Skocz do zawartości
Krisho1

Animowany zegar klapkowy.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Zauroczony telefonami HTC, kupiłem Desire, z którego jestem zadowolony. Mam pytanie do użytkowników, czy działa Wam animacja widżetu zegara klapkowego? Z tego co widzę u znajomych na Hero, czy HD odświeżanie godziny wygląda dość efektownie. Na Desire jest po prostu przeskok godziny. Nie jest to niezbędny bajer, ale jednak trochę drażni.

Edytowane przez Krisho1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HTC wycofało się animowanego zegara ze względu na zbyt duże obciążenie jakie generował. Krótko też interesowałem tym tematem ale chyba nie ma alternatywnego "flip clocka" do Desire z taką opcją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to szkoda, tym bardziej, że telefon ma pewien potencjał mocy do wykorzystania. Jeszcze trochę dziwi mnie to, że pozostałe zegary z tego widżetu czasami się "animują" , czasami nie. Mam wrażenie, że to niedopracowanie ze strony HTC. Może nowy soft coś zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mathu

Ten zegar jest ogólnie niedopracowany, odświeża się dopiero po wejściu na pulpit na którym się znajduje, przez co po włączeniu wygaszonego ekranu przez sekundę widać jeszcze stary czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To akurat jest dobre bo inaczej zużywałby energię niepotrzebnie. To samo dotyczy większości widgetów - odświeżają się dopiero wtedy kiedy jest to potrzebne (np. po aktywacji ekranu). Na PC też przecież system operacyjny "odświeża" tylko te fragmenty obrazu, które tego wymagają (zostały odsłonięte).

Tak trochę OT to minusem tego zegara jest jego wielkość - 4x2 to bardzo dużo miejsca. np. widgety flip clock (2x1) + pure weather (2x1) dają to samo (godzinę + pogodę) zresztą nawet dokładniejszą (z serwerów google) niż widget HTC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mathu

Ale on nie odświeża go od razu po pojawieniu się na ekranie, tylko po sekundzie. Jest to strasznie irytujące.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam.

mam dość banalny jak myślę problem.

chodzi mi o to, że że łopatki zegara nie obracają się, tak jak na foto

8a819b179b814e36.jpg

czytałem pod innym tematem, że sie da, ale trzeba chyba mieć roota, a ja nie mam, bo nie wiem czy warto (jestem z linuxem zielony)

da sie coś z tym zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mathu

Nie da się, ten zegar nie jest już animowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest ale ale tylko pod windows mobile :(

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    haftus

Zegar był anonimowy tylko w Androidzie 1.5, którego na Desire nie ma. Wiem, fajnie to wyglądało.. nie wiem czemu HTC z tego zrezygnowało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi