Skocz do zawartości
Gość DjDario1

HTC One X - uchwyty samochodowe

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy tu coraz więcej szczęśliwych użytkowników HTC One X, dlatego prędzej czy później ten temat byłby założony. Piszcie proszę w tym temacie o polecanych uchwytach samochodowych do tego modelu.

Oczywiście mam tutaj na myśli oryginalne uchwyty HTC jak np. ten CAR-D110

CAR-D110 - Zestaw One X (cena zbyt wygórowana wg mnie)

ale także uniwersalne uchwyty dobrej jakości, które świetnie z tym modelem będą pasowały.

Na oryginalny uchwyt osobiście raczej się nie piszę. Po pierwsze nie są u nas jeszcze dostępne, a po drugie na tyle często zmieniam smartfony, że szkoda mi za każdym razem kupować dedykowany uchwyt. Dlatego szukam dobrego uniwersalnego uchwytu. Doradźcie proszę co i gdzie można kupić "na już" ;)

Oto co wyszperałem (piszcie opinie bo może ktoś z Was ma takie uchwyty?):

1. Uniwersalny uchwyt Nokia CR123. Z tego co wyczytałem to max. szerokość telefonu to 80 mm. Może ktoś potwierdzić czy One X się zmieści?

Nowy uchwyt NOKIA CR-123, uniwersalny,FV23,GLIWICE (2257091881) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

2. Uniwersalny uchwyt CLINGO. Dosyć dziwaczny i nie wiem na jakiej zasadzie trzyma telefon, ale na filmiku można zobaczyć jak to cudo działa. Co myślicie, warty uwagi?

Clingo Uchwyt do Szyby Uniwersalny Galaxy Xperia (2224011893) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

3. Uniwersalny i tani uchwyt, ale w sumie dosyć ciekawy i dyskretny.

UNIWERSALNY UCHWYT SAMOCHODOWY telefon GPS FV Gwar (2254717393) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Jakie są Wasze typy? Polecacie coś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie pierwsza pozycja i druga to dość rozsądne propozycje. Ale muszę Ci powiedzieć, że te uchwyty oryginalne HTC są naprawdę super. Nie wiem czy nie lepiej dołożyć trochę kasy i sobie go zafundować. Tym bardziej, że one są inteaktywne. Ja miałem już dwa oryginały (HD2 i Sensation), po wymianie telefonu sprzedałem oba w cenie 50% po ok. roku użytkowania. Kupujący w obu przypadkach byli mega zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem że oryginał jest fajny, ale jak zmieniam co 3-5 mies. telefon to taki zakup jest nieopłacalny. A coś czuję że jak pojawi się SGS III to HTC One X znowu pójdzie do wymiany i dlatego postanowiłem zainwestować w dobry ale jednak uniwersalny uchwyt. W każdym razie dzięki za rade i czekam na kolejne wypowiedzi w temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten uchwyt clingo wygląda bardzo fajnie, tylko ciekawy jestem jak z wytrzymałością tego systemu trzymającego telefon? Co o tym myślicie, jak to jest zrobione?

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sebooh

Rzeczywiście clingo wygląda badzo dobrze, natomiast w Polsce (nasze wspaniałe drogi) może nastręczać problemów. Uchwyt Nokia też jest niczego sobie ale należy pamiętać, że uchwyt od HTC jest w ładowarką, która średnio kosztuje ok 60 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CLINGO to uchwyt z jakimś specjalnym żelem. Na youtube widziałem filmik że ten żel po jakimś czasie lubi trochę brudzić telefon więc jeśli jest tak faktycznie, to ja za ten model bardzo dziękuję...

Ładowarkę samochodową mam więc ten dodatek w zestawie z uchwytem jest mi niepotrzebny. Dlatego najbardziej obstawiam uchwyt Nokii, ale jak do tej pory nikt nie umie mi udzielić pewnej informacji, czy HTC One X do tego uchwytu się zmieści?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i skoro to jest jakiś żel, to ciekawe jak z jego wytrzymałością, bo pewnie po jakimś czasie będzie słabiej trzymać :)

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sebooh

Właśnie mi przysłali uchwyt HTC D110. Absolutnie wart swojej ceny. Solidna konstrukcja, banalnie prosty montaż telefonu, po którym automatycznie uruchamia się funkcja CAR oraz ładowanie baterii. Jeśli jest bluetooth w samochodzie, daje to fantastyczne możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Właśnie mi przysłali uchwyt HTC D110. Absolutnie wart swojej ceny. Solidna konstrukcja, banalnie prosty montaż telefonu, po którym automatycznie uruchamia się funkcja CAR oraz ładowanie baterii. Jeśli jest bluetooth w samochodzie, daje to fantastyczne możliwości.

Czy ten uchwyt D110 daje też możliwość płaszczyzny pionowej czy tylko w poziomie? Chodzi mi o to czy głowica jest obrotowa i drugie pytanie czy ramie jest na tyle długie że telefon bez problemu się mieści pod szybą?

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Co do bezproblemowego mieszczenia się telefonu na szybie ciężko będzie udzielić jednoznacznej odpowiedzi - taki sam, oryginalny uchwyt do Sensacji w moim samochodzie i samochodzie znajomego zapewnia zupełnie inny komfort pracy z telefonem... a to jest wywołane kątem ustawienia szyby czołowej.

Nie natrafiłem na żadne szczegółowe zdjęcia tego uchwytu (ale też specjalnie ich nie wyszukiwałem - kilkusekundowy risercz na Google'ach), ale jeśli długość tego ramienia jest zbliżona do długości tego, które jest w uchwycie do Sensacji... to chyba kupię jakiś zamiennik pozwalający zapewnić większą odległość telefonu od szyby.

W kwestii kręcenia się uchwytu - na 100% pewną odpowiedzi poczekamy do wypowiedzi sebooha, ale tak na szybko, to raczej powinna być możliwość ustawienia telefonu w poziomie i pionie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi