Skocz do zawartości
pawelg441

Słaba bateria? programy w tle ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam ten telefon od soboty, wczoraj doładowałem baterię tak ok 14 00 i dziś już jest tylko 50%, na nim nic nie robię na razie, nic nie gram ani netu ani wifi ani gps, dlaczego tak szybko bateria ucieka ?

W ustawieniach w użyciu baterii jak wejdę to mam Multimedia 97% a android 3%, da się coś z tym zrobić ?

Czekam na szybką odpowiedź

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ultima
    Witam.

Mam ten telefon od soboty, wczoraj doładowałem baterię tak ok 14 00 i dziś już jest tylko 50%, na nim nic nie robię na razie, nic nie gram ani netu ani wifi ani gps, dlaczego tak szybko bateria ucieka ?

W ustawieniach w użyciu baterii jak wejdę to mam Multimedia 97% a android 3%, da się coś z tym zrobić ?

Czekam na szybką odpowiedź

Pozdrawiam

Zainstaluj jakąś aplikacje do zarządzania energia trochę powinno poprawić wynik. A co do baterii ja swoją ładuje co 2 dni zawsze przez noc do pełna i nigdy mi się nie rozładował chociaż korzystam z 1h dziennie z wi-fi i rozmawiam około 40-60 minut dziennie kilka sms'ow i nieraz trochę muzyki . Pamiętaj też ze doładowywanie baterii to nie to samo co jej naładowanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

znaczy się, naładowałem do pełna, ale coś za słaba ta bateria chyba ? może coś mam włączone ze multimedia tak dużo ciągnie

---------- Post dołączono o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:44 ----------

ok godziny 19 zostało tylko 30% baterii, a nic na nim nie robiłem, teraz jest naładowany ale zostawię go na 12 godzin na ładowarce, może to coś poprawi, a jak nie to iść do salonu tam gdzie kupiłem i zgłosić reklamację? to już drugie ładowanie tego telefonu. Kupiłem go w sobotę, pierwszy raz ładowałem w niedzielę

PROSZĘ o POMOC

Edytowane przez pawelg441

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Freso

Moim zdaniem nie ma co reklamować, ten telefon tak ma i trzeba się z tym pogodzić. To tani telefon. Podobną sytuację ma bardzo drogi telefon htc hd2, więc nie mamy co narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Multimedia 97% a android 3%, da się coś z tym zrobić ?

Zainstaluj Toggle Settings - tam masz możliwość sprawdzenia jakie aplikacje rzeczywiście działają i ich wyłączenia.

(rozwinąć mały "guzik" z góry aplikacji)

(opis: foreground i background, idle - nie działa i nie zużywa baterii)

Ewentualnie "Advanced Task Killer", w którym również możesz wyłączyć aplikacje, a nawet ustawić, aby robił to automatycznie.

Pamiętaj też ze doładowywanie baterii to nie to samo co jej naładowanie

dla baterii litowych nie ma znaczenia kiedy się je ładuje. Zawsze ładowane są do pełna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widocznie jakaś aplikacja Ci się nie zamknęła... Zrestartuj fona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego nie ma potrzeby ładowania 12 h !!!!!!!!!

bateria ta przystosowana jest do częstego doładowywania i najlepiej jej nie rozładowywać do końca.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Multimedia 97% a android 3%

To mnie trochę dziwi bo ja mam np. Android 93%

Tak więc być może masz powłączanych dużo programów typu: mp3 player, video player, programy do edycji zdjęć itp.

Radzę też wyłączyć 3g i przejść na 2G- spora oszczędność baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zauważyłem, że odkąd wyłączyłem automatyczne sprawdzanie poczty email co 5 minut telefon trzyma dłużej, nie mam wifi w domu a telefon pewnie i tak próbował się co 5 minut łączyć z netem i chyba to mi tak żarło baterie. Jakie jeszcze androidowe, standardowe aplikacje próbują się łączyć z netem i czy jest możliwośc wyłączenia tej opcji w ustawieniach danej aplikacji ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    medive

sprawdź zużycie programem Watts będziesz wiedział ile zjada w jakim czasie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi