Skocz do zawartości
barpoz

Bateria- ile wam trzyma

Rekomendowane odpowiedzi

trollu

wedlug task killera zabilem juz wszystko poza pulpitem i uslugami androida ^^ juz sie powoli przyzwyczajam do tego ze laduje go codzien. z tym ze bateria trzyma wam coraz dluzej to mysle ze poprostu szal wam mija i sie mniejj bawicie nim jak na poczatku ;) ale to moje zdanie hehe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vanito
    z tym ze bateria trzyma wam coraz dluzej to mysle ze poprostu szal wam mija i sie mniejj bawicie nim jak na poczatku ;) ale to moje zdanie hehe.

Coś w tym pewnie jest. Na starcie telefon trzymał trochę ponad dobę, ale przyjechał z niepełną baterią i rozładowałem go do 30% przed ponownym ładowaniem, włączony też miał GPS i bawiłem się większością opcji.

Teraz GPS off, telefon wykorzystuje do dzwonienia + SMS, oraz mail i wygląda na to, że 4 dni spokojnie jest w stanie wytrzymać pomimo, że nie rozładowuje go do końca. Ostatnio pokazał nfo, że trzeba go podłączyć do prądu gdy bateria miała 15%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    . z tym ze bateria trzyma wam coraz dluzej to mysle ze poprostu szal wam mija i sie mniejj bawicie nim jak na poczatku ;) ale to moje zdanie hehe.

Też mi się nasunęła taka myśl, ale nie chciałem ludziom odbierać nadziei w cuda ;)

Tak samo jak średnio wierzę w teorię, że ten cały crap instalowany przez Orange (typu Simsy i Monopoly) zżera tę baterię w takim stopniu jak ludzie piszą, jedynie przez to, że tam sobie jest jeśli się go nie wywali po zrootowaniu fona.

I przy swojej ocenie baterii (że jest cieńka) nie wspominałem perfidnie o tym, że na poprzednim telefonie nie miałem poinstalowanych aplikacji i ich nie używałem na co dzień, bo to chyba oczywiste. Przez pryzmat samego dzwonienia jednak i słuchania muzy nadal uważam, że mogłaby być wydajniejsza. Są przykładowo mp3 playery trzymające 6 godzin baterię jak i 30'ści, tak samo z telefonami.. I jeżeli ktoś zaprojektował taki telefon - kombajn, to wiadomo, że ktoś kto go kupuje nie chce go wykorzystywać jedynie do pisania pięciu esemesów dziennie. ;)

Edytowane przez monkuan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lasica

W sumie nie jest tak źle. Telefon naładowałem na max w piątek o 16, do dziś działa. Ma jeszcze z 12% baterii. Troszkę słuchałem radia, dzwoniłem, pisałem, używałem wifi grałem. Nie używałem tylko gps. Szkoda tylko, że tak nierównomiernie spada - bardzo szybko do 80% a potem dopiero normalnie. Znajomy co ma G1 twierdzi, ze to wina nieuformowane/nieskalibrowanej baterii, i należy go po prostu raz rozładować.

W G1 jest ten sam typ akumulatora co w naszym LG, a informacja o maksymalnym rozładowaniu znalazła się w instrukcji. Kto ma zatem rację?

Edytowane przez lasica

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pracus

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem - stan baterii wskazuje 50% lub nawet więcej, po czym za kilka godzin jest już doszczętnie rozładowana (zejście ze 100% do 50% zajmuje dużo więcej przy takim samym użytkowaniu)?

Sama bateria trzyma w sumie niewiele ponad 1 dzień przy kilkunastu smsach, jednym-dwóch połączeniach i nieco szurania po wifi.

W salonie reklamowali, że telefony na tej baterii wytrzymują klientom nawet do 8 dni, więc jestem lekko zdziwiony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lasica

Rozładuj ją do zera i po prostu naładuj do maxa. Po 100% odłącz ładowarkę. Nie jest to żadne formowanie a pozwoli Ci skalibrować wskaźnik baterii.

Tak usłyszałem od znajomego z G1 i takie informacje można znaleźć też na tym forum.

Po takiej operacji bateria powinna równomiernie schodzić z %.

Z tymi 8 dniami to jest tylko marketingowy bełkot. Nie wierz w coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vanito

Z tymi 8 dniami to jest tylko marketingowy bełkot. Nie wierz w coś takiego.

Takich rzeczy nawet w Erze nie dają ;)

U mnie przed chwilą minęły równo 4 dni od ładowania, a bakteria godzinę temu zmieniła stan z 40 na 30% więc 5 dzionków jest do osiągnięcia przy wykorzystaniu telefonu głównie do dzwonienia + SMS. Może gdyby go nie tykać to 8 dni na standby by wytrzymał przy założeniu że bateria zeszła by do 0 co jak wiemy nie jest wskazane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z tą baterią to jest tak że zależy czego się używa to odpowiednio długo trzyma:) U mnie np na ciągle włączonym WiFi max 2 dni . W telefonie można sprawdzić w menu stan baterii oraz aplikację którę ją zużywają procentowo - skoro tam widniała gra Monopoly około 80% to coś w tym jest , że ona "zżera" baterię (monkuan :) ) Przy dzwonieniu i smsach tak jak napisał Vanito około 5 dni da radę . Inna sprawa , że ktoś podniecony telefonem siedzi cały dzień na neciei instaluje aplikację i inne różne rzeczy i nagle ma pretensję że telefon trzyma jeden dzień. Weźcie sobie jaki kolwiek inny telefon i oglądajcie na nim film ciągle zobaczymy ile podziała...Przy LCD powyżej 3 cali nie ma się co spodziewać cudów jeśli chodzi o baterię . Ten telefon ma mieć potencjał kiedy trzeba , a kiedy nie wykorzystujemy jego wszystkich funkcji to trzyma całkiem przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Swift ma baterię, a raczej akumulator litowo-jonowy i tego typu się nie formatuje! A co więcej, maksymalne rozładowywanie jest szkodliwe dla tej baterii!!! Powiększyć się jej pojemności nie da, natomiast można przedłużyć jej żywotność, ale właśnie poprzez jak najczęstsze doładowywanie.

A co do czasu pracy Swifta - taki urok androida. Nie wiem, czy to będzie dla Ciebie pocieszeniem, ale HTC z najwyższej półki dłużej nie trzymają na swoich bateriach.

raczej litowo-polimerowe ogniwo. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bart84
    raczej litowo-polimerowe ogniwo. :)

z tego co jest napisane na samej baterii to chyba jest to ogniwo litowo-jonowo-polimerowe.

Jeśli chodzi o czas działania baterii na GPS to wczoraj zrobiłem mały test na trasie Warszawa - Katowice (nawigacja oczywiście zbędna, ponieważ trasa prosta jak świński ogon, ale chciałem przetestować fona :)

Nawigację zacząłem na ulicy Krakowskiej na wysokości Okęcia - w tym momencie stan baterii wskazywał 80%. Nawigację zakończyłem w centrum Katowic z poziomem baterii 30%. Dystans jaki przejechałem - ok. 282 km. Czas przejazdu - równo 3,5 godz. (Start 14:07 - meta 17:35). Nawigacja, z jakiej korzystałem - iGo My way ver. 8.4.2. Jasność wyświetlacza - 60%. WiFi włączone cały czas. W trakcie jazdy wykonałem dwie krótkie rozmowy w sumie ok. 2-3 min.

Ciężko powiedzieć ile wytrzymałaby bateria od pełnego naładowania do pełnego rozładowania, ale moim zdaniem wynik i tak bardzo dobry. Jutro spróbuję przynajmniej przetestować od pełnego naładowania na trasie Katowice - Poznań, tym razem może na wyłączonym WiFi. Dystans nieco większy niż Warszawa - Katowice, ale rozładować do końca chyba nie dam rady (chyba, że potężne korki będą :). Po teście zdam relację :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi