Skocz do zawartości
fostek

Dzałające ustawienia mms i internet dla play bez ręcznego przełączania APN

Rekomendowane odpowiedzi

fostek

1 kasujemy wszystkie punkty apn:

(klawisz menu to cztery poziome linie tuż pod wyświetlaczem pomiędzy symbolem domku i strzałki "w lewo" ;) )

proszę wejść: menu --> ustawienia --> sieci zwykłe i bezprzewodowe --> sieci komórkowe --> punkty dostępwe --> (menu) Resetuj do ustawień fabrycznych

2 po usunieciu tych punktów uruchomic jeszcze raz telefon!

3 ustawienia internetu dla PLAY

4 proszę wejść: menu --> ustawienia --> sieci zwykłe i bezprzewodowe --> sieci komórkowe --> punkty dostępwe --> (menu) nowy APN

5 Nazwa: Internet

6 APN: internet

pola użytkownik i hasło proszę pozostawić puste

7 typ APN: default

8 proszę zapisać ten APN poprzez naciśnięcie klawisza menu i wybranie opcji zapisz APN

Opcji których nie zamieściłem nie modyfikujemy

To wszystko jeżeli chodzi o internet - proszę spróbować się połączyć z jakąkolwiek stroną internetową

musi działać

teraz ustawimy jeszcze raz APN mms

1 jeszcze raz proszę wybrac opcję nowy APN

2 proszę wejść: menu --> ustawienia --> sieci zwykłe i bezprzewodowe --> sieci komórkowe --> punkty dostępwe --> (menu) nowy APN

3 Nazwa: MMS - proszę pisać dokładnie tak samo jak piszę. W sensie wielkość liter musi się zgadzać

4 w polu APN proszę wpisać mms i nacisnąć ok

5 pola użytkownik i hasło powinny być puste

6 MMSC: http://10.10.28.164/mms/wapenc

7 MMS Proxy: 10.10.25.5

8 MMS port: 8080

9 Typ Autentyfikacji: proszę wybrać PAP

10 Typ APN: mms

11 następnie wcisnąć klawisz menu i wybrać zapisz

Jeżeli po wciśnięciu klawisza "menu" i po nim opcji "zapisz" nic się nie zapisze (tak było u mnie ) uruchomić ponownie telefon i powtórzyć tworzenie APN mms.

telefon jest z orange i tym sposobem działa mi internet wraz z mms bez ręcznego przełączania apn

Pozdrawiam

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    meffx

Dziala, wielkie dzieki! Zawsze musialem przelaczacrecznie APN! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sorgal

Kurcze a mi nie dziala i dalej w Play wysylanie mms moze sie uda a moze nie.... ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BemoSC

@sorgal, może u Ciebie jest to samo co u mnie. Sprawdź czy po zainstalowaniu innej aplikacji sms będzie działać. U mnie Pansi SMS oraz GO SMS działają dobrze a wbudowana i jeszcze jakieś dwie, które testowałem nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sorgal

nie korzystalem ani z pansi sms ani z go sms, stockowa aplikacja do wiadomosc w uzyciu, ale dzieki za cynk moze okazac sie pomocne :) dam znac jak sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sorgal

No to wszystko jest juz jasne nareszcie udalo mi sie ustalic co i jak ma byc ustawione

Pansi SMS faktycznie dziala, wszystkie wiadomosci bez przelaczania APN, i innych kombinacji

Osobiscie chcialem rozwiazac sprawe i jedyne wyjscie poza tym ww. to zastosowanie wlaczonego trybu 3G, ale wylaczenie "danych pakietowych w tle" w zakladce "konta i synchronizacja"

jezeli mam zaznaczone dane pakietowe i chce wyslac sms po uruchomieniu 3G mms wiecznie sie wysyla, tak jakby nie mogl przebic sie przez inne dzialajace aplikacje. To samo dzieje sie z mms przychodzacym.

Jak tylko wylacze dane pakietowe mms zaczynaja dziala bezproblemowo, szkoda ze takie kombinacje wychodza w sieci PLAY bo w ORANGE dziala wszystko bez przelaczania, tak samo w PLUS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    linar10
    wykrzyk.png Temat wyczerpany. Został zamknięty. W przypadku dalszych pytań lub potrzeby uzupełnienia informacji, proszę o przesłanie PW do moderatora działu.
    Temat wyczerpany. Został zamknięty. W przypadku dalszych pytań lub potrzeby uzupełnienia informacji, proszę o przesłanie PW do moderatora działu[/WARNZ] Edytowane przez linar10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x