Skocz do zawartości
Deo

TUTORIAL Root, Unlock, Recovery oraz CustomROM’y dla One S

Rekomendowane odpowiedzi

Deo

Po instalacji RUU z komputera tylko wyłącza się możliwość aktualizacji przez telefon.

Root na to nie wpływa po prostu stracisz root po aktualizacji. Brak aktualizacji może być spowodowany przez operatora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy żeby wogóle wejść do bootloader’a trzeba go odblokować Chodzi mi o przywrócenie ustawień fabracznych właśnie z tego poziomu a nie z poziomu telefonu .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chyba setool tzn jego odnoga lgetool robi odblokowanie boota

...poprawka ni dotyka jeszcze one s tylko one v

ciekawa metoda do karty pamieci podpiet 3.3 v

jak lgetool bedzie ogarniac one s dam znac

....a za chwile o moim problemie tylko jeszcze chwile sie pomecze

nie potrafie sbie poradzic z martwym htc one s

jest zrobiony

boot unlock

wgrany recovery

swojego czau byl zrobiony root ...

teraz zoztal juz tylko odblokowany bootloadet i recowery

ktorego przywrocilem do wersji oryginalnej formaty resety ... nastepnie znowu wgralem ten zmodyfikowany

i nadal kaplica

nie moge wejsc w karte pamieci ...:/

help !

poszło ...eh

przepraszam ze rozgrzebałem jeszcze raz ten problem

bład E:Can't mount /sdcard (błąd wystepuje jak po unlock bootloadera nie zrobimy factory reset przed zmiana recovery ... zrob jak p Bóg przykazał i nie bedziesz się męczył)

rozwiazanie

-------------------------wgralem stokowy recovery-> ..resety ... ->ponownie wgrałem modyfikowany recovery

tu link

do stock

https://www.dropbox.com/sh/b7ksww7u0shv1qe/tslNCIvTCu

w rzeczy samej .. nie byl on taki stock .. poniewaz mialem zaktualizowana sluchawke

softem ruu i juz mowinienem mie inny recovery...

link(softy ruu)

http://www.filefactory.com/f/cf061f69b5bf7878/

puki mam 3 takie telefony to sobie testuje .. i zeby bylo smieszniej bez problemowo bez odblokowywania bootloadeta

softem ruu zawyżyłem wersje softu .. softem europe .. i niestety nie było pl- bo to był mój główny cel ...jezyk pl ....ale w oryginale a nie romy kombinowane ... ludzie nie chca w komisach kupic takiej sluchawki po modach ..... nie wiem jak zmiecic produkt code czy cos innego -(jak to ma miejsce w noki zwykły user moze sobie zmienic produkt code i wgrac pl przez aktualizacje ) czy w moich sluchawkach z norge .. jest cos co da sie zmienic by po wgraniu był pl ....tylko byle nie mod .. bo po wgraniu moda jest pl ale nie ma to rąk i nóg ...chcę oryginał....

---------------------------restart telefonu ->boot loader-> wchodzimy w recovery->(wszystko w oparciu o pierwszy post) w cmd teraz wpisujemy

adb push xxx.zip /sdcard i komenda wyglada przed kliknieciem tak c:/android>adb push xxx.zip /sdcard i klikamy enter i czekamy jak przekopiuje sie nasz z zipowany sofcik

dla jasnosci xxx.zip to nazwa softu ja korzystałem z softu utb

link

http://www.connect-utb.com/utb-rom-for-the-htc-one-s/

po tej operacji wchodzimy w naszym zmodyfikowanym recovery w funkcje ładowania softu z karty i instalujemy tak jak inne pierdoły opisane w pierwszym poscie 3 punkt (tam jest przykład rootowania słuchawki )

po instalacji softu z pamieci .. mój telefon ożył ...ale bez pl

CZEMU .......:((

---------- Post dołączono 22-07-12 o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano 21-07-12 o 23:34 ----------

link do nastepnego moda ... no ten tez ma wstepny scr ..ktore mi nie pasuje .. chyba zaraz ogarne jak to sie przerabia ....

http://axiomsrom.com/1/download.php

po zmianie tematu .. nadaje sie do użytku ... tzn nie kuje w oczy ...

jak by ktoś był miły podesłać taki nie zmodyfikowany soft .. to piwo :)

Edytowane przez killer85
    olsnienie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    linar10

Jest dostępne recovery dla HTC ONE S z procesorem S3

[RECOVERY][s3/villec2] TWRP 2.2.1 with on-screen keyboard! [2012-07-17] - xda-developers

Link do obrazu img

http://goo.im/devs/OpenRecovery/villec

lub mirror

https://www.dropbox.com/s/2yxg4qg8wfo7ajc/openrecovery-twrp-2.2.1-villec2.img

Oraz pierwszy rom

[ROM][s3] BackToBasics_v1 (based on RUU_VILLEC2_U_ICS_40_HTC_Europe_1.11.401.110) - xda-developers

Coś zaczyna ruszać się w temacie romów

Pojawił się także sam root

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1788974

Htc Desire & AOKP by Preston74

I mamy kolejny rom

XDA

xda-developers - View Single Post - [ROM][s4/S3][03 AUG] TrickDroid v7.0.0 | Tweak package | 4.0.4 | Best ROM | Stable

TrickDroid ROMs - Android Custom Firmware

A tak na marginesie zdało by się podzielić ten temat bo za chwilę będzie duży bałagan i nie wiadomo co gdzie szukać w gąszczu postów :)

Edytowane przez linar10
    jeden pod drugim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gdy w terminalu wpisuje komende "fastboot flash recovery etc." to wyskakuje mi na dole "failed,remote:signature verify fail " co robie źle ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    linar10

Nowy rom dla s3 (z560e) autorstwa @Torxx

[ROM][s3][29 SEP] TrickDroid v2.1.0 | Tweaks | 4.0.3 | Sense 4.1

[ROM][s3][29 SEP] TrickDroid v2.1.0 | Tweaks | 4.0.3 | Sense 4.1 - xda-developers

oraz link do paczki z dodatkami bo w pierwszym poście na XDA nie działa

Dev-Host - tweak_package_villec2-1.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service

Edytowane przez linar10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest to poradnik pochodzący z xda-developers, który został przetłumaczony przeze mnie słowo w słowo

Nie biorę odpowiedzialności za uszkodzony sprzęt! Jeśli nie jesteś pewien, czy poradzisz sobie z poniższą procedurą - pisz!

Krok I: Odblokowywanie

1. Wejdź na Welcome to HTCdev i załóż konto w HTCDEV.

2. Pobierz pliki fastboot

3. Utwórz nowy folder na Twoim dysku C:/ o nazwie fastboot.

4. Wypakuj archiwum pobrane w kroku 2 (pliki fastboot) do nowo utworzonego folderu (fastboot)

5. Wejdź na HTCdev - Unlock Bootloader i wybierz "All Other Supported Models" a potem "begin unlock bootloader"

6. Kliknij "Yes", zaznacz oba "okienka", kliknij w "Proceed"

7. Przeskocz do kroku 8, ponieważ wykonaliśmy już wszystkie czynności zawarte w 7 poprzednich.

8. Wyłącz Twój telefon poprzez wciśnięcie przycisku "Power" przez 10 sekund.

9. Włącz telefon poprzez wciśnięcie przycisku "Power" oraz "Volume Down" (ściszania) [osobiście polecam przytrzymać taką kombinacje przez 5 sekund, a potem puścić przycisk power, jednak trzymać przycisk "Volume down" aż nie zauważysz, że Twój telefon przeszedł w tryb Bootloader]

10. Zaznacz "Fastboot" (poruszamy się przyciskami Volume Up/Down) a potem zatwierdź przyciskiem "Power"

11. Podłącz Twój telefon do komputera i otwórz wiersz poleceń

(windows XP - Kliknij Start > Uruchom > wpisz CMD w okienko a potem naciśnij OK

(Windows 7 - Kliknij Start > wpisz CMD w okno szukania, a następnie wciśnij Enter)

12. W wierszu poleceń (cmd) przejdź do folderu, do którego wypakowaliśmy pliku fastboot komendą cd c:\fastboot

13. Wpisz to w wierszu poleceń fastboot oem get_identifier_token

14. Wybierz i skopiuj tekst z wiersza poleceń tak jak jest to ukazane w kroku 9 na HTCDev

15. Wklej swój token do okna na HTCDev i kliknij "submit"

16. Po chwili otrzymasz maila (na adres email, który podałeś przy rejestracji) od HTCDev z liknkiem do drugiej części instrukcji oraz plikiem "Unlock_code.bin" w załączniku

17. Pobierz "Unlock_code.bin" z załącznika i umieść go w tym samym folderze, w którym umieściliśmy pliki fastboot na początku poradnika.

18. Wpisz to do wiersza poleceń fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin

19. Twój telefon wyświetli teraz coś nowego, zaznacz "Accept" a następnie potwierdź przyciskiem "Power"

Krok II: Recovery

20. Pobierz Android SDK

21. Pobierz Interim CWM Touch Recovery of Paul lub Official CWM of koush (HTC One S)

(Podziękowania dla Paul/koush za te Recovery!)

22. Umieść plik CWM tam, gdzie jest plik fastboot.exe (Został pobrany i zainstalowany razem z Android SDK)

23. Teraz otwórz wiersz poleceń i przejdź do folderu, o którym mówiliśmy przed chwilą za pomocą komendy cd ścieżka np. cd c:\android-sdk\platform-tools Dlaczego platform-tools? To właśnie tam zazwyczaj znajduję się plik fastboot.exe ;]

24. Teraz wpisz:

fastboot flash recovery name_of_the_recovery.img (Pamiętaj, że nazwa pliku z recovery musi być dokładna - najlepiej ją skopiuj ;])

Na przykład:

fastboot flash recovery r2-modaco-recovery-clockwork-touch-ville.img - Jeśli wybrałeś CWM Touch Recovery

Krok III: Root

Upewnij się, że posiadasz stockowego Kernela!

25. Pobierz SuperSU

26. Wyłącz Twój telefon. Teraz przytrzymaj przycisk "Power" wraz z przyciskiem "Volume Down" aby wejść w tryb Bootloader

27. Zaznacz Recovery i zatwierdź przyciskiem "Power"

28. Następnie

- install zip from sdcard

- choose zip from sdcard

- wybierz CWN-SuperSU-v0.87.zip i potwierdź przyciskiem "Power"

- Reboot now

To wszystko! Twój telefon jest teraz gotowy, aby wgrać na niego każdy Customowy Rom

Link do oryginalnego tematu na xda-developers.com

Notatka od Moderatora: linar10
    wykrzyk.png Podpinam do faq
    Edytowane przez linar10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    massiwo

spawara, w/w poradnik dotyczy wersji s4, jak i s3, czy tylko s4? bo na xda pewnie wiekszosc nawet nie slyszala o s3 :E

wydaje mi sie, ze to nie ma znaczenia, ale wole zapytac ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tej fazie nie ma różnicy, czy to S3, czy S4. Na ten aspekt należy uważać przy doborze przyszłego ROMU.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ouwek

Witam. Ja mam inny problem. Unlock przestal mi dzialac. Wczesniej nie mialem zadnego prblemu z unlockiem, robilem to wiele razy ale ostatnio kiedy zrobilem SuperCID zeby mozna bylo wgrac kazdy soft po wpisaniu komendy unlock wyskakuje Failed. No i nie moge zrootowac mojego fona. Da sie jakos to naprawic ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x