Skocz do zawartości
Soren

Ice Cream Sandwich root

Rekomendowane odpowiedzi

Soren

Sposób na zrootowanie oficjalnego Ice Cream Sandwitch

Wymagany S-OFF&SuperCID

1) Należy wgrać odblokowany firmware. 3.32 download: link

Wrzucamy plik PG58IMG bezpośrednio na kartę pamięci, uruchamiany telefon z wciśniętym VOL- i po wejściu do trybu bootloadera zatwierdzamy upgrade. Po tej operacji wspomniany plik należy usunąć z karty SD (inaczej po każdorazowym wejściu w tryb bootloadera będzie chciało robić upgrade).

2) Instalacja EXT4 Recovery. Download: link.

Wrzucamy plik PG58IMG bezpośrednio na kartę pamięci, uruchamiany telefon z wciśniętym VOL- i po wejściu do trybu bootloadera zatwierdzamy upgrade. Po tej operacji wspomniany plik należy usunąć z karty SD (inaczej po każdorazowym wejściu w tryb bootloadera będzie chciało robić upgrade).

3) Właściwe rootowanie. Ściągamy: link wrzucamy na kartę pamięci i uruchamiamy recovery (power i VOL- i wybieramy recovery [zatwierdzamy powerem]) po czym wybieramy install zip from sd card i wskazujemy na ściągnięty uprzednio plik zip.

Enjoy

Edytowane przez patrykowy
    dodanie działających linków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oko22

Czy ktoś już tego próbował? Nie działa link do ostatniego pliku...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chce mi się wierzyć, że potrzeba do tego super-cid'a, ale sprawdzę, bo musiałem odrootować i zablokować telefon aby wysłać do regenersis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi bez super cida nie poszło (wywalił błąd), a metoda sprawdzona i działa, sam jestem tego przykładem:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oko22

To może ktoś podrzuci jeszcze tego zip'a ostatniego z ptk 3... Link nie działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bonzoy

Potwierdzam działanie metody. Natomiast udało się na cid HTC_032. Nie potrzebował Super Cid.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na XDA jest straszny burdel, i tak jak na początku śledziłem wątki dla roota na S-ON, tak teraz już nawet one gdzieś przepadły. Czy ktoś wie jak machnąć roota i wgrać CWM na S-ON bez odblokowywania bootloadera przez HTC Dev? Nie spieszno mi do utraty gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Na XDA jest straszny burdel, i tak jak na początku śledziłem wątki dla roota na S-ON, tak teraz już nawet one gdzieś przepadły. Czy ktoś wie jak machnąć roota i wgrać CWM na S-ON bez odblokowywania bootloadera przez HTC Dev? Nie spieszno mi do utraty gwarancji.

jezeli wgrywasz s-off przez revolutionary to nie tracisz gwarancji na xda jest o tym napisane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jezeli wgrywasz s-off przez revolutionary to nie tracisz gwarancji na xda jest o tym napisane

Zapomniałem napomknąć o 4.0.3 i Hboot 1.27 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi