Skocz do zawartości
KutkuS

Radio fm się nie uruchamia.

Rekomendowane odpowiedzi

KutkuS
    Napisano (edytowane)

Hej,

mam problem z uruchomieniem radia, sprawa wygląda następująco.

Odpalam radia, wyskakuje napis Włączanie FM ładuje się zielony pasek, dochodzi prawie do końca na chwilę się zatrzymuje... po 3-4 sekundach radia się wyłącza całkowicie. Słuchawki oczywiście mam podpięte. Czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją?

Edytowane przez KutkuS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Regulamin

2.2. Nadaj odpowiednią (jasną i streszczającą problem) nazwę swojemu tematowi! Tematy z nazwami typu "PROBLEM" , "POMOCY", "CO ROBIĆ" są nieprawidłowe i będą zamykane. W jednym temacie powinieneś poruszać tylko jeden problem

Popraw nazwę tematu ma być zgodna z regulaminem forum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chyba miałem podobny problem jak kilowalem aplikacje radia jakimś task killerem, jak przestałem używać task killerow problem się nie pojawiał,

zreszta task killery powoduja takie problemy znacznie częściej, a używanie ich przy poprawinie napisanych aplikacjach nie daje żadnych oszczędności baterii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Ręczne task killery, mądrze używane jak najbardziej oszczędzają baterię i "odmulają" telefon. Zawsze używałem task killera i nigdy nie miałem problemów. Trzeba po prostu dodać odpowiednie procesy do ignorowanych i wtedy jak będziemy zamykać to nie zamkniemy czegoś co jest potrzebne do poprawnego działania systemu. Android ma to do siebie, że sam zabija procesy, jeżeli zaczyna brakować mu wolnego RAMu ale dopóki nie będzie mu go brakować to w tle może działać sporo aplikacji, szczególnie w Desire, który ma mnóstwo RAMu. Większość z tych procesów obciąża CPU a co za tym idzie zuzywa baterię. Bardzo łatwo można to sprawdzić wchodząc w ustawienia--info o telefonie---użycie baterii. Zobaczysz wtedy, która aplikacja zabiera Ci % z baterii.

Sorry za offtop ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KutkuS
    chyba miałem podobny problem jak kilowalem aplikacje radia jakimś task killerem, jak przestałem używać task killerow problem się nie pojawiał,

zreszta task killery powoduja takie problemy znacznie częściej, a używanie ich przy poprawinie napisanych aplikacjach nie daje żadnych oszczędności baterii

Czyli proponujesz odinstalować Advenced Task Kiler'a, bo takiego mam. Sprawdzę i dam znać, ale jak uruchamiam ponownie Desire, i nie włączam Task kilera problem jest nadal.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Przywróć ustawienia domyślne i wtedy zobacz. Task killer nie będzie miał nic do rzeczy jeżeli po ponownym uruchomieniu też nie możesz tego uruchomić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KutkuS

OK, ale powiedz mi proszę czy takie przywrócenie spowoduje utratę danych, kontakty, itp. Robić backup? Sorki za pytanie, które może wydać Ci się śmieszne, ale dopiero zaczynam przygodę z Desire i Androidem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Ogólnie kontakty itp top mam zsynchronizowane z Gmail. Jeżeli nie robisz takiej synchronizacji to musisz zrobić backup. Podczas przywrócenia ustawień domyślnych stracisz wszystko łącznie z aplikacjami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wszwsz
    Hej,

mam problem z uruchomieniem radia, sprawa wygląda następująco.

Odpalam radia, wyskakuje napis Włączanie FM ładuje się zielony pasek, dochodzi prawie do końca na chwilę się zatrzymuje... po 3-4 sekundach radia się wyłącza całkowicie. Słuchawki oczywiście mam podpięte. Czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją?

Czy to słuchawki oryginalne od Desire?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dip

Witam,

podepnę się pod temat - HTC Desire brandowany (ORANGE), słuchawki oryginalne, po włączeniu radia pokazuje się skala, pojawia się "skanowanie FM" i po 3 sekundach komunikat znika, bez namierzenia żadnej stacji >:( A obok leży niebrandowany HTC Desire i łapie co najmniej 20 stacji.

Będę wdzięczny za podpowiedź co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi