Skocz do zawartości
alek666

Polskie fonty z klawiaturą fizyczną goclever w etui na naszym ICS

Rekomendowane odpowiedzi

Glover
alek666 czy jest taka możliwość żeby np. pod F9 dało się podpisać jakiś dłuższy tekst "np swój email" ?

Otwórz edytorem skrypt, wpisz pod F9 to, co chcesz i sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kozubi

Witajcie.

U mnie dziala ta metoda (podmienilem ES file explorer) tyle ze wciskajac shift+alt nie mam wielkich polskich liter (np. Ą) - musze wcisnąć caps lock + alt ale to nie wygodne.

Czy u was też tak jest i jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ponownie czy ktoś z państwa wie jak podpisać pod np; f5 swój e-mail proszę o szybką odpowiedź. Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłam dokładnie tak jak jest tu opisane chyba z 10 razy i gdy wpisuje ostatni wiersz polecenia oraz zatwierdzam go nic sie nie dzieje... tablet sie nie wylacza i brak reakcji.

Edytowane przez La Chupacabra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Za radą drafftera zakładam tutaj temat.

sprawdzone jedynie na oficjalnym romie ICS od goclever

Chciałem mieć polskie znaczki takie jak ąęćźĄĘŁŃ itd wciskając odpowiednią literkę + alt na klawiaturze.

oto moje autorskie rozwiązanie:

1. ściągamy moją paczkę keychars z keychars.rar - Speedy Share - upload your files here i rozpakowujemy.

2. podłączamy tablet do kompa i dajemy mu debugowanie usb.

3. pliki Generic.kcm i Virtual.kcm z paczki keychars wypakowujemy do folderu z android SDK tools (u mnie C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\platform-tools)

4. uruchamiamy cmd

5. wchodzimy do folderu z toolsami SDK gdzie wrzuciliśmy pliki, u mnie: C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\platform-tools (poprzez komendy cd)

6. klepiemy: adb push Generic.kcm /system/usr/keychars/

adb push Virtual.kcm /system/usr/keychars/

adb shell reboot

7. czekamy na ponowne uruchomienie tabletu i można odłączyć się od kompa i sprawdzić jak działa z klawiaturą.

można to też zrobić poprzez wrzucenie tych dwóch plików na tablet i zastąpienie odpowiednich w /system/usr/keychars/ za pomocą np. root explorera. ale bezpieczniej jest to robić przez ADB. i to zalecam.

P.S. nie odpowiadam za ewentualne wasze uwalenie sprzętu. u mnie działa.

mimo to zalecam robienie backupa.

przy okazji: prawdopodobnie wystarczy podmienić tylko jeden z tych pliczków. ale to sprawdzę wieczorem.

pliki do pobrania: keychars.rar - Speedy Share - upload your files here

Wielkie dzięki, Twój sposób działa bez zarzutu, mam a104 po update softem ze strony goclevera.

Na macu jedyna różnica to terminal zamiast cmd i ./ przed adb :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
StanS

Witam.

Na TouchBox 7 Spark podmiana pliku generic.kcm również działa. Tylko żeby uzyskać wielkie litery należy najpierw wcisnąć shift, puścić go i dopiero wcisnąć wybraną literę. CapsLock nie działa. :zdegustowany:

[Edit]

2x Shift działa jak capslock.

Edytowane przez StanS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, wszystkich, proszę o podpowiedź i poradę. Mam przedmiotowy tablet Gocleaver R75 z klawiaturą w etui. Chciałem wzorem z pierwszej i z tej strony sprawić, żeby mieć polskie znaki na tej klawiaturce USB. Robiłem krok po kroku wg instrukcji ale przy adb push dostaje komunikat device not found. Gdzie może być problem? Mam android 4.0.3

Sorki sprawdziłem: android 4.0.4

Edytowane przez langosito

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja użyłem Root Browsera i też wszystko jest w porządku.

Edytowane przez zippneken

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie na A73 HW1 z tym romem:

http://forum.android.com.pl/f499/cm10-by-yavriel-v0-14-v0-15-nightly-242486/

I z tą klawiaturą:

GOCLEVER - Polska - KEYBOARD STAND WIRELESS

Działa bez zarzutu! Trochę musiałem pokombinować z pozwoleniami bo umnie adb push nie pozwalało przerzucić, ale udało się w końcu i śmiga! Wielki dzięki!

Edytowane przez loograk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nattt

Zdaję sobie sprawę, że dla większości z Was instrukcja (w pierwszym poście) jest zrozumiała, ja jednak kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać, nie rozumiem tego debugowania, na jakiej zasadzie to działa. W związku z tym, czy mógłby ktoś tak na "chłopski rozum" wytłumaczyć jak sprawić, żeby na klawiaturze fizycznej (GoClever) pojawiły się polskie znaki? Wiem, trzeba "podmienić" wymieniane przez was pliki, ale nie wiem skąd je w ogóle wziąć. Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi