_alert=Alarm_Classic.ogg
    dalvik.vm.heapstartsize=5m
    dalvik.vm.heapgrowthlimit=48m
    dalvik.vm.heapsize=256m
    ro.kernel.android.checkjni=0
    persist.sys.timezone=Asia/Shanghai
    wifi.interface=wlan0
    wifi.supplicant_scan_interval=15
    debug.egl.hw=1
    ro.display.switch=1
    ro.opengles.version=131072
    persist.sys.strictmode.visual=0
    persist.sys.strictmode.disable=1
    hwui.render_dirty_regions=false
    persist.sampling_profiler=1
    persist.sys.usb.config=mass_storage,adb
    ro.product.firmware=1.0
    persist.sys.language=en
    persist.sys.country=US
    ro.sf.lcd_density=120
    ro.build.display.id=97F1-D2-H2-H01-W402.20120313
    ro.config.3ginformation.path=/system/etc/3ginfo.gz
    ro.setupwizard.mode=DISABLED
    net.bt.name=Android
    dalvik.vm.stack-trace-file=/data/anr/traces.txt

jakby ktos mial dzialajacy, ale taki ze daje to co ma dawac i nie powoduje zadnych problemow to moze podeslac. tylko powaznie, cos sprawdzonego poprosze :)

Edytowane przez wujek_red

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaneck

Czy żeby podłączyć zewnętrzna klawiaturę do Tracera przy pomocy kabla usb potrzebna jest przejsciówka OTG czy na zwykłym kablu zadziała?

jakby ktos mial dzialajacy, ale taki ze daje to co ma dawac i nie powoduje zadnych problemow to moze podeslac. tylko powaznie, cos sprawdzonego poprosze

a co chcesz osiągnąć? bo jeśli chcesz by tablet był widoczny jak Galaxy S2 w play.google to mam taki i tak mi go rozpoznaje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi