Skocz do zawartości
tiger85153

Nagłe zniknięcię pamięci wewnętrznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Właśnie na mojej Defy wyskoczył mi komunikat o niskiej pamięci wewnętrznej , co jest bardzo dziwne , ponieważ przed chwilką miałem jeszcze około 1,2 GB a po chwili równe 0 KB.

Nie wiem co się stało , ściągałem Order and Chaos online , ale to na pewno nie to , ponieważ order and chaos waży około 600 MB , a po 2 po wyłączeniu ściągania pamięć dalej ubywała .

Wyglądało to w następujący sposób , ściągałem order and chaos , przy jakiś 300 mb mi się wyłączyło , bo czasem mam problemy z netem , wyłączyłem apke i patrze komunikat o niskim stanie pamięci , wchodzę w ustawienia->aplikację->wszystkie i zaczynam przenosić apki na kartę pamięci ,po przeniesieniu zwolniło się trochę pamięci ,ale po chwili wracam do zakładki wszystkie i znów 0 pamięci!

Wyłączyłem WiFi , zresetowałem telefon , i przeniosłem resztę na kartę pamięci i już pamięć nie znika , ale nie wiem co się stało i jak to mam odzyskać , bo wipe odpada ( nie dawno robiłem i mam już cały zestaw aplikacji i gier pościąganych)

Powiedzcie gdzie mam szukać tych plików które mi pamięć zeżarły , albo co się stało ?

Ps. Nie wiem czy to istotne , ale jakieś 10 min przedtem ściągnąłem FaceBook messenger. Mój sprzęt: Motorola Defy , ROM od FuZZ'a , zmienione rozpoznawanie telefonu jako MB810

---------- Post dołączono o 17:25 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Pomocy! Teraz nawet pamięci RAM mam więcej niż wewnętrznej ! Z góry dziękuję!

---------- Post dołączono o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:25 ----------

To na pewno nie Order & Chaos , właśnie włączyłem żeby dalej się pliki ściągały i pamięci wewnętrznej nie ubywa . Myślę że to morze być jakiś błąd , wina ROMu , albo wirus , ponieważ ja nawet nie mam takiego szybkiego neta , żeby w tak krótkim czasie zawaliło 1,2 GB!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem podobny problem, cm czasem tworzy sobie taki backup do debugowania. Wystarczy, że skasujesz folder /data/tombstones (/ główny punkt montowania systemu, nie karta sd).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki! Troche się wystraszyłem ^^

Powiedz mi jeszcze ,czy jak przenosze np. GTA z pamieci telefonu na sd, to ma to jakis wplyw na dzialanie GTA. Np.Jak będę miał kartę ze słabym odczytem?

---------- Post dołączono o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Wielkie dzięki! Troche się wystraszyłem ^^

Powiedz mi jeszcze ,czy jak przenosze np. GTA z pamieci telefonu na sd, to ma to jakis wplyw na dzialanie GTA. Np.Jak będę miał kartę ze słabym odczytem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dosiek

Mam taki sam problem ze znikającą pamięcią.

Zainstalowałem ponownie CM 7.2 i pamięci wolnej miałem ponad 300 mb.

Po zainstalowaniu kilku aplikacji spadła pamięć do 270 mb.

Myślałem że po kłopocie a tu niestety wczoraj pojawił się ponownie komunikat o małej ilości miejsca i aktualnie mam 0 mb.

W katalogu data nic nie mam.

Wiecie co to może być ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Czym sprawdzasz, bo wiele programów tego nie pokazuje albo jako "system data" całość. Dodatkowo dochodzi problem fc super usera i nie mamy praw. Polecam kasować w nowym TWRP.

Edytowane przez Borowik13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dosiek

Używam standardowego File Manager 1.1.6 z CM 7.2.

Zainstalowałem TWRP i dopiero w nim znalazłem katalog /data/tombstones i usunąłem całą jego zawartość.

Dało mi to 1,1 GB wolnego miejsca.

Dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co to TWRP?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveel
    Mam taki sam problem ze znikającą pamięcią.

Zainstalowałem ponownie CM 7.2 i pamięci wolnej miałem ponad 300 mb.

Po zainstalowaniu kilku aplikacji spadła pamięć do 270 mb.

Myślałem że po kłopocie a tu niestety wczoraj pojawił się ponownie komunikat o małej ilości miejsca i aktualnie mam 0 mb.

W katalogu data nic nie mam.

Wiecie co to może być ?

Trzeba usunąć folder Tombstone z data/tombstone. Ja użyłem Root Explorer do usunięcia tego folderu.W chwili usunięcia cała pamięć wróciła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    asiaz

u mnie dziś wyskoczyło "mało miejsca w pamięci wew telefonu". tombstone'a już przerabiałam pół roku temu i podziałało ale teraz już go nie mam i nie wiem co dalej. Ktoś już ma rozwiązanie ?

znalazłam problem ale nie mam rozwiązania. Jest nim katalog data w którym wcześniej był tombstone. nie da się wejść do katalogu, pokazuje 0 plików ale we właściwościach pokazuje

zużycie 0%, inne 1,22 GB, wolne 10MB. ale nie da się go usunąć. macie jakąś podpowiedź ?

Edytowane przez asiaz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi