Skocz do zawartości
alek666

Polskie fonty z klawiaturą fizyczną goclever w etui na naszym ICS

Rekomendowane odpowiedzi

Używam metodę z klawiatury ekranowej, dłuższe przytrzymanie czcionki na klawiaturce i jest wybór danej czcionki z różnymi ogonkami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Guodek

Btw do używania polskich znaków na klawiaturze fizycznej wystarczy podmienić jedynie plik Generic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
diaaan

Wystarczy przytrzymać np Z, wyświetli się opcja wyboru Z/Ż/Ź, wg mnie robi się to szybko i nie utrudnia/spowalnia pisania ::)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

taaa, spróbuj np. napisać w ten sposób szybko "zażółć gęślą jaźń" - powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam ten sam problem, podmieniłem pliki i nie mam dostępu do ustawień, czy mógłbym uzyskać więcej szczegółów jak to rozwiązać. Z góry dziękuję.Mam Ghost commander ale nie wiem co i gdzie zmienić

---------- Post dołączono o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

Witam. Mam ten sam problem, podmieniłem pliki i nie mam dostępu do ustawień, czy mógłbym uzyskać więcej szczegółów jak to rozwiązać. Z góry dziękuję.

EDIT: Problem rozwiązałem. Pomógł mi w tym "Ghost Commander" Dzięki

Jacemac napisz jak to zrobiłeś w Ghost Commanderze

Edytowane przez maniek18

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sprawdziłem - u mnie pliki mają ustawioną przynależność dla roota i do grupy root. wystarczy więc dać tylko chown'a w terminalu i winno być po sprawie. z prawami su ofkorz

i jakby kogoś interesowało, to pliki mają u mnie prawa 666, choć chyba wystarczą w zupełności 644

Edytowane przez alek666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
domsap

Witam wszystkich,

mam tablet pentagram tab 7.0 i klawiaturę USB firmy goclever. Niestety przy podłączeniu klawiatury nie miałem polskich znaków naciskając literkę +alt. Podmieniłem Plik Generic i Virtual za pomoca RootExplorera i wszystko zaczęło działać. Na stronie pentagramu pojawiła się jednak aktualizacja systemu, która "optymalizuje współpracę tabletu ze sklepem Google Play, przyspiesza prędkość działania głównego interfejsu oraz stabilizuje pracę aplikacji." Jednakże przy tej aktualizacji kiedy podmieniam pliki Generic i Virtual kiedy chce wejść w ustawienia wyskakuje komunikat "niestety aplikacja ustawienia została zatrzymana" a przycisk włączania/wyłączania tabletu nie działa prawidłowo- przy próbie wyłączenia tablet się resetuje. Wybrałem metodę podmiany plików przy pomocy RootExplorera bo tylko ta jest dla mnie prosta i zrozumiała Proszę o wszelką pomoc jak można rozwiązać mój problem. Bardzo potrzebuje mojej fizycznej klawiatury do pisania dokumentów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Proszę o wszelką pomoc jak można rozwiązać mój problem.

miałem dokładnie identycznie jak ty - podmianka na leniwca przez root exp nie popłaca jednak

zrób tak jak w pierwszym poście i PO PROBLEMIE - podmień przez ADB

Chciałem mieć polskie znaczki takie jak ąęćźĄĘŁŃ itd wciskając odpowiednią literkę + alt na klawiaturze.

oto moje autorskie rozwiązanie:

1. ściągamy moją paczkę keychars z keychars.rar - Speedy Share - upload your files here i rozpakowujemy.

2. podłączamy tablet do kompa i dajemy mu debugowanie usb.

3. pliki Generic.kcm i Virtual.kcm z paczki keychars wypakowujemy do folderu z android SDK tools (u mnie C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\platform-tools)

4. uruchamiamy cmd

5. wchodzimy do folderu z toolsami SDK gdzie wrzuciliśmy pliki, u mnie: C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\platform-tools (poprzez komendy cd)

6. klepiemy: adb push Generic.kcm /system/usr/keychars/

adb push Virtual.kcm /system/usr/keychars/

adb shell reboot

7. czekamy na ponowne uruchomienie tabletu i można odłączyć się od kompa i sprawdzić jak działa z klawiaturą.

można to też zrobić poprzez wrzucenie tych dwóch plików na tablet i zastąpienie odpowiednich w /system/usr/keychars/ za pomocą np. root explorera. ale bezpieczniej jest to robić przez ADB. i to zalecam.

P.S. nie odpowiadam za ewentualne wasze uwalenie sprzętu. u mnie działa.

mimo to zalecam robienie backupa.

przy okazji: prawdopodobnie wystarczy podmienić tylko jeden z tych pliczków. ale to sprawdzę wieczorem.

pliki do pobrania: keychars.rar - Speedy Share - upload your files here

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
domsap
miałem dokładnie identycznie jak ty - podmianka na leniwca przez root exp nie popłaca jednak

zrób tak jak w pierwszym poście i PO PROBLEMIE - podmień przez ADB

Dzięki za pomoc i szybką reakcję. Jednak przy zamianie za pomocą Root Explorera spróbowałem jeszcze pogrzebać w tych uprawnieniach do plików Generic i Virtual, o których gdzieniegdzie było wspominane i faktycznie wystarczy je zmienić na wzór tych oryginalnych i po problemie:) Przepraszam zatem za zamieszanie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam pytanie czy ktos moglby zrobic reupload tych plikow na inny serwer? Chyba wybraliscie najgorszy mozliwy hosting. Co bym nie pobieral to chca konta Premium, naiwni mysla ze bede im placil...

Po drugie, zainstalowalem Polska Klawiature Programisty i probuje zmienic uklad klawiatury w ustawieniach. Klikam Jezyk, klawiatura i glos, a tu... "Aplikacja com.android.acore zostala niespodziewanie zatrzymana". Pierwszy raz to widze. Klikam OK i nagle reboot tabletu. Pare razy probowalem i nic. Pod komunikatem widzialem ze zaznaczona jest Hacker's Keyboard jako domyslna. To mowie - usune ja tymczasowo, to sie Polska Klawiatura programisty ustawi sama jako domyslna. Nici z tego. Zadna klawaitura nie byla zaznaczona, a com.android.acore wciaz sie wysypuje. I teraz jestem bez jakiejkolwiek dotykowej klawiatury, zostaje mi fizyczna bez mozliwosci wpisywania polskich znakow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi