Skocz do zawartości
kajot04

GT540 - sortowanie i dzwieki i BT

Rekomendowane odpowiedzi

kajot04

jeden problem rozwiązałem dzięki forum - to jeszcze kolejne dwa.

1- dzwięki dzwonka - nie da się przypiąć do kontaktu ? tylko do grupy ?

2- sortowanie. Przenosiłem softem PC (tragiczy) imie to imie, nazwisko to nazwisko - nie wiedziałem ze nalezy oszukac telefon, teraz widzę że sortuje imionami - da się cos z tym zrobic ? moze jakas aplikacja ?

3 - BT - no to chore, ze nie da sie wysyła/odbierac plików. Aplikacja BlueFTP (najnowsza) nie działa - pokazuje komunikat ze nie mam "uprawnień rota" - no nie mam, za stary jestem na takie zabawy. Co innego polecacie - link do aplikacji jesli jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1) da się przypisać do osoby, ale trzeba do tego innej aplikacji: np. Ringo Pro.

2) Android 1.6 nie ma dwóch pól dla imienia i nazwiska - bo Gmail tego nie rozróżnia - jest tylko pole "Nazwa". Dopiero 2.1 umożliwia wpisanie oddzielnie imienia i nazwiska.

3) Nie jest takie chore... i tak Android 1.6 potrafi przez BT więcej niż iPhone. Do przesyłania plików polecam Bluetooth File Transfer - niestety odbieranie nie działa, trzeba telefonem ściągać pliki z innego urządzenia. Pełna obsługa przesyłania plików jest już Androidzie 2.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kajot04

dziękuje - widzę ze GonzoG1 sporo wiesz :) Dla mnie wiele w tym dziwnego - ale to cu tu ma być, albo musze załatwiać dodatkowymi aplikacjami Nokie E66 miała juz dwa lata temu, a obecna E72 zjada to wszystko na sniadanie :) , dobrze ze zona to zadzwonic-odebrać - no to android 1.6 daje rade.

Ale, nie powiem widzę moc w tym systemie - choc np. brak folderów w sms'ach jaj wysłane/archiwum, BT, zarządzanie pocztą, plikami, dokumentami itp i wiele innych drobiazgow generalnie dyskwalifikuje te zabawki jako "biurowe urządzenia" ale - ale pewnie sa i takie co już to potrafią - a podoba mi sie :) Stad pytanie - troche OFF - co byś polecał z nieco bardziej zaawansowanych które maja to co powinien miec telefon w XXI wieku - HTC ? (który) jakiś Samsung ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To co nokia ma w sobie, to namiastka, tego co możesz mieć na Androidzie za darmo...

Różnica jest taka - masz w telefonie - nie szukasz nic innego, bo nawet nie przyjdzie do głowy, że może coś być... To wszystko możesz sobie pobrać z marketu - jest dostępny, a nie jak w nokii dopiero powstaje ovi, w którym prawie same gry...

Co do telefonów... jak na razie XXI wiek to:

- Samsung Galaxy S (albo jego wersja Pro - z klawiaturą, która ma się zaraz pojawić).

- Motorola Milestone (Milestone 2 ma się również nie długo pojawić)

- Motorola Milestone XT720 - "nowsza" wersja z HDMI, ale bez klawiatury

na więcej telefonów, które wpadły mi w oko (i były by lada chwila na polskim rynku) nie ma :(... Jesli chodzi o inny system - żaden nie dorównuje androidowi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kajot04

Milestone za duża - jednak telefon musi być w kieszeni... HTC Legend ? nic z tej firmy nie wymieniasz a wygladaja doskonale...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Legend to nowszy Hero, a Hero to nowszy Magic, a Magic... to G1 bez klawiatury...

a... Legend to LG Swift z większą pamięcią... (Legend, Swift mają ten sam procesor i takie samo taktowanie), dodatkowo Legend ma mniejszą baterią niż LG... Więc po co wymieniać telefon, który różni się tak naprawdę tylko wyglądem i technologią dotyku ??

Legend nie jest wiele mniejszy i tańszy do Desire/Nexus One... A one mają o wiele lepsze parametry. Ale cenowo wypadają jak Milestone, a ta jest jeszcze lepsza.

Poza tym w nowym telefonie, będzie dokładnie do samo co w LG - nic...

Wybór jest taki - tani i nie najlepszy telefon do dzwonienia i netu, czasami jakaś tam gierka dla zabicia czasu, albo już porządna maszynka do wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zezol

Koniec dyskusji o telefonach. Od porad odnośnie kupna/wyboru jest odpowiedni dział. Temat dotyczył czego innego.

PS.

Magic... to G1 bez klawiatury

Taa i co jeszcze. Magic ma 288 MB RAMu, G1 192 MB i to duża różnica.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3. Czy ja jestem jakimś wyjątkiem? - Bluetooth działa u mnie bez jakichkolwiek problemów - wysyłanie, odbieranie, z telefonami, z komputerem... Jedynie nie próbowałem słuchawek bluetooth...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3. Czy ja jestem jakimś wyjątkiem? - Bluetooth działa u mnie bez jakichkolwiek problemów - wysyłanie, odbieranie, z telefonami, z komputerem... Jedynie nie próbowałem słuchawek bluetooth...

Nie jesteś ;). Pewnie LG trochę "stuningowało" tego Swifta jeśli chodzi o BT. Sam się trochę krzywiłem, bo przeczytałem w internecie, że w Andku 1.6 obsługa BT jest słaba (czytałem m.in. o braku możliwości przesyłania plików). Tymczasem tutaj jest to nieprawdą. bez problemu i bez dodatkowych aplikacji wysyłam sobie pliki na telefon prze BT. Wyszukuję telefon na kompie, wysyłam i muszę tylko potwierdzić na telefonie odbiór. Pliki lądują na karcie pamięci. Jest dobrze!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    radier

Muza i zdjęcia owszem. Spróbój coś innego odebrać z drugiego telefonu. np. doc czy pdf.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi