Skocz do zawartości
Reniu

Folie na wyswietlacz

Rekomendowane odpowiedzi

tanie folie matowe są beznadziejne. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stawek

Dlaczego tak uważasz ? Z tych trzech która by była teoretycznie najlepsza wg was ?

Folia Ochronna GLLASER MAX Anti-Glare HTC DESIRE (1779649798) - Aukcje internetowe Allegro

Folia Ochronna Gllaser MAX SuperClear HTC DESIRE (1762749425) - Aukcje internetowe Allegro

HTC DESIRE = BEST GUARD FOLIA PET BEZ KLEJU (1740580018) - Aukcje internetowe Allegro

Dlaczego wybrałem te ? Ponieważ w tym przedziale cenowym sprzedają się najlepiej. Może wypowiedzą się również osoby które miały do czynienia z tymi foliami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stawek

Wybrałem tą ostatnią z postu powyżej. Co mogę powiedzieć ? Jednym słowem REWELACJA !!!

Pomyślałem sobie 10zł nie duże pieniądze więc nie będę żałował gdyby było coś nie tak, a tymczasem zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony. Folia bardzo dobrze przylega, 0 pęcherzyków, bardzo łatwa do założenia. Nie chce robić tutaj reklamy tej firmie, ale powiem wam że w każdym następnym telefonie będę używał folii tylko tej firmy i będę ją każdemu polecał. Naprawdę warto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bamil

a czy taka folia jest na prawdę konieczna-jakie są plusy bo ekran się chyba nie rysuje w desire

czy taka folię widać na brzegach czy jest na tyle dobrze dopasowana, że jesy niewidoczna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aydien

Ja właśnie otrzymałem i zamontowałem folię Best Guard. I w pełni zgadzam się ze Stawkiem, absolutna rewelacja. Kosztuje zaledwie dychę (2 sztuki), 13 zł z wysyłką. Gość wysyła również e-mail z instrukcją instalacji folii, aby nałożyć ją bez żadnych pęcherzyków.

Wszyscy co zakładali już folię na wyświetlacz słusznie radzili, żeby zagwarantować sobie sterylne warunki. To nie żart. Próbowałem czyścić ekran w pokoju i co chwile opadał na niego kurz z powietrza. Szlag mógł człowieka trafić :P Ja założyłem swoją folię w łazience :D [swoją drogą, dziękuję poprzednikom za cenną radę!] Ekran wyczyściłem nasączonymi ściereczkami antystatycznymi (koniecznie - nie pozwalają na elektryzowanie się ekranu przez co nic się do niego niepotrzebnie nie przylepia) i anty-smugowymi, lekko nasączonymi alkoholem. Są bardzo popularne, używane do czyszczenia powierzchni monitorów lub ekranów laptopów (np. Fellowes, takie żółte pudełko). Potem starłem odrobinki ze ściereczki szmatką dołączoną do folii tak, że nie było ani śladu pyłków. Folie przykleiłem 'opierając' ją na dolnej krawędzi ekranu (tzn. zaraz nad plastikiem), aby zachować linie prostą. Udało się za trzecim razem :)

Po przyklejeniu i zobaczyłem, że powstał jeden pęcherzyk powietrza. Bez paniki i zrywania całej folii, da się to naprawić. ściągamy warstwę ochronną wierzchnią i przyklejamy do rogu bliższego pęcherzykowi taśmę klejącą. Unosimy folię i swobodnie ją puszczamy, aby ułożyła się bez pęcherzyka. Taśmę odklejamy OD ŚRODKA, dzięki temu unikniemy ciągłego odklejania folii :)

Efekt: idealnie założona folia, bez jakiegokolwiek syfu pod nią i bez najmniejszego pęcherzyka, z idealnie przylegającymi wszystkimi czterema rogami.

Faktycznie, wydaje się być troszeczkę 'klejąca' i palce tak szybko nie śmigają, jak po hartowanym szkle. Myślę, że to mimo wszystko kwestia dwóch-trzech dni, jak się przyzwyczaję.

W gruncie rzeczy to sposób prezentowany na filmiku, jednak wzbogacony o moje uwagi praktyczne. Uważajcie na pyłki, bo czają się wszędzie :D

pozdrawiam!

Bamil: folia jest niemal niewidoczna, tj. widzisz jej zarys, to wszystko. Na ekranie podczas eksploatacji nic a nic, taki ninja na telefonie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hokoru

Szczerze polecam folie:

http://http://allegro.pl/oryg-folia-htc-desire-sp-p360-2szt-w-wa-mmc-i1825712963.html

oraz

http://http://allegro.pl/folia-zagg-invisible-shield-htc-desire-ekran-i1807935413.html

obydwie folie świetnie dopasowane oraz dobrze wykonane. Zero problemów z naklejaniem oraz w trakcie użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko po co?? Używam telefon ponad rok, miałem kontakt z budowlanką ręce brudne od zaprawy do płytek, inne prace budowlane i co?? i nic telefon jak nówka chyba że kilka rys wgnieceń po upadkach na beton. Uważam że nie ma sensu kleić folii na desire, jakość szyki wyświetlacza nie potrzebuje zabezpieczenia.

To takie moje przemyślenia poparte doświadczeniem.:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak widzę post powyżej to podziwiam, na budowę bym go nie zabrał[choć raz ze mną był i nic mu się nie stało]. Zaś co do wytrzymałości to już parę razy glebę przytulił, pozwiedzał przestrzenie pod siedzeniem w samochodzie nie omijając metalowych elementów, buta od dołu też nie omieszkał sprawdzić. Efekt? Nic nie widać. Ramka w prawym górnym rogu jest ryśnięta przez pierwszego właściciela[podobno otarł o ścianę w jedynym dniu kiedy z niego korzystał].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie folia na wyświetlacz jest niepotrzebna chyba że ktoś nosi smartfona z kluczami co jest według mnie debilne. Mam HTC desire od ponad pół roku i nie mam żadnej ryski .

Kiedyś miałem Samsunga omnie i kupiłem dość drogą folię na ekran , po kilku miesiącach używania takiej folii zużyła się, i po jej ściągnięciu panel dotykowy przestał reagować, musiałem wysłać telefon do serwisu.

Dlatego z całym szacunkiem nie polecam tego wynalazku jakim jest folia na wyświetlacz. Proponuje nosić desire w kaburach albo po prostu w materiałowych futerałach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę o jakieś dobre folie dla Desire :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi