Skocz do zawartości
Borowik13

Nagłe skoki poziomu baterii.

Rekomendowane odpowiedzi

odslon

Wielkie dzięki za info. To znaczy ze u mnie bateria jeszcze jako tako żyje... (kupiłem używana 525). Miałem kilka takich skoków ale rozciagnietych na kilka minut wiec za dużo taptap revenge i neuroshima hex:-P

Wysyłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Sorki za odkopanie tematu ale chciałem się upewnić czy to co u mnie się dzieje to wina baterii czy może softu.

Po około 3 tygodniach od wgrania "taki jeden rom" zauważyłem dziwne skoki w wartości rozładowywania baterii jak i jej ładowania.

Od tygodnia używam CM10,2 i nada dzieje się to samo...

Mam wgrać jakiegoś fixa czy może bateria wyzionęła już ducha?

Działam na niej ponad 2 lata ;)

Na tym screenie widać kiedy został włączony ekran mniej więcej od tego momentu odtwarzałem filmiki na YT aby wyssać baterie ale nie sadziłem że będą to aż takie dropy ;/

post-56583-14255730690958_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja podłącze się do tematu. Mam bardzo podobne skoki w zużyciu baterii i myślę nad zakupem nowej. Pytanie czy bateria o większej pojemności zda egzamin w Defy? Myślałem nad bateria 2200mah. Czy lepiej dać sobie spokój zakupem wynalazku jakiegoś i kupić normalną baterie 1500mah?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazlem takie cos http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1778492. Zrobilem tak jak napisali, czyli usunalem ten jeden plik ale w moim przypadku to nic nie dalo.

@up. Ja takowa kupilem za 30zl i nie bylo problemow ze znalezieniem :)

Wysyłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez MrCrowley

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rekord, na mojej starej, 2,5-letniej Defy po tym jak ją wyjąłem z szafy i naładowałem do pełna bateria padła po 6,5 minuty. Nie wiem czy to wina oprogramowania (JB 4.3.1 Quarxa) ale wydaje mi się, że trzeba kupić nową baterię, co o tym myślicie?

qahy4e3a.jpg

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym stwierdził, że bateria umarła. Tez swego czasu długo nie ruszałem swojej Defy, ale po ostatnim ładowaniu wytrzymuje spokojnie 1.5 dnia użytkowania.

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoki poziomu baterii mogą być wywołane tym ze bateria rozładowuje się do 3.3v? czasami nawet ma 3.25v, napięcia mierzone na 1% baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A ja podłącze się do tematu. Mam bardzo podobne skoki w zużyciu baterii i myślę nad zakupem nowej. Pytanie czy bateria o większej pojemności zda egzamin w Defy? Myślałem nad bateria 2200mah. Czy lepiej dać sobie spokój zakupem wynalazku jakiegoś i kupić normalną baterie 1500mah?

podłączam się do pytania, też mam skoki baterii i zastanawiam się nad kupnem nowej, tylko nie wiem czy kupić oryginalna i zarazem mniejszą czy nieoryginalna i większa?

edit: od ok 2 tygodni używam zamiennika andida i póki co wytrzymuje znacznie dłużej niż wysłużony oryginał, ten leży w szafie naładowany na 100% i służy jedynie do wgrywania nowych romów

Edytowane przez willy87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mardoq

Kupiłem dwie nowe baterie i problem u mnie dalej istniał. zauważyłem, że jak wyładuję baterię do zera i naładuję do full i wpiszę kod *#0228# i w kolejnym oknie wcisnę Quick Start, dochodzi do resetu statsów baterii. Używałem tego wielokrotnie, bateria często ze 100% po tym zabiegu pokazywała 80%. Robiłem tak aż do skutku, w pewnym momencie bateria stanęła na 97% ze statusem ładowania, więc zostawiłem ją tak na dłużej. Poskutkowało. Bateria ładnie trzymała mi dwa dni na mocnym użytkowaniu (2h rozmów, kilkanaście sms, non top na data i wifi jak w domu, godzina muzyki, w sumie 3h na ekranie). Mam stockowy rom z poprawką na kernel do drenażu baterii, w nocy schodzi mi mniej niż 1%i wszystko w ciągu dnia było dobrze przez może 2 tygodnie. Teraz problem wrócił. Po 18h mocnego uzytkowania (data + gps + muzyka + rozmowy + 2,5h na ekranie) i 40% baterii po resecie pokazało mi 10%. Po użyciu opcji Quick Start telefon zupełnie padł. Dzis wieczorem powtorzę ten cały proces i zobaczymy.

Nie wiem jak i czym kontrolować napięcie na baterii podczas ładowania. może ktoś mi wyjaśnić ten temat?

Edytowane przez mardoq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Może odgrzewam kotleta ale mam taki problem. Po wgrywaniu różnych softów (znudził mi się 7,2 i tak sobie aktualizowałem aż do CM 10), pojawił się problem ze skokami baterii zarówno przy rozładowywaniu i ładowaniu. Mam 3 baterie do Defy (2 oryginalne 2 letnie) i jeden zamiennik. Po rozładowaniu tel np do 5% i wsadzeniu naładowanej baterii do 100% (ładowarką zewnętrzną lub naładowaną w telefonie wcześniej) tel po włączeniu nadal pokazuje 5% (jakby myślał, że jest stara bateria). Po wymianie baterii oczywiście tel działa 1 - 1,5 dnia w zależności od użytkowania. Czym może być spowodowane takie zachowanie telefonu? Wracałem poprzez RSD'ka do podstawy i na CM 7,2 ale problem nadal jest taki sam. Chyba tylko na podstawie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi