Skocz do zawartości
Borowik13

Nagłe skoki poziomu baterii.

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz też spróbować kalibracji baterii. Są programy albo po prostu przez recovery usuwasz batterystats

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety na Maniac`u mam cały czas ten sam skok. Próbuję jeszcze w weekend go wgrać na czysto. Jak to nic nie da to trudno, i tak jest bardzo oszczędny rom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz takie skoki to niestety musisz wymieinc baterie Twoja na pewno juz sie wysluzyla .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widocznie i mnie czeka taki zabieg =.=

Puszcza jakiego masz kernela? Jakbyś mógł podać dokładną wersję byłbym wdzięczny(nie wiem czy kernel ma coś na rzeczy) aczkolwiek faktycznie moja bateria też może być bardzo wysłużona bo bardzo często ją rozładowuje kompletnie prawie do zera, a ładuje co noc.

Spróbuję też wgrać na czysto froyo i zobaczyć czy problem będzie czy zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wlasnie po okolo 1,5 roku bateria w Defy juz nadaje sie do wymianyponiewaz wystepuja wlasnie takie skoki. Pamietajcie rowniez ze nie wolno baterii w smartfonach rozladowywac do zera to im bardzo szkodzi. Najlepiej ladowac jak juz jest okolo 15 procent . Takie akumulatorki lubia rowniez jak sie je chociaz na troche wlaczy do ladowania to bardzo dobrze dla nich robi , ze tak powiem .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dubisz

@swiftmazda

Wszystkie współczesne telefony mają tak skalibrowaną elektronikę ładującą baterię by nigdy nie dopuścić do całkowitego rozładowania baterii... Nawet jak telefon już się wyłącza z braku energii, na ogniwach wciąż jest ładunek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Krok, robiłem flasha przez RSD, ale później wgrałem GLL Rom, który wnosi swój kernel. Następnie przywróciłem CM 7.2 od Fuzza a później wgrałem Maniaca :)

Będę miał czas to zrobię całkowite wipe i wgram najnowszego Maniac`a.

Wersja jądra:

[email protected]#1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    grzeh

Prawdopodobnie baterię masz OK. Ja wymieniłem baterię na nową, wgrywałem różne wersje CM 7.2 i ciągle to samo - skoki przy ładowaniu baterii i przy rozładowywaniu. Może jest to jednak problem sprzętowy, czyli wada konstrukcyjna albo błędny algorytm wyliczania pozostałej energii. Zjawisko zaobserwowane na dwóch różnych telefonach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    odslon

Cześć, Chciałbym się upewnić czy u mnie nie ma podobnego problemu. Ta akcja ze spadkiem poziomu naładowania baterii dzieje się w ciągu sekundy czy trochę dłużej?

Wysyłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieje się natychmiastowo. Na wykresie zużycia baterii w ustawieniach powinieneś mieć w takim miejscu idealnie pionową linie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi