Skocz do zawartości
mczaplicki

Do czego służy opcja podawania imienia i nazwiska podczas pierwszej konfiguracji telefonu?

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas pierwszego uruchomienia telefonu Samsung Galaxy S2 - GTi9100 należy podać imię oraz nazwisko właściciela telefonu (Właścicielem telefonu jest... imię i nazwisko). Po zakończeniu konfiguracji nie widać do czego to imię oraz nazwisko zostało użyte. Zostało napisane że zostanie użyte do skonfigurowania niektórych aplikacji. W jakich aplikacjach jest wykorzystywane to podane imię oraz nazwisko bo ja nic takiego nie widzę. W ustawieniach również nie można wyczytać imienia oraz nazwiska właściciela podanego podczas konfiguracji telefonu. Ktoś podpowie gdzie widnieje to imię oraz nazwisko? Do czego jest to wykorzystywane? Czy można to zmienić czy podaje się to tylko raz podczas konfiguracji? :niepewny:

Edytowane przez mczaplicki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rebel

Jest vvykorzystyvvane vv usługach google. A gdzie to zmienic, to juz nie pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    gggggggggggggggggg[/WARNT]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie kto wie, jak sprawdzić imię i nazwisko podane podczas pierwszego uruchomienia czy jest to może nie możliwe do wykonania? Druga sprawa to jakie aplikacje wykorzystują to imię i nazwisko - żebym mógł uruchomić daną aplikację zobaczyć imię i nazwisko i po tym stwierdzić jakie zostały podane podczas konfiguracji? Dziwne jest to, że nie ma nigdzie w ustawieniach tego jakie dane użytkownik wprowadził podczas pierwszego uruchomienia ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wchodzisz w kontakty i na samej górze masz samego siebie... możesz wejść w ten "kontakt"/profil lokalny i tam edytować dane.

Imię i nazwisko jest wykorzystywane np. w gmailu - zaloguj się przez browser, a zobaczysz, że google widzi Cię jako xx (nazwa profilu jaką sam wpisałeś). jeśli zmienisz nazwę profilu, teoretycznie powinna się ona zmienić we wszystkich usługach google powiązanych z tym adresem/adresami email.

p.s. dodam tylko, że profile zostały wprowadzone między innymi po to żeby ujednolicić obsługę różnych aplikacji google i różnych kont email jednocześnie (niektóre z aplikacji obsługują metodę wielokrotnego logowania). jeśli Ci się chce to poczytaj w FAQ google - tam jest wszystko ładnie wyjaśnione.

Edytowane przez gaeilge

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli wchodząc w kontakty -> JA -> edytuj i tam nazwa Profil lokalny to imię i nazwisko podane podczas pierwszego uruchomienia systemu oraz konfiguracji, dobrze rozumiem? Druga sprawa, to czy mógłbyś podesłać linka do tego FAQ Google odnośnie tego profilu lokalnego o którym pisałeś ponieważ szukam po pomocy Google i nie mogę tego znaleźć. W każdym razie dzięki za pomoc! PS. Gdyby ktoś sądził inaczej odnośnie tego profilu lokalnego w kontaktach a tego podawanego przy konfiguracji pierwszego uruchomienia telefonu niech tu napisze coś więcej lub potwierdzi prawdę o tym, że profil lokalny to to samo imię i nazwisko podawane podczas pierwszego uruchomienia. Nie jestem nadal do końca pewien ponieważ na koncie Gmail przez przeglądarkę w kontaktach nie ma kontaktu nazwanego imieniem oraz nazwiskiem które wprowadziłem podczas konfiguracji telefonu. W ogóle nie ma moje imienia i nazwiska na liści kontaktów w Gmail. Na liście kontaktów w książce telefonów jestem jako profil lokalny ale nie przez przeglądarkę. W kontaktach na telefonie mam dziwną grupę "JA" a tam jest moje imię i nazwisko, profil lokalny (nie widoczny przez Gmail) jest połączony razem z Profil Google +. Wydaje się faktycznie że profil lokalny jest tworzony podczas pierwszego uruchomienia ale czy jest to potwierdzone jakoś przez Google? Ktoś jeszcze się z tym zgadza lub nie?

Edytowane przez mczaplicki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak na marginesie,nie musisz podawać imienia i nazwiska.Wystarczy,że podasz imię,lub pseudonim.Rubrykę nazwisko możesz zostawić niewykorzystane.

Przy konfiguracji jest chyba info,że podana nazwa będzie wykorzystana do podpisywania jakichś tam informacji wychodzących z telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdziłem czym jest podawane imię i nazwisko. Zgadza się, jest to, to samo imię i nazwisko, które występuje w kontaktach książki telefonicznej, grupa JA i tam Mój profil lokalny. Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. to imię i nazwisko w kontaktach to to samo co podajesz w chwili uruchomienia. i rzeczywiście jest ono powiązane w Google+. ja np. Google+ nie używam, ale dane mam wprowadzone - po prostu gdybym używał to byłbym widoczny pod tym imieniem.

2. gdy zalogujesz się do Gmaila przez przeglądarkę. w prawym, górnym rogu, obok ikonki ustawień powinieneś mieć swoje imię i nazwisko/pseudonim - cokolwiek wpisałeś w trakcie zakładania konta Google (tam gdzie klikasz żeby się wylogować). ta "twoja nazwa" (TN) może być wykorzystana np. do logowania wielokrotnego - powiązania różnych kont google, tak żebyś zawsze był widoczny jako jedna osoba. w praktyce niestety nie wiem jak to działa, bo nie używam.

3. u mnie w komórce mam dwa konta gmail i jedną nazwę profilu, mimo to w przeglądarce widzę dwie nazwy, bo tak wpisywałem w chwili zakładania konta. zakładam, że aby konta połączyć musiałbym tę nazwę ujednolicić. niestety, znów nie mogę tego potwierdzić, bo się tym nie bawiłem, ale wedle swojego doświadczenia widzę, że wpisanie jednej nazwy w profilu na komórce nie skutkuje zmianą nazwy w kontach Gmail (tak jak widzisz to w przeglądarce). bardzo możliwe, że w ogóle nie skutkuje to zmianą tych nazw, a ma to na celu tylko ujednolicenie kont w Google+ (żebyś nie zakładał sobie dwóch, trzech profili jako jedna osoba).

4. linki:

nazwa i profil Google+

Twoja nazwa i Profile Google+ - Google+ - Pomoc

informacje o profilu Google+

Informacje o profilu - Google+ - Pomoc

wielokrotne logowanie:

Wielokrotne logowanie – informacje - Konta Google - Pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi