Skocz do zawartości
alek666

Polskie fonty z klawiaturą fizyczną goclever w etui na naszym ICS

Rekomendowane odpowiedzi

Za radą drafftera zakładam tutaj temat.

sprawdzone jedynie na oficjalnym romie ICS od goclever

Chciałem mieć polskie znaczki takie jak ąęćźĄĘŁŃ itd wciskając odpowiednią literkę + alt na klawiaturze.

oto moje autorskie rozwiązanie:

1. ściągamy moją paczkę keychars z http://speedy.sh/qe7Je/keychars.rar i rozpakowujemy.

2. podłączamy tablet do kompa i dajemy mu debugowanie usb.

3. pliki Generic.kcm i Virtual.kcm z paczki keychars wypakowujemy do folderu z android SDK tools (u mnie C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\platform-tools)

4. uruchamiamy cmd

5. wchodzimy do folderu z toolsami SDK gdzie wrzuciliśmy pliki, u mnie: C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\platform-tools (poprzez komendy cd)

6. klepiemy: adb push Generic.kcm /system/usr/keychars/

adb push Virtual.kcm /system/usr/keychars/

adb shell reboot

7. czekamy na ponowne uruchomienie tabletu i można odłączyć się od kompa i sprawdzić jak działa z klawiaturą.

można to też zrobić poprzez wrzucenie tych dwóch plików na tablet i zastąpienie odpowiednich w /system/usr/keychars/ za pomocą np. root explorera. ale bezpieczniej jest to robić przez ADB. i to zalecam.

P.S. nie odpowiadam za ewentualne wasze uwalenie sprzętu. u mnie działa.

mimo to zalecam robienie backupa.

przy okazji: prawdopodobnie wystarczy podmienić tylko jeden z tych pliczków. ale to sprawdzę wieczorem.

pliki do pobrania: http://speedy.sh/qe7Je/keychars.rar

Edytowane przez alek666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj prostszy sposób - chcesz mieć np. "ś" więc wciskasz najpierw ALT+E (otrzymujesz ') , puszczasz w/w klawisze i naciskasz "S" i mamy "ś" :D

Jak działała mi klawiatura to tak obchodziłem tą niedogodność...

PS> Wstaw jak możesz gdzie indziej bo nie każdy ma konto na chomiku a zakładać je specjalnie dla jednego pliku nie jest opłacalne :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dla "ś" alt+E potem "S"... nigdy bym się jednak nie domyślił. nie jest to zbyt intuicyjne. no i trochę długie ;P

jak kogoś będzie interesiło to napiszę w jaki sposób zmodyfikowałem pliki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przy okazji: prawdopodobnie wystarczy podmienić tylko jeden z tych pliczków. ale to sprawdzę wieczorem.

alek sprawdziłeś może który?

---------- Post dołączono o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 08:04 ----------

dzięki ALEK

działa

wersja z podmianą w root exp

:o:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niestety na tym ICSie http://forum.android.com.pl/f499/gca73-120410-ics-mod-v1-2-21-04-2012-hwv1-oraz-hwv2-161858/ nie działa. Po podmianie plików nie da się wejść w ustawienia. Ma ktoś jakiś pomysł?

EDIT: Problem rozwiązany. Chodziło o prawa dostępu do plików. Dzięki @Fatum!

Edytowane przez zibi007

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    No niestety na tym ICSie http://forum.android.com.pl/f499/gca73-120410-ics-mod-v1-2-21-04-2012-hwv1-oraz-hwv2-161858/ nie działa. Po podmianie plików nie da się wejść w ustawienia. Ma ktoś jakiś pomysł?

EDIT: Problem rozwiązany. Chodziło o prawa dostępu do plików. Dzięki @Fatum!

Witam. Mam ten sam problem, podmieniłem pliki i nie mam dostępu do ustawień, czy mógłbym uzyskać więcej szczegółów jak to rozwiązać. Z góry dziękuję.

EDIT: Problem rozwiązałem. Pomógł mi w tym "Ghost Commander" Dzięki

Edytowane przez jacemac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie na androidzie 2.3 w tym folderze są 2 pliki qwerty.kcm.bin i qwerty2.kcm.bin. Czy mogę podmienić te pliki zmieniając nazwę? Czy je jakoś edytować by samemu zrobić alt+a=ą, a może ktoś ma takie pliki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    U mnie na androidzie 2.3 w tym folderze są 2 pliki qwerty.kcm.bin i qwerty2.kcm.bin. Czy mogę podmienić te pliki zmieniając nazwę? Czy je jakoś edytować by samemu zrobić alt+a=ą, a może ktoś ma takie pliki?

dla różnych tabletów jak Xoom, a nawet stare Google G1 który ma klawisz ALT działa ponoć dobrze

apka "Polska Klawiatura Programisty V2" , oznaczało by to, że wtedy nic nie trzeba zmieniać

tu też można znaleźć więcej info

http://forum.android.com.pl/f34/polska-klawiatura-programisty-v2-v3-betatesty-760/index8.html

możesz też zerknąć na pdaclub[kropka]pl/forum/android/polska-klawiatura-zewnetrzna/

ogółem trzeba by porównać w HEX'ach co tam się zmienia, podgląd np. Total Commander -> F3 i jak pojawią się krzaki "3" wcisnąć

czyli "Options/HEX"

nie mam klawiatury na usb, a i nawet goclevera pod ręką, żeby zerknąć

jak Coś Ci się uda z tym zrobić, to nie zapomnij pochwalić się tym tutaj

---------- Post dołączono o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------

zainstalowałem "Polska Klawiatura Programisty" i z dużą klawiaturą po USB działa OK,

trochę głupio się piszę parę polskich literek pod rząd, bo trzeba puścić ALT i wcisnąć ponownie przed kolejną polską literą

czyli np. łąć to sekwencja alt+l alt+a alt+c , a nie jak na PC alt+(l a c)

na ICS z wgrywanym tym plikiem też tak macie ? czy nie i może warto powalczyć z mapowaniem klawiszy

Edytowane przez djsuszi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jednak klawiatura goclevera na USB nie działa poprawnie z "Polska Klawiatura Programisty" ALT jest widać inaczej wysyłany niż w zwykłej klawiaturze USB, ma ktoś jakiś pomysł, czy jakoś ominął ten problem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Glover

U mnie rozwiązanie opisane w pierwszym poście wątku działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi