Skocz do zawartości
barpoz

Bateria- ile wam trzyma

Rekomendowane odpowiedzi

lasica

Nie formatowałem baterii - ale fakt, że nawigcją bawiłem się 2 dnia po zakupie i może nie była ułożona. Muszę któregoś dnia na stałe włączyć nawigację i zobaczyć kiedy padnie.

Power Manager pokazuje mi status Baterii jako good, więc powinna być sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    clorox
    Może formowałeś baterie, przez co ją uszkodziłes ?
    Nie formatowałem baterii

Bateri Li-ion się nie formuje/formatuje. Nie ma takiej fizycznej możliwości. Proces formowania jest wykonywany w fabryce w czasie produkcji ogniwa. Potem można tylko je ładować i rozładowywać. ZAPAMIETAĆ I NIE PISAĆ WIĘCEJ BZDUR O FORMOWANIU!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bart84
    Bateri Li-ion się nie formuje/formatuje. Nie ma takiej fizycznej możliwości. Proces formowania jest wykonywany w fabryce w czasie produkcji ogniwa. Potem można tylko je ładować i rozładowywać. ZAPAMIETAĆ I NIE PISAĆ WIĘCEJ BZDUR O FORMOWANIU!

Ekspertem w tych sprawach nie jestem. Chodzi mi o proces, który trzeba było wykonywać w telefonach z ogniwem podajże Ni-Mh, który polegał właśnie na przynajmniej trzykrotnym rozładowaniu baterii do zera i ładowaniu ok. 10 godz. na wyłączonym tel. Od momentu pojawienia się ogniw Li-ion taki zabieg jest oczywiście zbędny, a może być nawet szkodliwy. Najgorsze jest to, że niektórzy sprzedawcy w salonach sprzedaży sieci komórkowych do dnia dzisiejszego przy sprzedaży nowego telefonu nakazują stosować taki zabieg !

Nie formatowałem baterii - ale fakt, że nawigcją bawiłem się 2 dnia po zakupie i może nie była ułożona. Muszę któregoś dnia na stałe włączyć nawigację i zobaczyć kiedy padnie.

Power Manager pokazuje mi status Baterii jako good, więc powinna być sprawna.

Wiesz, ja również mam wrażenie, że w chwili obecnej bateria trzyma mi dużo lepiej, niż na samym początku użytkowania, także może coś w tym jest...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę o wypowiedzi odwiedzających jak u was z baterią

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po wykonaniu roota nie traci się gwarancji , a ja usunąłem monopoly całkiem i mam spokój ...co do GPS-u to być może da się ustawić jakoś próbkowanie satelit a to ma znaczący wpływ na działanie baterii , np dane co sekundę to co innego niż co 5s :) baterii oczywiście się nie formatuje - zresztą piszą o tym nawet w instrukcji tego lg , więc nie ma co przesadzać z ładowaniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ultima

Ja telefon użytkuje już półtora miesiąca i mogę powiedzieć że, z każdym ładowaniem bateria trzyma lepiej ;) Też na początku byłem przerażony szybkością z jaka uciekały % ;) Ale teraz z reka na sercu mogę powiedzieć że użytkując go normalnie (1h rozmow dziennie, kilka sms'ow, wi-fi tak około 1h troche mp3) Telefon wytrzymuje ponad 2dni. Jak czasem tylko pisze z niego i dzwonie to jeszcze dluzej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

root teoretycznie nie powinien wiązać się z utratą gwarancji, ale zakładamy że tak...inną sprawą jest że da się bardzo łatwo "odrootować" telefon...

co do samego trzymania baterii...przy normalnym użytkowaniu potrafi trzymać mi nawet 2-3dni, ale anomalie się zdarzają jak wczoraj - całą baterię coś "wysysło" przez noc i nad ranem wyłączył się telefon...

ja mam wi-fi cały czas włączone, ekran ok. 40% jasności....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    igi654

Moja bateria trzyma około 1 dnia :/ . No ale faktem jest, że WiFi jest włączone prawie cały czas. A jasność ekranu najniższa możliwa. No i zabawa nim cały dzień :P.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie bateria trzyma róznie, jeśli korzystam z telefonu tylko do rozmów i smsów oraz WIFI ok. 1godziny trzyma 2-3 dni.

Jeśli używam nawigacji nie niestety krócej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trollu

jak zacznie mi trzymac dluzej jak jeden dzien to bede w niebo wziety. A telefonu uzywam jedynie do dzwonienia i pisania smsow. W tle wybite wszystkie aplikacje, jasnosc ekranu na 42%, wifi wylaczone, BT tez o GPS nie wspomne :(. A i tak procenty bateri leca w oczach :/ odwyklem juz od noszenia ladowarki w plecaku non stop ^^.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi