Skocz do zawartości
Soren

Ice Cream Sandwich root

Rekomendowane odpowiedzi

Jest fajny, 20-stominutowy filmik jak osoba to robi i udaje się jej za którymś tam razem, widać co robi, jakie błędy itd.:

Edytowane przez patrykowy
    wstawiłem spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ up

Dzięki SZOPENRAPU ten filmik jest zdecydowanie najlepszym tutorialem, dzieki niemu za 2gim razem drut- trick mi wyszedł. Sory za moje narzekanie. Rada na przyszłość jak coś nie wychodzi przez parę godzin to lepiej zająć się tym kiedyś indziej.

Regulamin Forum, punkt 4.6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może niech moderator podepnie ten filmik pod tutorial jak zrobić s-off, na pewno dużo osób na tym skorzysta.

film podpięty pod tutorial.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem z rootowaniem najnowszego RUU do sensation.

Według powyższego poradnika bez problemu rootuje wersję RUU_PYRAMID_ICS_HTC_Europe_3.32.401.5_Radio_11.69.3504.00U_11.22.3504.07_M_release_246089_signed.exe

Niestety po wgraniu RUU-Pyramid-ICS-hTC-Europe-3.33.401.53-Radio-11.76A.3504.00U-11.24A.3504.31-M-release-280871-signed.exe

ponownej próbie odblokowania bootloadera przez htcdev( nie wiem czy jest to konieczne ale uznaęłm że nie zaszkodzi, chociaż zamiast opcji odblokowania na telefonie dostaję taki komunikat: C:\platform-tools>fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin

sending 'unlocktoken' (0 KB)... OKAY

writing 'unlocktoken'... INFOunlock token check successfully

OKAY

tak wiec chyba raczej odblokowany.

Potem wedle instrukcji revolutionary z pkt.1

4ext z pkt 2

superuser 3.0.7 z pkt 3.

instaluje root checker i otrzymuję wynik że telefon nie jest zrootowany i wyskakuje informacja superuser przerwał niespodziewanie działanie. czy chcesz o tym poinformować firmę HTC?

Próbowałem też wgrać najnowsze superuser ze strony Superuser ale też bez rezultatu.

Jak zrootować najnowszy soft? Jeśli najnowszym można nazywać soft sprzed ponad roku :PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak by ktoś potrzebował zROOTować to polecam:

How To S-off and Root HTC Sensation, XE, 4G HBOOT 1.27.0000 | TechSliver

EDIT: niestety zrobiłem unlocked i wgrałem recovery ale roota się nie da za cholerę zrobić ... jest może jakiś ROM, którego można zainstalować z recovery i wtedy będzie trykało ? czy musi być koniecznie S-off ?

Edytowane przez KrisPOD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Maf

Witam, zaktualizowałem Sensacje do androida 4.0.3 i sense 3.6

Odblokowałem Bootloadera, wgrałem recovery lecz mimo wielu prób instalacji roota z karty sd w cwm no to po sprawdzeniu w aplikacji root checker zawsze jest niepowodzenie.

Miałem już parę telefonów z androidem i wiem jak przebiega instalacja roota - w sumie bardzo prosta.

Dlaczego zawsze akcja "zrootuj telefon" kończy się niepowodzeniem? Może jeszcze przed rootem muszę zrobić coś wcześniej ?

dodam też, że po "zrootowaniu" mam normalnie aplikacje superuser w telefonie ale no w root checkerze wyskakuje napis, że to urządzenie nie posiada roota.

Proszę o pomoc, może jeszcze jakiś inny root mam instalować ? Dziękuję z góry i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AS0

Jak masz bootloader UNLOCKED i custom recovery to telefon masz w zasadzie odblokowany i możesz sobie wrzucić jakiś custom ROM, który już jest zrootowany. Jeżeli chcesz oryginalny system ale zrootowany to może da się z marketu pobrać np. Superuser i zainstalować (jeśli konieczne będzie flashowanie w recovery - link do pliku zip jest w opisie aplikacji).

Sprawdź innym programem czy na pewno masz roota - np. Titanium Backup albo Greenify. Jeżeli zapyta o uprawnienia roota i będzie działać znaczy, że roota masz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Maf

ok, root checker basic pokazuje że nie ma roota a pozostałe root checkery np advanced pokazuje, że jest :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź jakimś programem czy możesz usuwać aplikacje typu facebook, jeśli będziesz mógł to znaczy, że masz roota. W SD Maid jest możliwość podejrzenia statusu Roota. Mi zawsze pokazuje dobrze, nigdy mnie nie zawiódł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi