Skocz do zawartości
baza0

Synchronizacja z google

Rekomendowane odpowiedzi

baza0

Witam. Nie mam pojęcia jak zsynchronizować bohatera z google. Np chce do gmaila exportować kontakty. Jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sledz

A skąd chcesz te kontakty eksportować? Z karty sim? Musisz najpierw zaimportować kontakty z karty sim jako kontakty google do telefonu a potem już samo Ci się wyśle do googla

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baza0

a teraz jak to zrobić? Ogólnie chce przejrzeć i pooprawiać sobie na gmailu kontakty z telefonu bo po przełożeniu nowej sim się zjebały trochę i wrzucić z powrotem do fona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie mam pojęcia jak zsynchronizować bohatera z google. Np chce do gmaila exportować kontakty. Jak to zrobić?

Powiązać telefon z kontem Google'a - wystarczy włączyć którąś z aplikacji: GTalk, Gmail, Market i jeśli nie było powiązania z kontem, to będzie kazał to zrobić.

Po powiązaniu powinien się automatycznie zsynchronizować.

Jak telefon jest powiązany z Google, to w ustawieniach -> Synchronizacja można włączyć automatyczną, albo nacisnąć, co ma synchronizować (Gmail, kontakty, kalendarz)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baza0

dzięki działa. kolejne pytanie może będzie ktoś wiedział. Dzisiaj zaktualizowałem mojego bohatera do 3.32.405.1 i jestem pod wrażeniem nowego wyglądu. Mam tylko problem bo wysyłanie plików za pośrednictwem bluetooth nadal nie działa :/

Można coś z tym zrobić ? Próbowałem za pomocą Bluetooth File Transfer i nie da się wysłac/odebrać pliku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi też po aktualizacji nie działał tak jak trzeba blutooth ale wyjąłem kartę pamięci i zrobiłem powrót do ustawień fabrycznych i to pomogło, teraz działa jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baza0
    Napisano (edytowane)

też mam zamiar sformatować kartę oraz przywrócić fabryczne. Jeszcze jeden problem co do synchronizacji. Gdy włączyłem synchronizacje kontaktów do gmail to poszło mi tylko 18 kontaktów na skrzynkę. Teraz jak włączam żeby resztę eksportować to synchronizacja przerywa i żaden kontakt się nie wysyła. "aktualnie występują problemy z synchronizacją. Prosimy o cierpliwość". Chce to zrobić przed przywróceniem ustawień fabrycznych

Edytowane przez baza0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie formatuj karty bo to nie jest potrzebne tylko sciągnij sobie jakiś program do backupu np. my backup i tam ci zapiszą się wszystkie kontakty i jak zrobisz powrót do ustawień fabrycznych to znów zainstalujesz ten program i odzyskasz wszystkie kontakty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baza0

tak robiłem ale nie rozumiesz ze ja chce przenieść kontakty na gmail żeby tam je posprawdzać i poprawić nazwy bo w telefonie za dużo to zajmie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dzisiaj właśnie z tym walczyłem i zrobiłem tak:

wchodzisz w kontakty->eksportuj>na kartę SD->pamięć telefonu.

zostanie stworzony plik vcf w głównym katalogu na karcie sd. ten plik można zaimportować na stronie gmail (www).

vcf mozna tez edytowac innymi programami.

próbowałem przez synchronizacje automatyczne ale nic to nie dawało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi