Skocz do zawartości
gmad

Moja pierwsza aplikacja - CID Converter

Rekomendowane odpowiedzi

gmad

Napisałem swoją pierwszą aplikację dla Android. CIDConverter. Służy ona przekształceniu kodu CID karty SD, tak aby możnabyło go wysłać na stronie QMAT do wygenerowania pliku goldcard.img.

Program bardzo prosty, mam nadzieję, że może komuś się przyda. Ja z pewnością będę dalej go rozwijał - dla zabawy.

Chciałem ten programik wstwić do marketu, ale zwróciłem uwagę, że aby módz wysyłać aplikacje trzeba na dzień dobry wybulić 25USD. Nie spodziwałem się tego.

Link do pliku: http://www5.zippyshare.com/v/32671488/file.html

Jeśli ktoś zechce przetestować, będę wdzięczny za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

fajnie by było gdyby odrazu pobierał cid karty z telefonu, ogólnie dobry pomysł na program :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gmad

Też tak myśle, że byłoby fajnie, lecz nie wiem, czy aby odczytanie CID z plików systemowych dla zainstalowanej karty SD nie wymaga uprawnien administratora. Normalnie robi się to przez adb z SDK...

Jeśli mi ktoś powie, że czynność ta nie wymaga roota, to dodam taką funkcję.

Wysłałem też maila do twórcy webowaego QMATa, aby zgodził się na bezpośrednie wysyłanie na ich serverlet danych - z pominięciem strony, lub tak aby dane pojawiały się w formularzu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da Sie odczytac dane z pliku cid bez roota bo nawet w astro mozna podejrzec zawartosc pliku. Ja w ten sposob swoj cid odczytywalem. A z tym wywsylaniem bezposrednim to wiecej roboty niz pozytku uwazam. Mozesz zrobic ze po przerobieniu cud automatycznie kopiuje do kliportu i uruchamia przegladarke na stronie do ktorej wystarczy wklejic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gmad
    Da Sie odczytac dane z pliku cid bez roota bo nawet w astro mozna podejrzec zawartosc pliku. Ja w ten sposob swoj cid odczytywalem. A z tym wywsylaniem bezposrednim to wiecej roboty niz pozytku uwazam. Mozesz zrobic ze po przerobieniu cud automatycznie kopiuje do kliportu i uruchamia przegladarke na stronie do ktorej wystarczy wklejic.

Masz na myśli "kopiuje do schowka"...

Dobry pomysł!

A co do CID - to nie byłem pewien. Od razu zrociłem swój telefon, więc nie mam jak sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi