Skocz do zawartości
Borowik13

Nagłe skoki poziomu baterii.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to zależne softwarowo bo było i po wipe, na cm7, cm9, cm7 z kernelem z defy plus oraz na stockowym 2.2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Suchy

To nie jest na wszystkich custom romach bo stało się z dnia na dzień, wcześniej wszystko było ok.

edit: no i od wczorajszego ładowania wszystko było ok, zostawiłem telefon na noc z 40% naładowania, rano zostało około 34%, luba pograła dosłownie 15 minut w Where's my water i poziom spadł do 15% i telefon zaczął jęczeć żeby go podłączyć do ładowarki.

edit 2: kolejny dzień, kolejny skok.

http://dl.dropbox.com/u/7935340/screenshot-1334561778420.png

edit 3: a jeszce lepsze jest to, że w drugą stronę są takie same idiotyczne skoki przy ładowaniu.

http://dl.dropbox.com/u/7935340/screenshot-1334575808318.png

Dodam też, że problem pojawił się w sumie od kiedy wgrałem ICS od Epsylona i pozostał na każdym innym sofcie. Postaram się do wieczora rozładować telefon do zera a potem naładować go gdy będzie wyłączony.

Edytowane przez Suchy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jest to samo od pewnego czasu. Zwykle skacze z 30 na 18 ale ostatnio tych przeskoków jest coraz więcej. Pewnie wynika to ze zużycia ogniwa i nic na to nie poradzimy. Robiłem wipe battery stats rozladowywalem do zera i nic nie pomogło. Trzeba chyba z tym żyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    boos3r

Moze nie każdy czyta temat o ms2gingerze wiec wkleje tu odp Waltera dla kogoś kto pytal sie o skoki.

xda-developers - View Single Post - [ROM][Gingerbread][2012.04.11]MS2Ginger, 720p, panorama - 2nd-system, multiboot ready

Czyli wynika z tego ze raczej wipy i inne cuda nie pomogą. Ja juz próbowałem na froyo wszyskich dziwnych sztuczek z wipem i rozładowywaniem i nic to nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też tak miałem, ale jeszcze na MS2Ginger, na MIUI było (chyba) wporządku, po serwisie (rozłaczające usb - wymiana PCB i ekranu, wróciła z zieloną soczewką i modułem SOC;/ ) miałem przez dzień polskie froyo ale zmieniłem na ICS i rozładowuje się normalnie, baterii mi nie wymieniali, sam ją wymieniałem ale w kwietniu 2011, czyli już rok temu. Sam nie wiem co może być problemem, jaki moduł aparatu macie? Być może wina leży w sofcie/coś nie chce trybić/może przeszkadzać 720p.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Suchy

Zieloną SOC mam. A teraz najlepsze, że z dnia na dzień więcej skoków. Teraz już 2 skoki po 20%, co daje 40% mniej pojemności. Ładowanie tak samo, 2 skoki o 20% w górę pionowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Robalo

Cytat dot. gwarancji baterii:

Ponieważ jest to produkt zużywający się, specyfikacje wskazują, że będziecie

Państwo w stanie korzystać z optymalnej pracy urządzenia Motoroli w ciągu

pierwszych sześciu miesięcy od daty zakupu i do (200) ładowań (Okres Optymalnej

Pracy).

Rzeczywiście, na to by wychodziło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    teraz jest już 95% 4340mV ;) Mam nadzieję, że teraz jak bateria ładuje się do pełna nie pojawią się owe skoki...

Jakim cudem 4340mV jak maksymalnie można do 4200mV?! Moim zdaniem niemożliwe xD.

Wysłane z mojego GC TAB A73 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

moim zdaniem możliwe bo bateria w zwykłej defy to litowo-jonowa a bateria w Defy+ to litowo-polymerowa i nominalne napięcie wynosi 3.8V a w zwykłej Defy 3.7, więc też ładuję się do trochę wyższego napięcia... dalej jest to dla Ciebie niemożliwe ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to jakieś dziwne :D. Wiem, że maks. napięcie tych baterii (polimer chyba też) to 4200mV, a minimalne to powinno być 3,6V, albo 3,2V .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi