Skocz do zawartości
Borowik13

Nagłe skoki poziomu baterii.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu zauważyłem lukę w pojemności baterii, jeszcze kilka tygodni temu był przeskok z 26% na 19% i dziura ta się powiększała. Nie jest to zależne softwarowo bo było i po wipe, na cm7, cm9, cm7 z kernelem z defy plus oraz na stockowym 2.2. Obecnie na stress teście zauważyłem luki pomiędzy 56%-50%, 40%-37% 36%-19%. Bateria czasami ma już problemy z dotrzymaniem do wieczora. Dodatkowo dodam, że podczas ładowania brakujące procenty normalnie się ładują i jeśli przerwę ładowanie np w 50% to wtedy bateria schodzi równo od 50% bez luk. Wszystko wskazuje na wadliwą baterię, ale do serwisu nie oddam bo jest dawno po gwarancji (jest na nią tylko 6 miesięcy).

Zwykła Motorola Defy mająca już prawie półtora roku.

Macie jakieś pomysły poza zbyt oczywistym kupnem nowej baterii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie wpadłeś na to że Twoja bateria już po prostu robi się stara? I niestety trzeba będzie zakupić nową

Sent from my MB525 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

Ja ostatnio zauważyłem też skoki baterii na CM7 WhiteRabbit Edition 1.4.1 z kernelem z Defy+ (mam Defy+ z wgranym wczesniej full SBF) i wcześniej tego problemu nie było na oryginalnym sofcie, telefon nie jest aż tak stary, kupiony 29/9/2011.

Co ciekawe skoki pojawiają się mniej więcej w tych samych przedziałach procentowych co widać na zrzutach.

Na pierwszym screenie w miejscu skoku była 30 minutowa rozmowa, na drugim nic takiego nie było, zwykła rozmowa nie powinna aż takiego skoku spowodować, nie żeby wykres pionowo w dół szedł, rozumiem stromo w dół ale tu tak nie idzie...

screenshot1334093224247.png

screenshot1333982562539.png

Co prawda do ROMu były dołączone 3 moduły baterii do wgrania przez recovery, może posprawdzam pozostałe i z czasem się wypowiem co i jak.

Notatka od Moderatora: lukaszk
    wykrzyk.png Proszę przy tworzeniu postów w tematach używać znaczników

(znaczek białego S na czarnym tle) przy załączaniu zrzutów ekranu, statystyk baterii, itp.

Edytowane przez LukaszK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

A spróbowałeś naładować do full i rozładować? Ja też czasem mam spadki, ale raz na jakiś czas właśnie ładuje do full i rozładowuję, po czym znowu ładuję i być może mi to pomaga :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kozubi

U mnie tez sa takie roznice w poziomie i "dziura" od ok 28% do 19%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

Już wiem co było powodem moich skoków... telefon normalnie ładował się do 100% przez kilka dni jak były te skoki, dziś w nocy podłączam pod ładowarkę i idę spać, patrze rano a tam stoi ładowanie na 85% 4131mV :( Mam Defy+ z CM7 WR 1.4 z wcześniej wgranym full SBF 2.3.6. pomogło wgranie batteryfix3.zip z dołączonego do ROMu kilku fixów batterii :) teraz jest już 95% 4340mV ;) Mam nadzieję, że teraz jak bateria ładuje się do pełna nie pojawią się owe skoki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    boos3r

Chiałem tez założyć taki wątek. Roczna defy i na początku mialem luki 56-50. Teraz mam luki 30-20 i 8-4. Battery calibration nie pomoaga nawet wróciłem na stocka i nic nie pomaga. Bateria po max naładowaniu wskazuje 4189 mV(podpięta z kablem) jakies 4155 mv bez niego wiec niby wszystko ok ale tak nie jest :/.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    karel

Również zauważyłem skoki w baterii. Dokładnie wczoraj rano miałem 100% ok 13;00 zdziwiłem się niesamowicie gdyż było tylko 19 %.

pomyślałem sobie że jakaś apka w tle żre mi baterie więc zrobiłem reboot. Ok 14 bateria padła całkiem, fon nawet się nie uruchamiał.

Między 13 a 14 było tylko kilka sms, tylko i wyłącznie sms. W domu po podłączeniu pod ładowarkę bateria zaczęła się ładować od 4 %.

Mam najnowszy CM9 od epsylona, froyo karnel.

Edit; dziś kolejny skok z 14% na 4%. Czy to ewidentnie wina baterii?

Edytowane przez karel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Suchy

No to chyba odkryliśmy jakiś fabryczny defekt, bo u mnie zaczyna się to samo, Skok z 80 do 70 potem z 60 do prawie 40. Zmieniłem rom z leciwego nightly ze stycznia na najnowszy fuzza i naładowałem do pełna, zrobiłem wipe battery stats w recovery i zobaczymy jak to będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na wszystkich custom romach sa te skoki. Z bateria jest wszystko ok, trzeba sie przyzwyczaic :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi