Skocz do zawartości
Soren

Ice Cream Sandwich root

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze jest opisane, autor przedstawił sposób na S-OFF, a problemy ze sterownikami to problem użytkownika. I dlatego potem jest 10tys pytań. Najwyraźniej masz już jakieś od HTC zainstalowane jak podpinałeś wcześniej smartfona pod PC, odinstaluj je i zainstaluj te.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Instaluje na laptopie W7 bo na PC mam 8.1 to może stanowić problem. Nie miałem zainstalowanych sterów bo dopiero ten tel kupiłem.

---------- Post dołączono o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------

Oczywiście, wszystko ładnie opisane :

6. Pobierz i rozpakuj control bear http://unlimited.io/juopunutbear-pub...htc-sensation/ odpowiedni dla swojego systemu Unlimited.IO

Jak tam są tylko linki do linuxa?? wtf?? Może teraz po instalacji świeżego W7 mam zainstalować ubuntu??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Data utworzenia wątku: 23-04-12, 16:29

Ostatnio edytowane przez DonPorazzo: 11-03-13 o 09:32

Nie jego wina, że wersję dla Windowsa już na tej stronie nie ma, ale jest taka magiczna wyszukiwarka jak Google.

Na dodatek dodałeś screena z WIN8 mówiąc, że instalowałeś na WIN7, a pliki na kartę pamięci wrzucałeś pewnie przez czytnik bez podpinania smartfona do PC/laptopa.

Nie czytasz zrozumiale i masz pretensje, że to kabelki trzeba lutować albo S-OFF w poprzednim tutorialu nie dowidziałeś... Sam sobie generujesz problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Człowieku może Ty źle czytasz? Screena robiłem wczoraj, dzisiaj przed godziną na laptopie tak jak pisałem pare postów wyżej robię tego s-offa, gdzie mi pisze w instrukcji że trzeba instalować ubuntu? To jest dobrze opisane wg Ciebie?? Nawet nie mam czytnika sd, zawsze podpinam kartę przez sensation i funkcję dysku przenosćnego. Więc sorry ale jak nie ma plików do instrukcji to jak ta instrukcja jest dobrze napisana. Na google jeszcze większy chaos

Na chomukuj znalazłem wersje dla sensation XE, będzie pasować?

Edytowane przez darthnorbe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze tydzień temu użytkownik Edifice zapytał kulturalnie w wątku do tego przeznaczonym o ControlBear.exe i cieszy się z dostępnych ROMów, więc widocznie instrukcja jest zrozumiała i przygotował się przez tą zabawą. A nikt nie będzie na bieżąco sprawdzał dostępności linków na wypadek takich Jaśnie Królewiczów, którzy mają problem zapytać w wątku albo poszukać w Google. Pierwszy raz nie masz smartfona w łapie ani pierwszy raz do czynienia z Windowsem.

Ciach, ControlBear znaleziony w 5 sekund, i to w dwóch wersjach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ up

Byłem na tej stronie i co tam jest ? SENSATION XE. A z kąd ja mogę wiedzieć czy to nie uwali mojego telefonu. Jak jest instrukcja bez plików to równie dobrze mogło by jej nie być. Robie ten trick drucikami i jest tak:

post-98570-14255736143743_thumb.png

już kolejny raz. Found device please wait. W instrukcji pisze że jak nie wyjdzie trick to uruchamiamy program jeszcze raz i co i nic i to samo, a system to już w ogóle nie działa mi na telefonie.

Edytowane przez patrykowy
    Regulamin Forum, punkt 4.6, wstawiłem spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od ponad godziny robię ten trick i efekt taki jak na screenie. A ten twój controlbear cudownie znaleziony w 5 sekund wyświetla że device needs to be htc unlocked. hahaha to po co mi program do odblokowywania jak już będę miał odblokowany? Gdzie tu sens?

Jak zwykle na tym forum to można jak do ściany - nikt się nie odezwie bo przecież wszystko jest opisane.

Udało mi się odblokować bootloader przez htc dev tylko co z tego jak bear dalej pisze mi że wymagany jest root. Jak go zrobić? Tego się pewnie tutaj nie dowiem bo jakżeby po co odpowiadać noobowi, niech się męczy 2 dni i ucegli telefon.

Do tego po tym waszym super programie temp root nie mam karty SD w telefonie i jej nie widzi. Normalnie takie tutoriale powinny być natychmiast usuwane z forum .

post-98570-14255736147682_thumb.pngpost-98570-14255736147682_thumb.png

Teraz tak mnie wita ControlBear

Edytowane przez patrykowy
    połączyłem posty, wstawiłem spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są dwie wersje ControlBeara, jedna pod metodę z odblokowanym bootloaderem, druga bez, jak wyświetla Ci, że wymaga HTC Unlocked, a robisz drugą metodą to wystarczyło spróbować drugim ControlBearem.

A nikt się nie odzywa, bo wszystko jest jasno opisane, a i z tak forumowiczem mającym o wszystko pretensje szkoda się użerać.

Masz napisane przecież, że nie ma roota, a przez temp_root.bat roota uzyskiwałeś. Zrób do porządku w końcu wszystko krok po kroku.

Jaki użytkownik takie problemy. Co sobie popsułeś to tylko i wyłącznie Twoja sprawka jest. Korzystania z tutoriali nie ma obowiązku, problem leży w Twojej niekompetencji. Lepiej sprzedaj albo oddaj komuś Sensationa.

Mimo wszystko życzę powodzenia i większego zrozumienia z czytanego tekstu.

Edytowane przez SZOPENRAPU

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi na tym jaki i na poprzednim telefonie wszystkie tutoriale z tego forum działały, po za tym te tutoriale pochodzą głównie z xda gdzie ludzie się znają na rzeczy, takie problemu głównie biorą się z braku umiejętności czytania ze zrozumieniem lub niedoczytywania do końca wszystkich treści, też tak miałem ostatnio jak nie mogłem odpalić controlbeara.

Chyba do telefonów odblokowanych i nie odblokowanych przez htcdev są różne wersje controlbeara, może w tym tkwi problem.

sorry nie zauważyłem że jest druga strona i napisałem prawie to samo co użytkownik SZOPENRAPU :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie się udało zrobić s-off metoda drut trick. Z pomocą tutka na forum. Co prawda nie i jest on dokładnie opisany ale jest możliwe zrobienie s-off. Mogę ci pomoc jeśli chcesz. Pisz na PM

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi