Skocz do zawartości
macgreg

Znikajace z karty - nowododane pliki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej od jakiegoś czasu zauważyłem, że po niektórych wrzutkach plików na kartę pliki te "znikają" w niewyjaśnionych okolicznościach , czy to jakieś filmiki , czy to apsy czy też innego typu stuff - nie ma reguły w typie pliku, czy tez w czasie wystąpienia problemu.

Karte mam raczej dobrą A-Data SDHC klasy 6 - pliki wrzucam najczęściej przez adapter ( i w tym przypadku najczęściej dochodzi do zniknięć dodam, że przed odłączeniem adaptera sprawdzam czy pliki są ...i są - po uruchomieniu telefonu amba i ni ma ) - jeśli używam kabelka korzystam z SD Sharea - i tu chyba tylko raz wrzucony plik znikł ot tak a:P

Na karcie jest EXT i SWAP więc karta wyrabia te swoje "pińcet" procent normy a:P

Czyżby problem zniknięć był objawem zmęczenia materiału? - macie jakieś pomysły o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zaunf

watpie zeby to było spowodowane zmęczniem sie karty :) bo sam mam taką samą i nic sie z nia nie dzieje :) a pliki wrzucam przez kabel normalnie :) i wszystko chodzi ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

kurcze, ja wlasnie kilkaset zdjec stracilem przez to. karta kingston 4gb. mysle ze to wina programow typu task killer. a ja glupi sie zastanawiam o co biega. wszystkie fotki i filmy przepadly. zdjecia zrobilem poprzednim telefonem

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A odmontowujesz kartę przed wyjęciem z czytnika, czy po prostu ją wyciągasz? Bo Winda, czy Linux robi sobie bufor, szczególnie przy wielu plikach, który jest zapisywany w momencie kiedy klikniesz "bezpiecznie wysuń sprzęt" czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

hmmm, w mojej sytuacji jest trochę inaczej, bo karty nie wyciągałem ani razu od kupna telefonu a do kompa może z raz podłączyłem, obecnie podłączam tylko i wyłącznie pod USB jak potrzebuje go w pracy podładować, a widzę z dnia na dzień jak znikają pliki, na dzień dzisiejszy ze zdjęć z mojego poprzedniego zostało 7, było kilka dni temu 14, a z jeszcze poprzedniego C510 miałem ponad 200 fotek i jest 29. nie wiem co mam zrobić, teraz to i odzyskiwanie z karty nie działa... nic nie znajduje, coś mi po prostu fotki usuwa, nie wiem czy jakaś aplikacja czy telefon głupieje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Jeszcze raz zapytamy czy dla bezpieczeństwa przed odłączeniem kabla usb klikasz w windowsie na dolnym pasku z prawej strony na odmontowaniu (odłączeniu) urządzenia Android USB? Żeby system nic nie namieszał na karcie i zamknął połączenie? Jak tego nie robicie to istnieje duże prawdopodobieństwo że uszkadzacie pliki (a nawet strukturę systemu plików FAT32) i przez to mogą znikać pliki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

ale to przecież jest bez sensu takie klikanie jak nawet mi się nie pojawia to w pasku, ponieważ jak już napisałem, nie podłączam telefonu w trybie karty pamięci. pliki znikają same, np przez kilka dni nie był podłączany tel do PC a okazuje się, że jest coraz mniej zdjęć. było ostatnio z Monte 14 (chyba w poniedziałek przeglądałem galerię) a wczoraj było 7, to samo dotyczy plików z innych folderów, oraz plików video, zostały 2 tylko, ale już ręcznie usunąłem... może task killer zamyka proces systemowy, który sobie korzysta i buforuje pliki na karcie (np. galeria samsungowa)...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi