Skocz do zawartości
misiek7bz

Foldery, galeria, sms, aparat

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Od wczoraj jestem posiadaczem tego modelu LG w Orange.

Już większość opcji testowałem i wszystko jest ok, ale zamartwiam się kilkoma pytaniami na które nie znam odpowiedzi.

1. Czy jest możliwość tworzenia folderów w galerii i 'posegregowanie zdjęć'? Bo po wgraniu wszystkiego na SD, zdjęcia nie są w takiej postaci jak na karcie, czyli foldery i w nich zdjęcia, tylko wszystko na raz, taki chaos, chciał bym to sobie uporządkować. Jeśli ktoś zna sposób, aby utworzyć te foldery to proszę o pomoc.

2. Odnośnie sms-ów. Czy da się wgrać jakiś program który utworzy takie foldery w smsach jak: Wysłane, Odebrane itd jak w normalnych tradycyjnych telefonach? Tu także jest wielki chaos, więc to też mnie zastanawia. I także jak wgrać i jaką klawiaturę, żebym mógł pisać w T9 bez ogonków co nie wydłużało by mi smsa. Takie pytania już były, ale skoro już zakładam temat to napiszę wszystko czego szukam.

3. Gdy robię zdjęcia z aparatu i chcę np. 'Użyj jako' wyskakuje mi komunikat 'Plik nie istnieje', kiedy naciskam ikonkę przeglądania zdjęć pokazuje mi 'Zapisuję... czekaj'. Później nie dzieje się nic, gdy wyjdę z opcji robienia zdjęć, po prostu tego zdjęcia nigdzie nie ma, nie zapisało się. Jak to zmienić? Aby był automatyczny zapis.

4. Czy jest jakaś opcja, aby usunąć z menu głównego ikonkę np. Simsów, Monopoly i tych aplikacji których tam nie chcę?

5. Jak ustawić zdjęcie kontaktu? Zgrałem kontakt na telefon, mam opcję, aby dodać zdjęcie i gdy wytnę już i wszystko idzie do przodu, zdjęcie zostaje wyświetlone w miniaturze, biorę gotowe i ... 'Proces android.process.ancore został niespodziewanie zatrzymany. Spróbuj ponownie' a do wyboru mam tylko opcje 'Wymuś zamknięcie'. Za każdym razem wyskakuje mi to samo. Dlaczego?

6. Co to jest SNS?

Głównie na te pytania nie znam odpowiedzi i to mi bardzo utrudnia użytkowanie telefonu. Jeśli znalazły by się osoby które mogą pomóc, był bym bardzo wdzięczny i oczywiście stawiam piwka :)

dodam jeszcze, że używam ekranu głównego 'Strona główna systemu Android'.

Edytowane przez misiek7bz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co do zdjęć dodajesz je wchodząc w kontakty następnie edytuj kontakt w lewym górnym rogu będziesz miał okienko gdzie dodasz zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ad 1) Wystarczy że po grupujesz zdjęcia w folderach bezpośrednio na karcie pamięci - innej opcji w tej aplikacji nie ma

ad 2) Nie ma. SMSy i MMSy są grupowane tak jak na Gmailu - uważam, że jest to lepszy sposób grupowania wiadomości.

ad 4) Nie ma można odinstalować aplikacji systemowych - no chyba, że zrootujesz telefon, w tedy będziesz mógł wyrzucić co tylko zechcesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

GonzoG1 o to właśnie chodzi, że jak pogrupuje na karcie pamięci, a później wchodzę w galerie to telefon szuka wszystkiego i wrzuca do przeglądu wszystkie zdjęcia jakie są na karcie, nie ma żadnych folderów :/.

Rootowania jeszcze nie rozumiem, bo to dopiero mój pierwszy telefon z Androidem, ale dojdę do tego :).

Proszę o dalsze podpowiedzi odnośnie pytań, bo nic nowego jeszcze się nie dowiedziałem :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    że jak pogrupuje na karcie pamięci, a później wchodzę w galerie to telefon szuka wszystkiego i wrzuca do przeglądu wszystkie zdjęcia jakie są na karcie, nie ma żadnych folderów :/.

Musisz mieć pogrupowane tylko w jednym folderze w głąb - na karcie pamieci nie możesz mieć w folderze potworzonych kolejnych folderów. Galeria widzi tylko pierwszy folder.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok przetestuje to.

Jeśli ktoś coś wie to proszę dalej pomagać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja przyłączam się do pytania. Standardowa galeria wyświetla mi wszystkie pliki graficzne (zdjecia, obrazki z programów) czy jest możliwość żeby wyświetlała tylko z określonego folderu?

Dodam że zdjęcia i obrazki z innych programów są w różnych folderach na karcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcecie mieć uporządkowane foldery ze zdjęciami, to ściągnijcie fajny programik just picture z marketu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a na inne pytania zna ktoś odpowiedź?

Bardzo mnie interesuje aparat ponieważ nie zapisują mi się zdjęcia :( i ta klawiatura bez ogonków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja nie mam problemów z aparatem. Może masz uszkodzoną kartę SD? U mnie aparat zapisuje zdjęcia na karcie w katalogu DCIM->Camera.

Piszą smsy używam klawiatury QWERTY, ale czytałem że można ściągnąć inną klawiaturę (chyba swype)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi