Skocz do zawartości
barpoz

Bateria- ile wam trzyma

Rekomendowane odpowiedzi

barpoz

Jak długo i w jakich warunkach wytrzymuje Wam bateria ...

U mnie o północy zdjęty z ladowarki, od 6 na wifi i właśnie woła jeść... Troszkę krótko...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jak na razie wytrzymuje około doby (telefon mam od kilku dni) - bardzo słaby to wynik, kupując go liczyłem na przynajmniej 3 dni. Zastanawiam się co mógłbym jeszcze zrobić prócz zmniejszenia jasności wyświetlacza oraz wyłączania nieużywanych łącz bezprzewodowych (wifi, bluetooth) aby jak najbardziej wydłużyć czas czuwania. Z wifi nie korzystam zbyt wiele, od czasu do czasu tylko włączam aby sprawdzić pocztę czy zajrzeć na chwilę do netu, jeśli chodzi o rozmowy nie wykonuję ich dużo, a mimo to bateria wytrzymuje tylko dobę. :( Zaczynam zastanawiać się czy aby na pewno jest wszystko w porządku z moim telefonem i baterią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

4 dni (w porywach do 5-ciu) wytrzymywała mi nokie E61, bateria również 1500mAh, ale brak ekranu dotykowego, procesor 200MHz i system Symbian 9.1, który nie należy do zbyt szybkich...

Android należy do systemów dość zachłannych na energię. Przede wszystkim dużo pożera ekran. 2-3 dni to max co wytrzymują telefony, pod warunkiem bardzo oszczędnego korzystania.

Musicie się przyzwyczaić do tego że:

- jak nie korzystacie z WiFi, BT, 3G, GPS to się to od razu wyłącza

- podświetlenie ustawione na niezbędne minimum

- na noc telefon podpina się do ładowarki.

Przy intensywnym użytkowaniu bateria starcza na ok 4-5h pracy. Więc wynik nie jest taki zły patrząc na możliwości systemu i pojemność baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

marioos - wyłączaj transmisje danych gdy nie korzystasz z internetu (ustawienia - opcje bezprzewodowe - sieć komórkowa odznaczyć), podziel się informacją o ile wydłuży się czas użytkowania przy takich ustawienia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kubi4

z tego co się doczytałem najszybciej zjada baterię gps

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marioos - wyłączaj transmisje danych gdy nie korzystasz z internetu (ustawienia - opcje bezprzewodowe - sieć komórkowa odznaczyć), podziel się informacją o ile wydłuży się czas użytkowania przy takich ustawienia

rusek23 - otóż właśnie mam to zawsze wyłączone. Z transmisji danych poprzez sieć komórkową póki co w ogóle nie korzystam, jedynie poprzez wifi, ale ogólnie nie korzystam jak na razie z sieci dużo (1-2 razy dziennie sprawdzam pocztę i doraźnie śmigam po necie jak nie mam dostępu do kompa, ale jak wspomniałem wcześniej raczej jest takich sytuacji bardzo niewiele).

Zastanawiam się czy tego typu bateria jaką mamy w naszych GT540 wymaga sformatowania? Może po kilku/kilkunastu pełnych cyklach ładowania i rozładowania sytuacja się poprawi - mam na myśli czas gotowości. Szczerze mówiąc mam taką nadzieję, bo liczyłem na lepsze wyniki. No ale cóż, nie można mieć wszystkiego :/ Generalnie z telefonu jestem bardzo zadowolony, a biorąc pod uwagę wszystkie plusy na ten akurat minus można przymknąć oko ;)

Wczoraj właśnie naładowałem baterię full i odłączyłem ładowarkę ok. godziny 14tej. Teraz widzę, że bateria rozładowała się minimalnie - niecały milimetr mniej na wskaźniku od pełnego naładowania. Wygląda to całkiem nieźle, zobaczymy ile wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trop

Swift ma baterię, a raczej akumulator litowo-jonowy i tego typu się nie formatuje! A co więcej, maksymalne rozładowywanie jest szkodliwe dla tej baterii!!! Powiększyć się jej pojemności nie da, natomiast można przedłużyć jej żywotność, ale właśnie poprzez jak najczęstsze doładowywanie.

A co do czasu pracy Swifta - taki urok androida. Nie wiem, czy to będzie dla Ciebie pocieszeniem, ale HTC z najwyższej półki dłużej nie trzymają na swoich bateriach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Swift ma baterię, a raczej akumulator litowo-jonowy i tego typu się nie formatuje

Nie formatuje a formuje.

Było o tym już wiele razy dlatego nie zagłębiajmy się w ten temat.

HTC z najwyższej półki dłużej nie trzymają na swoich bateriach.

Jest to spowodowane brakiem optymalizacji układów takich jak np moduł WiFi. Mogą one pożerać zbyt duża prądu z baterii i stąd taki problem. Mistrzem w oszczędzaniu jest HTC Hero.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trop

bez względu jak to nazwiemy, pełne rozładowywanie i naładowywanie - zwłaszcza gdy bateria jest nowa, może ją uszkodzić. Warto, aby jej użytkownicy mieli tego świadomość...

w przypadku tej bateria przy pierwszych kilku cyklach naładowania, zaleca się nie rozładowywać jej bardziej niż do 30%

ps. warto też zerknąć na 14 stronę instrukcji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam.

Ile bateria wam trzyma? formowaliście baterię? ja mam fona od wczoraj, w salonie mi powiedzieli ze nie trzeba formować, bo nawet można ją uszkodzić, że nowych baterii nie trzeba formować. Dziś podładowałem jak mi pisało że trzeba podłączyć pod ładowarkę, ładował się jakieś 2,5h. Piszcie też czy formowaliście baterię czy nie :)

Pozdro

Edytowane przez pawelg441

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi